Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164023)

taxidriver 22-08-2012 21:37

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1867056)
w moim tdi jest odczuwalny spadek mocy i to dość znaczący , ale wydaje mi się , że to naturalne

U mnie nic takiego nie występuje jest skok obrotów "spadek" na 1 -2 sek i tyle w żadnym poprzednim samochodzie nie miałem takiego problemu z klimą jedynie w styranej życiem omedze, nie szedł tak ładnie ale za to jak dostawał w dupe to klime wyłączało i jak schodził z obrotów załączało spowrotem.

salom 22-08-2012 21:39

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał taxidriver (Post 1866785)
To sprawdz kompresje moze silnik sie konczy?

taxiddriver ma rację, ja to przerabiałem , taka była przyczyna.

le-mar 22-08-2012 22:22

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
jakiś spadek mocy powinien być.. wszak ok 4 kW zabieramy - u mnie - zaczipowany + tiptronic..
pod górkę na 5tce i przy niespokojnym wyprzedzaniu wolę wcisnąć econ...
nawet jak jadę płynnie - daję ulgę maszynie - inaczej (ciszej) warczy - czuć to
pozdrawiam

taxidriver 22-08-2012 22:36

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał le-mar (Post 1867116)
akiś spadek mocy powinien być

Nieprawda czytaj to co napisałem wcześniej jak jest za duże obciążenie klima się odłącza.

le-mar 23-08-2012 13:19

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Fakt - teraz już kojarzę dlaczego klima raz działa fajnie , raz mniej fajnie.
ale to tak jak z szybą przednią grzaną - nawet spalanie chwilowe wzrasta

Dopalacz 23-08-2012 16:37

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Naturalne , że przy kickdown'e komp odcina napięcie na sprzęgło klimy i tym samym ją rozłącza , ale autorowi tematu chodziło raczej o taki spadek mocy typu : jadę na piątce , włączam auto i mam odczucie , że silnik ma ciężej , włączam econ i konikom lżej :one:

To moim zdaniem naturalny objaw, mniej odczuwałem go przy 184 koniach niż 110 , ale odczuwałem.

Pzdr.

Peterson2141 23-08-2012 19:16

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Podłączyłem dzisiaj klimę pod komputer i wyskoczyły mi 3 błędy :
00792
00631
01596
Wykasowałem błędy i ponownie uruchomiłem klimę. Po krótkiej pracy ponownie sczytałem błędy i wyskoczył już jeden 01596.
Po każdej próbie kasowania wyskakuje ponownie.
Co do jazdy na klimie to jakby się poprawiło i to dość znacznie. Nie wiem jaka była tego przyczyna ale jest lepiej. Może nie wyrabiała wtedy przy 40 stopniach na zewnątrz i stąd takie objawy.

taxidriver 23-08-2012 19:43

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1867411)
autorowi tematu chodziło raczej o taki spadek mocy typu : jadę na piątce , włączam auto i mam odczucie , że silnik ma ciężej , włączam econ i konikom lżej

Wiem i rozumiem jak chyba wszyscy w temacie piszący, ale to nie tak jest jak jest silnik kapeć to spadek mocy jest spory a jak jeszcze do jazdy to tego nie odczuwasz.
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1867411)
moim zdaniem naturalny objaw, mniej odczuwałem go przy 184 koniach niż 110 , ale odczuwałem.

W omedze miałem 196 koników i też słyszałem jak się zapina i czułem jak lekko szarpnęło ale w galaxym nic po prostu wieje zimnem. Mam najechane 333 TKM. ale faktyczny przebieg autko kupione w serwisie z książką i wszystkimi papierami.
Cytat:

Napisał Peterson2141 (Post 1867494)
Może nie wyrabiała wtedy przy 40 stopniach na zewnątrz i stąd takie objawy.

Na pewno nie wyrabia jak leciałem na Krym jeszcze raz wszystkie szyby okleiłem folią czarną i tak było gorąco przy takim przeszkleniu to norma;) niestety.

Peterson2141 23-08-2012 20:23

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Możecie mi pomóc z tymi błędami. 792 może oznaczać niskie ciśnienie w układzie a 1596 słynny silnik recyrkulacji - czyli rwanie deski lub spróbuję rozruszać go za pomocą programu Vag-com. Nigdzie natomiast nie mogę znaleźć informacji o błędzie 631

le-mar 24-08-2012 11:17

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
warto moze jeszcze uwzględnić klimatronic / manual 2 strefowy /1no


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.