Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146311)

Torusek 01-03-2012 14:32

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Silnik 2.0 TDCI 143 KM

Wiem, że można wymienić zawór ( tzn. tą brązową kostkę- są 2, jedna od turbiny druga własnie od EGR) jednak kosztuje to 400 zł i trudno znaleźć poza ASO dlatego pytam czy można jeździć z odłączonym wężykiem?? Kostka jest podłączona.

mkaminski100 01-03-2012 16:29

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jestes pewien, ze Twoj EGR pracuje na podcisnieniu?

Torusek 01-03-2012 16:31

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Tak mi się wydaje, że to wężyk od podciśnienia. Jeżeli jest podłączony to buczy po wyłączeniu, jeżeli jego zaślepie palcem to też buczy. Tylko gdy jest odłączony jest cisza?

mkaminski100 01-03-2012 18:59

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
To sprawdz na pewno, bo EGR do konca 2007 roku jest sterowany elektrycznie (po tem pewnie tez, ale jak pamietam troche zmodyfikowany).
Nie wiem dlaczego masz dwa zaworki, bo chyba Fordy nie mialy twin turbo (moge sie mylic)

Torusek 01-03-2012 20:01

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Jeden zawór jest do EGR drugi do turbo. Zawór jest sterowany elektrycznie ( jest podpięta kostka ) ale oprócz tego jest jeszcze wężyk (gumowy), który tam przychodzi. Czyli podciśnienie + elektryka? Czy to nie jest wężyk od podciśnienia?

mkaminski100 01-03-2012 20:18

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
No wlasnie pytam sie czy jestes pewien, ze wezyk idzie do EGRa? Do 2007 jak widzialem wszystkie EGRy w DW10 sa sterowane elektrycznie (wtyczka do EGR i tylko jeden zawor sterowania podcisnienien turbo).
Moze cos zmienili, zreszta niewazne. Odlacz wezyk, zaslep i zobacz czy bedzie blad.

Torusek 01-03-2012 20:37

Problem w tym, że jak zaślepiam wężyk to po wyłączeniu silnika nadal sterownik "buczy". Cisza jest wyłącznie wtedy kiedy wężyk jest odłączony i sobie " wisi"... dziwna sprawa. Wiem, że w niektórych modelach zaślepiają EGR, ale tutaj to nie pomaga. Sam zawór podobno nie jest uszkodzony, słyszałem wiele opinii, że hałas po wyłączeniu jest normalny, bo wyrównuje się ciśnienie. Jednak dziwne jest to, że jak odłączę sam wężyk to jest wszystko ok więc bezsensu chyba wydawać 400 zł...

Czyli nikt nie jeździł z odłączonym wężykiem?

fatek 03-03-2012 17:22

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
wymien sobie zaworki 2 chyba ze wiesz ktory buczy jest gdzies filmik na youtube z focusem cmax [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podaje linka tam sa tansze,a wymiana to 10 minut

Torusek 03-03-2012 18:56

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
wiem który buczy. tylko nie wiem czy jest sens wymieniać skoro można go odłączyć

TOMAS 03-03-2012 19:18

Odp: buczy po zgaszeniu - zaworek podcisnienia
 
Buczy zawór od turbiny.

U jednych tylko buczy, tak ja mam, dziś na niemieckiej autostradzie szło 220km/h i nie ma problemów. Zawór zamówiłem juz dawno a w przyszłym tygodniu chyba wymienię. Były przypadki mondeo mk4 że jak ten zawór wydawał dźwięki auto było troszkę słabsze i jechało coś ok 170-180km/h.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.