Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117506)

sun 16-12-2010 21:12

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
no i teraz wiesz za co biora 100 zeta :) mozesz po kolezensku za 50 wymieniac :) a propo polecam zarowki hella long life zakladane na pierwszy montaz za jedyne 11 do 18 zeta h7 :)))

Dablju 20-12-2010 17:52

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
az boje sie pomyslec co bedzie z wymiana ksenona .

P.A. a tutorial pierwsza liga -szacun !!

Gostek_ 07-02-2012 20:19

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Ja się tak zastanawiam czy wymiana postojówki też wymaga tyle zachodu czy jest prostszy sposób...

b@rth 07-02-2012 22:15

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Cytat:

Napisał Gostek_ (Post 1780023)
Ja się tak zastanawiam czy wymiana postojówki też wymaga tyle zachodu czy jest prostszy sposób...

obie zarowki sa w jednym kloszu... wiec odpowiedz sobie sam...

prostszym sposobem jest podjechac do serwisu... :D

malit 18-03-2012 21:58

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Dzieki,
przydało się.
Dzisiaj się zabrałem i odpuściłem....jutro kolejna próba.

Kriss1 18-03-2012 23:56

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
...a jak z ksenonami, bo właśnie postojowe mi się skończyły? Czy ktoś się już w to bawił?

Gostek_ 10-07-2012 19:49

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Ja dzisiaj pojechałem do serwisu bo mi jeden ksenon nie dawał światła i dowiedziałem się, że się przepala i oczywiście cennik (bez oglądania). Tak właśnie sobie poruszałem i wydaje mi się, że się po prostu nie trzyma tylko lata i stąd problem z jakością świecenia. Jak jutro będzie w wiadomościach, że w serwisie Forda zginął elektryk to znaczy, że jednak chciał mi to wymieniać a nie założył jak trzeba i to najlepiej w ramach reklamacji bo mi niedawno lampę wymieniali... Myślałem sam to zrobić ale za dużo zabawy, jeszcze trzeba spryskiwacz odpinać więc znając siebie zaraz coś odłamię.

Gostek_ 21-07-2012 12:48

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Uff, udało mi się naprawić bezkosztowo, tak jak wyżej pisałem wyleciał żarnik i latał. Dziwne jest to, że nie umieli w serwisie tego zamocować co poskutkowało zdejmowaniem drugiej lampy, żeby zobaczyć :) Czyli jakieś 400 PLN w kieszeni a wydatek odłożony w czasie. W sumie zwykłe żarówki można próbować wymieniać samemu, spryskiwacz łatwo się odpina i nic się nie leje.

Jakoob 24-02-2013 13:30

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Podepnę się troszkę pod temat wymiany żarówki z przodu, z tym że chodzi o lewą postojówkę, lampa ksenonowa ale to chyba bez znaczenia bo mówimy o żarówce w5w 5W. Zatem do rzeczy:

Spokojnie dałem radę wysunąć lampę czyli zdjęcie klapki, śrubka, zaczepy i wysunąłem ją trochę. Ponieważ już wszystko widać nie odpinałem spryskiwacza i nie wyjmowałem jej całkiem tylko pracowałem z wysuniętą. Zdjąłem gumową klapkę osłaniającą postojówkę i... zaczęły się schody. Od żarówki odchodzi jakby szyna, prowadnica, domyślam się że tu jest kłopot. W żadnej pozycji nie mogę wysunąć tych połączonych ze sobą elementów (żarówki z szyną), mimo że kręciłem tą prowadnicą wokół jej osi, próbując pociągać w każdej możliwej pozycji, myślę może są jakieś ząbki/zapadki ale po pół godziny dałem spokój. Mówiąc o prowadnicy mam na myśli ten poziomy, długi na 5-6 centymetrów plastik, co idzie w kierunki wylotu z lampy, nazywam go zamiennie też szyną, to ten sam element. W pewnym momencie ułamała mi się ta prowadnica, z tym że tylko sama końcówka na szczęście, jakieś 2-3 milimetry przy wylocie. Obawiam się tylko, czy otworek (mała dziura pod koniec prowadnicy) na wysokości którego ułamało się, a raczej ja ułamałem :D nie był na imbus żeby to wyciągnąć, wcześniej tego nie zauważyłem, chociaż palcami tak samo próbowałem później wysuwać. Fakt, że dostęp fatalny, pokaleczyłem sobie łapska, żarówka dalej nie świeci :p

Może ktoś już wymienił ów postojówkę? B@rth może rozbierałeś?

Tak na marginesie, zaczynam błogosławić swojego Focusa I i dostęp do żarówek, mimo umiejscowienia akumulatora tuż za lewą lampą.

b@rth 24-02-2013 14:25

Odp: wymiana zarowki w przedniej lampie - poradnik
 
Kurcze opis spoko, ale ja dawno nie zagladalem do lampy.
Zrob zdjecie zeby bylo wiadomo, albo zobacz na moje i wskaz tam na zdjeciu, bo tak na sucho to nie mam pojecia...
Wymienialem obie zarowki, w tylniej lampie tylko nie grzebalem.
Moze jednak sa wieksze roznice w lampie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.