Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154985)

maureliusz 04-04-2012 22:30

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1810749)
czyli ze tego stukania niema na gladkiej nawierzchni przy maks. skrecie-wystepuje tylko po wybojach?

Brawo:-) Dlatego przeguby odpadają.

Action_81 05-04-2012 07:13

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1810749)
czyli ze tego stukania niema na gladkiej nawierzchni przy maks. skrecie-wystepuje tylko po wybojach?

dokładnie tak.. a swoją drogą to jak sprawdzić przeguby?. Mechanior mowil, ze wszystko ok, nie przyłożył się ???

mjprzem 05-04-2012 07:33

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Tak -w takim razie przeguby raczej odpadają. zostaje maglownica oraz amortyzator.
Jezeli stuka po srodku samochodu od kierownicy to raczej maglownica bo amortyzator stukałby od strony koła.

przegub -bynajmniej ten zewnetrzny dziala podobnie jak lozysko-ten przegub nie może miec luzu. z wewnetrzymi jest inaczej bo one zawsze jakis luzik mają.
przeguby zewnetrzne bez sciagania mozna sprawdzic na maksymalnym skrecie i przyspieszaniu zwalnianiu na 1 biegu na gladkim asfalcie. Nalezy jednak pamietac ze np. sworzeń wahacza czy drazek kierowniczy również mogą powodowac stuki wiec przeguby bez sciagania najlepiej sprawdzac gdy jestesmy pewni ze inne elementy nas nie zmylą.

pytanie kolejne:
czy to stuka na maksymalnym skrecie jesli rekami dociągamy kierownice mocno do oporu?,
czy tez jezeli kierownica jest prawie na maksymalnym skrecie ale nie dochodzi do oporu?

maureliusz 05-04-2012 09:04

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Cytat:

Napisał mjprzem (Post 1810801)
pytanie kolejne:
czy to stuka na maksymalnym skrecie jesli rekami dociągamy kierownice mocno do oporu?,
czy tez jezeli kierownica jest prawie na maksymalnym skrecie ale nie dochodzi do oporu?

No w sumie, nie zastanawiałem się nad tym. Mam to już...od początku:-))) i nie chcę w tym grzebać. Ale sprawdzę...
Amorki: nówki, tuleje nówki, łozyska amorów nówki - normalnie, nowy samochód ;-)))

waldek72 05-04-2012 17:43

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
miałem kolego to samo, mechanicy rozkładali ręce, okazało się że to łożysko amortyzatora, nawet nie padło do końca, tylko obudowa, plastikowowa pękła i przy dużym skręcie oraz dociążeniu odzywało się.

maureliusz 05-04-2012 19:02

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Ale ja mam wszystko nowe. I przed i po wymianie tak samo. Taki urok:-)))

waldek72 05-04-2012 20:04

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
ale co masz kolego nowe? amortyzatory i łożyska górne amortyzatorów też? no nie wiem czy na pewno zmieniali je na nowe. nawet jeśli to pozostaje kwestia montażu, źle zamocowane coś i daje odgłosy jak mówisz.

maureliusz 05-04-2012 23:40

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Cytat:

Napisał waldek72 (Post 1811116)
ale co masz kolego nowe? amortyzatory i łożyska górne amortyzatorów też? no nie wiem czy na pewno zmieniali je na nowe. nawet jeśli to pozostaje kwestia montażu, źle zamocowane coś i daje odgłosy jak mówisz.

Sam kupowałem oryginały i ...sam montowałem:-) - sugerujesz coś? ;-))

mjprzem 06-04-2012 12:09

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
No i faktycznie jest problem.
pozostaje zwrocic uwage na to z ktorej strony dochodzi stukanie ale jesli chodzi o mocowanie amortyzatora to moze stukac na 2 sposoby:
-albo z kola-to bedzie łatwe do wykryica
-albo z nadwozia i bedzie ciezko wychwycic w ktorym miejscu stuka.

tak samo jak by to byla maglownica-tez nie bedziemy dokladnie slyszeli gdzie stuka i niebedzie pewnosci.

waldek72...opisz stukanie jakie wystepowało w twoim przypadku.

waldek72 06-04-2012 19:24

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
u mnie trudno to było nazwać stukaniem, raczej było to chrobotanie i to bardzo delikatne, oczywiście przy skręcie koła i na nierównościach. byłem bardzo zdziwiony, bo nie dawno wymieniałem amortyzator i poszło nowe łożysko. pojechałem do innego mechaniora, przejechał się i rozebrał. łożysko było nie właściwie włożone, jakby przekrzywione i od razu płaszcz plastikowy pękł. nie stukało mocno, bo łożysko było całe, a pęknięty był tylko płaszcz naokoło niego. kupa nerwów, jeżdżenia a tu takie coś.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.