Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249624)

siebek 24-08-2016 05:59

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Dzięki za zdjęcia. Wygląda to wszystko od razu lepiej. Bardzo dziwi mnie polityka Forda i dawanie żółtych żarówek do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, gdy z przodu świecą bielutkie LEDy.

Jon1915 24-08-2016 08:37

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Lampki w lusterkach mozna przerobic na Led, wystarczy troche manualnych umiejetnosci, jest to nawet opisane na niemieckim forum MOTOR-TALK. Jak znajde to podesle link.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kubiba 24-08-2016 08:37

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Cytat:

Napisał siebek (Post 2647314)
Dzięki za zdjęcia. Wygląda to wszystko od razu lepiej. Bardzo dziwi mnie polityka Forda i dawanie żółtych żarówek do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, gdy z przodu świecą bielutkie LEDy.



Mnie też to bardzo dziwiło. Zwłaszcza, że Focus już ma dawno ładne białe LEDy nad rejestracją.

kubiba 24-08-2016 08:38

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Cytat:

Napisał Jon1915 (Post 2647390)
Lampki w lusterkach mozna przerobic na Led, wystarczy troche manualnych umiejetnosci, jest to nawet opisane na niemieckim forum MOTOR-TALK. Jak znajde to podam link.



Super! Będę wdzięczny.

madamaszek 24-08-2016 10:27

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Cytat:

Napisał kubiba (Post 2647229)
Poniżej zamieszczam zdjęcia. Dodam, że oczywiście na żywo wygląda to o wiele lepiej.

Czołem. Dzięki za zdjęcia. Efekt super. Ja w poprzednim fordzie też takie zainstalowałem. Teraz jednak mam obawę, czy w samochodzie na gwarancji takie modyfikacje są dopuszczalne. Co jeśli padnie nam jakiś oryginalny LED (wg gwarancji serwis powinien wymienić całą lampę). Ktoś w serwisie odkryje nasze modyfikacje i może podważyć roszczenia gwarancyjne z uwagi na użycie części niezgodnych ze specyfikacją. Oczywiście możemy wyłożyć oryginalne przed wizytą w serwisie.
Dodatkowo te LEDy oświetlające tablice muszą mieć homologację (tak wyczytałem na aukcjach Allegro) a niektóre oferty ponoć mają fałszywe....
I tak się zastanawiam czy nie za dużo tych komplikacji ...

kaan1 24-08-2016 12:46

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
A do kierunków kombii coś podejdzie? Niestety ale kombii też ma żarówki z tyłu w kierunkowskazach i razi to moim zdaniem bardziej niż cofanie lub oświetlenie tablicy
Zastanawiam się czy cofania, tablica i lusterka są bez CAN - bo to nie problem jak się spalą
Natomiast kierunkowskaz może byc na CAN.

siebek 24-08-2016 13:21

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Poprzednie Mondeo krzyczało tylko jak przednia żarówka od świateł mijania padła. Wątpię, żeby coś się zmieniło w Mk5.

kubiba 24-08-2016 13:52

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Cytat:

Napisał madamaszek (Post 2647468)
Czołem. Dzięki za zdjęcia. Efekt super. Ja w poprzednim fordzie też takie zainstalowałem. Teraz jednak mam obawę, czy w samochodzie na gwarancji takie modyfikacje są dopuszczalne. Co jeśli padnie nam jakiś oryginalny LED (wg gwarancji serwis powinien wymienić całą lampę). Ktoś w serwisie odkryje nasze modyfikacje i może podważyć roszczenia gwarancyjne z uwagi na użycie części niezgodnych ze specyfikacją. Oczywiście możemy wyłożyć oryginalne przed wizytą w serwisie.
Dodatkowo te LEDy oświetlające tablice muszą mieć homologację (tak wyczytałem na aukcjach Allegro) a niektóre oferty ponoć mają fałszywe....
I tak się zastanawiam czy nie za dużo tych komplikacji ...



Jeśli (odpukać) faktycznie padnie nam, któryś z LEDów tylnych to tak jak piszesz po prostu będzie trzeba na wszelki wypadek zamienić żarówkę na starą tradycyjną.
Nie jest powiedziane też, że w przypadku przepalenia, którejś z żarówek cofania czy też oświetlenia tablicy rejestracyjnej trzeba udawać się do serwisu Forda. Mi powiedzieli, że mogą mi wymienić żarówkę cofania za 70 zł + do tego koszt ich żarówki, więc uznałem, żeby mnie pocałowali w nos.

Co najlepsze w mojej instrukcji jest opisane jak wymienić żarówkę cofania, ale najlepsze jest to, że według tej instrukcji żarówka cofania znajduje się w klapie bagażnika, a faktycznie znajduje się w bocznej części nadwozia.

kaan1 24-08-2016 14:06

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
Cytat:

Napisał madamaszek (Post 2647468)
Teraz jednak mam obawę, czy w samochodzie na gwarancji takie modyfikacje są dopuszczalne. Co jeśli padnie nam jakiś oryginalny LED (wg gwarancji serwis powinien wymienić całą lampę). Ktoś w serwisie odkryje nasze modyfikacje i może podważyć roszczenia gwarancyjne z uwagi na użycie części niezgodnych ze specyfikacją. Oczywiście możemy wyłożyć oryginalne przed wizytą w serwisie..

Pytanie pojawia się w wielu wątkach. Ale zastanawiam się czy jeśli wymieniamy zwykłą żarówkę (materiał eksploatacyjny) na inną żarówkę (LED) to czy takie ryzyko rzeczywiście istnieje. Może przegląd lub policja to kwestionować (kwestia homologacji reflektora) dla żarówki innej jak w instrukcji. Ale serwis chyba mógłby jedynie zakwestionować przypadek kiedy taki bazarowy LED uszkodziłby reflektor lub elementy instalacji (np przegrzał, przetopił, prądowo przeciążył instalację). Wymieniając zwykłą żarówkę też nikt nie ma dla niej homologacji - albo przynajmniej stan homologacji nie jest doo ustalenia. Można np. wsadzić 100W żarówkę w 60W reflektor nazywając ja ultrabright

Bump:
Cytat:

Napisał kubiba (Post 2647590)
Jeśli (odpukać) faktycznie padnie nam, któryś z LEDów tylnych to tak jak piszesz po prostu będzie trzeba na wszelki wypadek zamienić żarówkę na starą tradycyjną.
Nie jest powiedziane też, że w przypadku przepalenia, którejś z żarówek cofania czy też oświetlenia tablicy rejestracyjnej trzeba udawać się do serwisu Forda. Mi powiedzieli, że mogą mi wymienić żarówkę cofania za 70 zł + do tego koszt ich żarówki, więc uznałem, żeby mnie pocałowali w nos.

Co najlepsze w mojej instrukcji jest opisane jak wymienić żarówkę cofania, ale najlepsze jest to, że według tej instrukcji żarówka cofania znajduje się w klapie bagażnika, a faktycznie znajduje się w bocznej części nadwozia.

Skoro instrukcja mówi, że możesz wymienić żarówkę - to producent / serwis powinien to respektować. Co więcej powinnieneś być w stanie to zrobić na drodze, kiedy zażąda tego policjant.

madamaszek 24-08-2016 14:40

Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps
 
To wszystko prawda co piszecie. Można samemu wymieniać żarówki ale tylko na takie same (takie co podaje instrukcja obsługi). Natomiast my chcemy wkładać LEDy w miejsce tych tradycyjnych. Jak wiecie mamy na rynku zalew różnego typu LEDow często złej jakości. Ale nawet zakładając że kupimy tą dobrą to wciąż jest niezgodna z zaleceniem producenta (podobna dyskusja jest o oponach i felgach do naszych md5). W tylnym kloszu mamy mix żarówek tradycyjnych i LED. Jeśli padnie LED to tylko serwis. I wtedy lepiej nie mieć żadnych “swoich“ LEDów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.