Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto test klimatronka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29844)

titaw 23-09-2008 11:20

Re: Auto test klimatronka MK3
 
witam koledzy
podłączając się do tematumam pytanko
dzisiaj zauważyłem, że zgasł mi panel klimatronika, powymianie bezpiecznika (7.5 A pod konsolą) wszystko działa ale zrobiłem sobie opisany wyżej test i pokazał się błąd A297

Cytat:

Napisał lapers
B2297 - Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód

i tu moje pytanko
czy chodzi o ten właśnie błąd, a jeśli tak to czym to skutkuje i czy ten czujnik wymieniać?

robal 23-09-2008 11:58

Re: Auto test klimatronka MK3
 
Cytat:

Napisał titaw
dzisiaj zauważyłem, że zgasł mi panel klimatronika, powymianie bezpiecznika (7.5 A pod konsolą) wszystko działa ale zrobiłem sobie opisany wyżej test i pokazał się błąd A297

Cytat:

Napisał lapers
B2297 - Czujnik temperatury nagrzania - otwarty obwód

i tu moje pytanko
czy chodzi o ten właśnie błąd, a jeśli tak to czym to skutkuje i czy ten czujnik wymieniać?

Nie do końca. Błąd dotyczy uszkodzenia (przerwania) obwodu czujnika temperatury powietrza wylotowego w panelu przednim (B2297 dotyczy wylotu na nogi). Napisałeś, że wymieniłeś bezpiecznik. Tylko który - F65 czy F76? Spróbuj wymienić oba (oba mają 7,5A) i zrób test.

titaw 23-09-2008 14:02

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Wymieniłem bezpiecznik F 76. przed chwilą sprawdziłem F65 i jest ok.
test dalej pokazuje A297.
pozdrawiam
tomek

robal 24-09-2008 08:00

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
titaw, odbierz PW.

a*c*e*2.3 14-10-2008 16:03

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Mam pytanie jak dokladnie wejsc w ten tryb serwisowy, wykonalem 100 prob i nic sie nie dzieje, sterowanie klima reaguje normalnie i nie wlacza tego trybu.

Czy to trzeba wykonywac przy wlaczonym zaplonie czy silniku?
Panel klimy ma byc wlaczony czy wylaczony przy przyciskaniu tej kombinacji (bo mnie albo wylaczy albo wlaczy)?

Poddalem sie bo robie ciagle ten sam blad :(

babelp 08-11-2008 17:03

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam,

Panowie, ja też potrzebuje pomocy z klimą. Wykonałem kilkanaście prób dotyczących uruchomienia test klimy ale żadna się nie powiodła, jak wejść w tryb serwisowy sprawdzić i wykasować błędy, te wszystkie kombinacje przycisków nie dają żadnego efektu, klima albo się włączy albo wyłączy i tyle...

Pomocy...

titaw 13-11-2008 10:44

Re: Auto test klimatronka MK3
 
Witam
dla kolegów, którym nie wychodzi test
u mnie to pięknie działa czyli procedura jest OK, zaczynam przy włączonej stacyjce i wyłączonym panelu klimy i ważne są czasy przyciskania guzików - pierwsze dwa nie można trzymać zbyt długo (mniej niż 2 s.) i w odpowiednim czasie przycisnąć następny

zbyszek-z 14-11-2008 15:25

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Witam :fcp1 Czy może mi ktoś pomóc, bo też zrobiłem test panela i jeden błąd pokazał A297 a drugi to A299 :fcp11 czy może wie ktoś co to jest i jak ich się pozbyć, gdzie wogóle te czujniki się znajdują, myślałem że to panel kupiłem drugi i jest to samo :fcp11 bo chyba przez te błędy jak włącze nadmuch na nogi to też górą na szybę mi dmucha. :fcp11 :fcp11 Proszę o pomoc Zbyszek

zbyszek-z 17-11-2008 16:52

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
titaw. możesz odebrać PW

ozmatox 12-12-2008 10:28

Re: [Mk3] Auto test klimatronka
 
Cześć Wam
Ja miałem problem z włączeniem serwisowych opcji, ponieważ za wolno wciskałem np AC.
Wciskamy 2 przyciski razem na 2 sec. i jak je puścimy to odrazu należy przycisnąć 3 guzik np. AC i napewno Wam się uda.

Mi na wyświetlaczu pojawiły się 4 oznaczenia po dwa znaki :

56
d0
4F
00

Czy to jest wersja softu?

Potem zaczyna wyświetlać to samo od początku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.