Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Podmiana zegarów z temp. zew. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169028)

michalkosc 06-11-2012 08:43

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Ja mam mały wyświetlacz i jest w nim wszystko o czym piszesz z wyjątkiem chwilowego spalania

danynx 06-11-2012 09:18

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał michalkosc (Post 1900931)
Ja mam mały wyświetlacz i jest w nim wszystko o czym piszesz z wyjątkiem chwilowego spalania

a może się orientujesz czy ten licznik wskazuje chwilowe spalanie? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michalkosc 06-11-2012 09:47

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Niestety,ja mam mały wyświetlacz,ale ten w linku jest chyba do auta bez kompa pokładowego

tedi_k 06-11-2012 11:15

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał danynx (Post 1900944)
a może się orientujesz czy ten licznik wskazuje chwilowe spalanie? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ten licznik ma wyświetlacz dodatkowy do navi. Nie powinien przeszkadzać.
W mojej pierwszej odpowiedzi na ten Twój link z licznikiem z małym wyświetlaczem pomyliłem się - wydawało mi się, że to jest licznik z wyświetlaczem tym całkiem małym - tylko pod przebieg. Tak więc możesz wziąc albo ten albo ten.

Chwilowe spalanie uruchamia się poprzez ustawienie odpowiedniego parametru w zegarach - więc jeśli masz średnie spalanie i zasięg na zbiorniku, to można spróbować uruchomić spalanie chwilowe. Wrunkiem jest, że sterownik silnika będzie dostarczał zegarom odpowiednie informacje. Dowiedzieć się tego można tylko po próbie przestawienia parametru...

danynx 06-11-2012 11:58

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1900988)
Chwilowe spalanie uruchamia się poprzez ustawienie odpowiedniego parametru w zegarach - więc jeśli masz średnie spalanie i zasięg na zbiorniku, to można spróbować uruchomić spalanie chwilowe. Wrunkiem jest, że sterownik silnika będzie dostarczał zegarom odpowiednie informacje. Dowiedzieć się tego można tylko po próbie przestawienia parametru...

kto może to ogarnąć? Serwis ASO?

tedi_k 06-11-2012 12:12

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
ASO jest w tym chyba najmniej kompetentne...:one: Samo przeniesienie zegarów wymaga kontaktu z dobrym elektrykiem-elektronikiem samochodowym (przeprogramowanie IMMO i kluczyków).
Ustawienia parametrów konfiguracyjnych najłatwiej robi się to programem ELMconfig z użyciem interfejsu ELM327. Dla potrzeb programowania zegarów nawet nie trzeba przerabiać ELMa (przeróbka jest niezbędna do programowania np. GEMa).
Trzeba więc albo znaleźć w pobliżu kogoś stosującego ELMconfiga albo samemu to ogarnąć. O ELMconfigu jest cały wątek - pooglądaj.

danynx 06-11-2012 12:50

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1901019)
Samo przeniesienie zegarów wymaga kontaktu z dobrym elektrykiem-elektronikiem samochodowym (przeprogramowanie IMMO i kluczyków).

przeprogramowanie IMMO i kluczyków zrobię programem ELMconfig z użyciem interfejsu ELM327?

tedi_k 06-11-2012 13:54

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Nie. Do tego jest potrzebny serwisowy interfejs diagnostyczny (VCM z programem IDS). Posiadają ASO albo dobrzy elektrycy specjalizujący się w Fordzie. Aby to wykonać potrzebny jest dodatkowo dostęp do kodów jednorazowych programowania IMMO i kluczyków.

Nie daj się też wpuścić w tzw. "przeszczepianie kości"... Część macherów zamiast poprawnie zainstalować licznik (programem IDS) zabiera się za przelutowywanie pamięci, co dość często kończy się, że nie działa ani stary licznik (wylutowana kość...) ani nowy (stara kość nie chce ruszyć z innym softem...). W czasie wylutowywania kość także lubi paść po prostu...
Trzeba wiedzieć, że po założeniu nowego licznika a do czasu popranego skonfigurowania IMMO nie da się samochodu odpalić!!! Czynność tę więc trzeba robić u elektronika, który faktycznie rozumie za co się zabiera i ma wszytkie niezbędne informacje i gadżety (dostęp do kodów jednorazowych...).

kuba0005 06-11-2012 22:22

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
pierwszy licznik jest dobry, prostokątny, drugi ma czerwone zegary i jest od automatu, licznik po lifcie nie zawsze idzie w starym fokusie przed liftem, okablowanie masz w standardzie. Mam ids e to mogę ci dograć mam wszystkie części .Masz do mnie 25 km jak chcesz to dzwoń 889905594 Sokołów Podlaski

tedi_k 06-11-2012 22:43

Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.
 
Cytat:

Napisał kuba0005 (Post 1901359)
drugi ma czerwone zegary i jest od automatu, licznik po lifcie nie zawsze idzie w starym fokusie przed liftem

1) to, że od automatu nie ma dokładnie żadnego znaczenia - ten sam licznik pracuje równie dobrze ze skrzynią manualną jak i automatyczną i nie wymaga to żadnej konfiguracji. Podobnie liczniki z Kugi AWD można bez problemu skonfigurować pod Focusa MK2 lub C-maxa
2) W jakim przypadku liczniki poliftowe nie pracują w samochodzie przedliftowym - pytam z ciekawości, bo nie spotkałem się z taką sytuacją?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.