Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] kapsle śrub felg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180162)

majster354 15-04-2013 13:52

Odp: kapsle śrub felg
 
Cytat:

Napisał Lechugr (Post 1995979)
poniekąd słusznie bo jest to rzeczywista przyczyna obluzowania i w konsekwencji oddzielenia się kapselka. Sam musiałem kupić nową nakrętkę - na szczęście jedną. M.in dlatego wolę wymieniać koła sam niż zlecać to serwisom które stawiają tylko na wydajność i jak najszybszą obsługę klienta - czyli używają kluczy udarowych czasem nawet do dokręcania ostatecznego (zamiast klucza dynamometrycznego)


według mnie kapsel rowniez odkształci sie przy uzyciu klucza recznego. Problem tkwi w tym ze nie przylega on scisle do szesciokata sruby tylko sie na nim rusza, ma pod soba proznie. Zreszta widac jak ktos to kiepsko zaprojektowal rdzen sruby na klucz 18 mm a kapsel na klucz 20 mm. Scianka kapsla ma okolo 0,5 mm, razy 2 daje 1mm. 18+1=19mm, a kapsel jest na klucz 20. Zostaje luz 1mm. Czy uzyjesz udaru czy klucza recznego kapselek sie zdeformuje bo nie jest dobrze podparty.

Grincz

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sruba nr2 z Twojego linka-taka mam od zakupu auta. Nie polecam bo ma ten felerny kapsel.

pabloo007 17-04-2013 09:36

Odp: kapsle śrub felg
 
Czy aby odkręcić śrubę z kapslem trzeba zdjąć ten kapsel ?

danielsan51 17-04-2013 10:31

Odp: kapsle śrub felg
 
Cytat:

Napisał pabloo007 (Post 1997823)
Czy aby odkręcić śrubę z kapslem trzeba zdjąć ten kapsel ?

nie

mike_deluxe 05-06-2013 10:29

Odp: kapsle śrub felg
 
Poodpadała mi połowa nakładek, na allegro znalazłem chromowane uniwersalne nakładki wydaje mi się ze bedą pasowały koszt ok. 15-20 zl, więc żaden wydatek.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jakby ktoś szukał czarnych nakładek jak ma potrzebe znalazłem tylko jedną markę

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na moje oko powinny pasować. Ogólnie lepsze tanie chromowane zamienniki niz sterczące śruby.

chuliganus 20-11-2014 17:16

Odp: kapsle śrub felg
 
Czy mi się wydaje, czy te kapsle powinny być metalowe?

mojmistrz 20-11-2014 17:31

Odp: kapsle śrub felg
 
Te kapsle, to największa głupota jaką ford wymyślił i tak, są metalowe,a te z linków, to w ogóle jakieś nieporozumienie, przecież chwila moment sie powycierają ;) Mi tez poodpadały, jeden niefortunnie jak złapałem kapcia i nie mogłem odkręcić koła, połamałem klucz :lol: teraz mam nakrętki od mazdy, z ruchomym kołnierzem, ale bez tych dennych kapsli i zastanawiam się, co producent miał na myśli, gdy wypuszczał te nakrętki.Chyba chodziło o zarobienie na biednych konsumentach, co kilka sezonów wymiana kompletu nakrętek za 200zł :D

ciafka 20-11-2014 19:26

Odp: kapsle śrub felg
 
Może i kapsle nie są ze stali hartowanej i przyspawane do korpusu nakrętek, ale jak się je nie traktuje młotem udarowym (podobnie jak większość partaczy w serwisach robi), to normalnie sobie działają.
Odpadły mi dwa kapsle w 6 lat, ale od kiedy sam wymieniam koła - ani jeden kapsel nie ucierpiał.

Może najpierw zapytać się "fachowca", któremu zlecasz wymianę kół, jakim momentem powinno się dokręcić koła w Focusie? Że nie wspomnę o tych, co w ogóle nie używają dynamometrycznego do przykręcania kół...

Zaryzykuję tezę, że nie nakrętki są źle zaprojektowane, tylko większość tych co je odkręca/przykręca powinna raczej zajmować się sprzątaniem ulic. I tyle na ten temat.

Poza tym - jakim cudem bez kapsla 18-ka, a z kapslem 20-ka??? Ja i z kapslem i bez spokojnie łapię nakrętkę 19-ką i dokręcam/odkręcam jak chcę...

Lechugr 20-11-2014 20:12

Odp: kapsle śrub felg
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2304010)
nie nakrętki są źle zaprojektowane

Nadal potwierdzam - sam wymieniam koła od 3 lat i jeszcze żadnej nie udało się zniszczyć (od czasu odziedziczenia jednej zepsutej). Traktowanie śrub udarem im nie służy. Dodatkowo fachowość większości serwisów "ogranicza" się do rysowania aluminiowych felg przy każdej przekładce opon.

aroonio 17-08-2017 14:37

Odp: kapsle śrub felg
 
Witam odgrzebuje kotleta ale może wiecie gdzie można kupić takie metalowe kapsle na śruby?

SRS 17-08-2017 15:18

Odp: kapsle śrub felg
 
Cytat:

Napisał aroonio (Post 2845138)
gdzie można kupić takie metalowe kapsle na śruby?

możesz kupić TYLKO całe nakrętki , nie występują oddzielnie kapselki do nich.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.