Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Wybór roweru (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=208805)

bartekd 27-07-2014 23:33

Odp: Wybór roweru
 
Skoro masz założony pułap cenowy i przeznaczenie, to jedź do 3 miejsc z rowerami - jakiegoś mniejszego sklepiku w okolicy, większego salonu rowerowego i marketu, np. Decathlon. Zobacz co Ci się podoba, mając na uwadze że najważniejsze jest dopasowanie roweru do kolarza - czyli Twoja subiektywna opinia o tym jak dany rower jedzie. Czasem kształt siodełka lub kierownicy decyduje o wyborze. Jeśli miałbyś kilka egzemplarzy i się między nimi wahał, to wybierasz wg kolejności: lżejszy, kształt bieżnika opony (aby był taki raczej trekkingowy, czyli środkiem łagodny a po bokach bardziej terenowy - osobiście nigdy bym nie kupił roweru z oponą jak z Ursusa. Poszukaj w goglach zdjęć "rowerowy bieżnik trekkingowy"). Więcej biegów też będzie zaletą, a także wybierasz ten który jest ładniejszy.

+ wszystko to co napisali poprzednicy o kołach czy amortyzatorach. Ale po prostu nie da się całej wiedzy rowerowej upchnąć w kilku postach.

kocur 28-07-2014 05:52

Odp: Wybór roweru
 
Jak się ma mało kasy to się szuka używki - na wielu forach klubów rowerowych ( w tym moim: rowerowanie.pl) można trafić naprawdę zadbane sztuki - a nawet jak mają napęd do wymiany to 300-400 zł i ma się spokój - sam rok temu zmieniałem.

I wtedy płacimy 1500-2000 i dostajemy serwisowany amor, czasami się trafi XT przód i tył, dobre koła i lekką ramę.
A jak byśmy chcieli kupić w sklepie za tę kwotę to nawet z promocji kupimy kloca 13 kg na marnym osprzęcie.

Praktycznie nie znam nikogo kto kupił nowego bika w tej kwocie :) nowe ludzie kupują jak mają 6-8k - do 2 tys tylko używka.

Kruszon91 28-07-2014 09:08

Odp: Wybór roweru
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
W tym oprócz słabej ramy co jest nie tak?

kocur 28-07-2014 09:18

Odp: Wybór roweru
 
Strasznie ciężki - 15 kg to masakra. Chyba że do typowo rekreacyjnej jazdy po mieście - w terenie się zajedziesz :)

No i osprzęt niższej klasy - a właśnie co mi mówi kumpel w pracy - jak się ma kupować mechaniczne tarcze to lepiej już V-brake :) Tarcze tylko hydrauliki.



Przykład z allegro pierwszy z brzegu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Osprzęt wysokiej klasy plus rower 12,5 kg - ścigant powie że to dużo ale mój tyle waży i na wycieczki po 100km jest ok.

Kruszon91 28-07-2014 09:23

Odp: Wybór roweru
 
CZylitarcze są blee?

kocur 28-07-2014 09:26

Odp: Wybór roweru
 
Tarcze są zarąbiste - ale hydrauliczne - nie mechaniczne na lince.

Kruszon91 28-07-2014 09:38

Odp: Wybór roweru
 
Ale co znimi jest nie tak, slaba skutecznosc hamowania, szybko sie sypią?

Mediana 28-07-2014 09:48

Odp: Wybór roweru
 
Jak się ktoś nie zna na rowerach to niech nie kupuje używanych. :)
Nie wspominając o tym, jak potrafią ludzie "kleić" pęknięte ramy. :)
Co do tarcz to, jak nie jeździ w górach zwykłe hample mu wystarczą - zresztą jazda na rowerze polega na tym by, jak najmniej hamować :) - trochę km w życiu zrobiłem.

Co kto lubi, jeden woli mieć nówkę z błyszczącym lakierem, na której trochę pojeździ bez wkładu finansowego, inny używkę x porysowaną ramą (mniej lub więcej) i ze zużytym napędem (tutaj trzeba się znać i nigdy nie kupować roweru bez dokładnego oglądania) lub nie.
Mój jeden z rowerów ma ponad 40 000 km i wygląda, jak nowy (pomimo, że katowałem go w maratonach), ale na pewno ma już bardzo zmęczoną ramę, która może i ma prawo peknąć.
Jak kupujesz nowy rower to masz gwarancję na ramę czasem nawet dożywotnią, ale musz być pierwszym właścicielem - tego przy używce nie masz.
Zobacz jeszcze propozycję Decatlonu, nie znam jego oferty na mtb/cross, ale jak ktoś chce kupić kolarzówkę za małe pieniądze to Decatlon ma ofertę nie do przebicia -Triban 300 lub trochę droższy Triban 500 i chyba gwara na ramę dożywotnia.

Staraj się kupić z większą ilością biegów niż 24 i to będzie ważnieszjsze niż większa masa o 1,5 kg - no chyba że mieszkasz w górach to wtedy oba warunki powinienieś spełnić lub wypośrodkować. :P

Ale,... tarcze są trendy. :)
I już w kolarzówkach zaczynają montować tarcze.
M...

kocur 28-07-2014 09:59

Odp: Wybór roweru
 
Cytat:

Napisał Kruszon91 (Post 2247440)
Ale co znimi jest nie tak, slaba skutecznosc hamowania, szybko sie sypią?


Duża siła potrzebna do hamowania :)

W hydraulicznych naciskasz klamkę jednym palcem - dosłownie - i stajesz w miejscu, w mechanicznych łapiesz mocno i zaciskasz, jak jest długi zjazd w terenie to ręce bolą :)


@Mediana,

Zawsze można wziąć kogoś kto się zna żeby obejrzał, kumple ode mnie z teamu rowerowego kupowali nawet carbon używany i wszystko jest ok.

Ja nie mówię że potrzeba 5 koła na rower. Jak się jeździ rekreacyjnie po mieście czy ze znajomymi do lasku to ok. Ale na dłuższe wycieczki waga robi potworną różnicę, dobry amor wybiera nierówności, a biegi możesz zmieniać ostro pod górę jak masz dobrą przerzutkę.

Szejk.Ahmed 28-07-2014 10:09

Odp: Wybór roweru
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tu masz 2 dość przyjemne rowery
1. górski
2. cross
Do takiej jazdy jaką opisałeś spokojnie ci wystarczą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.