Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176587)

x69.qve 01-03-2013 13:20

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
olej spala się - to normalne - gdyby tak nie było to by wymieniać go nie trzeba... a jeżeli jeździ się tylko krótkie trasy to para wodna się zbiera w silniku (można to sprawdzić bardzo prosto - wyjąć korek wlewu oleju do silnika i obejrzeć czy zbiera się tam białożółta maź - to jest właśnie skraplająca się para wodna w połączeniu z olejem), więc zaraz po zapaleniu po nocy na przykład, kiedy pokonuje się tylko krótkie trasy może być trochę kolorowego (niebieskiego) dymu. jeżeli on nie znika po chwili to jest faktycznie jakiś problem, jeżeli to kwestia chwilowa to jest raczej ok.

jackoba1 01-03-2013 22:18

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
Cytat:

Napisał x69.qve (Post 1967370)
olej spala się - to normalne - gdyby tak nie było to by wymieniać go nie trzeba...

nie bardzo wiem co masz na mysli
Dymienie na niebiesko swiadczy o usterce silnika - taj jak mówił mechanik zazwyczaj to uszczelniacze zaworowe, wmogą być również zapieczone pierscienie ale nie słyszałem o takim przypadku w tym silniku.
Spalany olej nie pochodzi ze spalania tzw "masła" , jeżeli by było tak jak piszesz to silnik powinien kopcic równiez po rozgrzaniu bo wtedy masło szybciej by odparowywało a co za tym idzie spalało by sie. Para wodna która występuje po uruchomieniu pochodzi z rozgrzewającego sie układu wydechowego a nie z silnika.
Zresztą jezeli chcesz to sprawdzić to zdejmij odmy z korka.
Kolego jeżeli ubytki oleju są minimalne to tak jak mówił mechanik możesz na razie z tym jezdzic.
Pozdrawiam

edenszymon 02-03-2013 07:35

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
u mnie mechanik wymienil te uszczelniacze zaworowe. i dalej bierze olej i dymi na niebiesko tylko jak jest zimny i to przez jakas minute max dwie, czy jest mozliwe ze zle to zrobil? czy raczej silnik umiera

ireneusz1 02-03-2013 14:35

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
Cytat:

Napisał edenszymon (Post 1967721)
u mnie mechanik wymienil te uszczelniacze zaworowe. i dalej bierze olej i dymi na niebiesko tylko jak jest zimny i to przez jakas minute max dwie, czy jest mozliwe ze zle to zrobil? czy raczej silnik umiera

Zakładam że mechanik wymienił dobrze uszczelniacze, więc wtedy winne są pierścienie ale sprawdż jeszcze ubytki oleju jakie są duże, np. na 1000 km. wtedy będziesz miał pewność. Natomiast jeśli chodzi o pierścienie, to dobrze zmierzyc ciśnienie na tłokach, jeśli jest zbyt małe od zalecanego no to masz odpowiedż.

edenszymon 02-03-2013 20:44

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
Nie wiem czy dobrze. Mam nadzieje ze tak, Ja sie nie znam na tym.
700ml na 1000 km musze dolac. tak wychodzi.

przemulaw 02-03-2013 22:30

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
Według mnie to już ładnie olej bierze, czyli silnik jest zużyty. Wymiana albo remont, nowe pierścienie myślę, że sprawy nie załatwią ale niech wypowiedzą się mądrzejsi. Tak z ciekawości zapytam ile kosztowała Cię wymiana uszczelniaczy zaworowych.

edenszymon 04-03-2013 21:27

Odp: słabnie silnik, szarpie, zimny dymi na niebiesko
 
o ile dobrze pamietam to 70 czy 80 zl jakos. bierze bierze olej ale jak cieply to nic nie dymi. tylko po odpaleniu jakas tam chwilke na niebiesko kopci, remont podobno sie nie oplaca. nooo moze gdyby to byl mlodszy rocznik. ale to 96. heh


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.