Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Rozbierałem dziś nowego mondeo mkIV (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=27569)

Bauma 18-07-2007 12:43

Cytat:

Napisał llechu
To rzeczy, które można policzyć, ale jeszcze jest coś takiego jak zaufanie klienta, który jak się pośliźnie na jakimś modelu danego producenta, to więcej auta tej marki nie kupi i firma straci potencjalnego nabywcę.

pewnie nie tylko jego....sasiad,rodzina, znajomi widzac problemy z autem rowniez pewnie sie "skrzywi" na marke.....

gercons 18-07-2007 18:31

czy kupując kiedys jakieś nowe auto pop przejechaniu 300km zaczęły Wam skrzypieć plastiki |

Czy zaczepienie komputera pojazdu na dwóch plastikowych kołkach
i 4 rech złączach krawędziwych jest dobrym zabezpieczeniem antykradzieżowym?

Czemu nie zamontowano kierunkowskazów w przednich światłach. Auto stojące na skrzyżowaniu w dzień, na zapalonych światłach kompletnie jest nierozpoznawalne dla tych z przeciwka, że skręca

Czemu w aucie za 105 tys zł kierownica jest ze skóry a rączka hamulaca ręcznego z gumy ?

........

Dominik_CK 18-07-2007 20:17

kolego nie chce byc jakis zlosliwy ale
za 105 tys zlotych masz kombi w dieslu nowy duzy ladny i wydales tylko 105 tys
Z jednej strony duzo ale z 2 strony to ten samochod nie kosztuje nawet tyle ile moj brat dal za bmw5 3.0 diesel z 2003 roku a dal 30 tys euro z przejechanymi kilometrami 100 tys kilometrow
I powiem ci ze w srodku to bmw tez pozostawia wiele do zyczenia
Nie mzona miec wszytskiego za jak najmniejsze pieniadze

mf9 18-07-2007 20:55

Witam.

gercons, wszystkim wchodzącym do sprzedaży nowym modelom, przytrafiają się takie rzeczy, nazywa się to chorobami wieku dziecięcego. Nie dotyczy to tylko Forda, bardziej renomowanym to się zdarza, pierwsi klienci są tak jakby królikami doświadczalnymi, wszelkiego rodzaju usterki zgłaszane przez nich w serwisach, powodują modyfikacje wadliwych albo źle działających elementów. Nie ma chyba samochodu, który nie był modyfikowany w trakcie produkcji, np. VW wzywał właścicieli golfów i vento, na wymianę nagrzewnic, bo okazało się że silniki TDI wytwarzają zbyt mało ciepła żeby ogrzać kabinę. Dlatego lepiej jest kupować jakiś model, po jakimś czasie od wejścia na rynek.

Co do mocowania komputera, a może brano pod uwagę fakt, że czasem trzeba będzie go wymontować.

Światła żeby dostać homologację, muszą spełniać określone wymagania, więc te je pewnie spełniają. Np. wg. obowiązujących przepisów, wymogi jakim muszą sprostać lampy ksenonowe ( chodzi o olśnienie innych uczestników ruchu ), są ostrzejsze niż te które dotyczą lamp halogenowych. Te drugie mogą całkiem legalnie oślepiać bardziej niż ksenony.

Kwota sama w sobie jest duża, ale co powiedzieć o niedoróbkach w autach za np.300tyś. Wiele, a nawet bardzo wiele aut, które uchodzą za prestiżowe i kosztują znacznie więcej, mają uchwyty od hamulca ręcznego wykonane z tworzywa.

mmmk 18-07-2007 22:48

nigdy nie kupilem nowego auta ale jak dziennie przestawiam takich z 50 to z lekko liczac 5 wymaga poprawek w serwisie przed oddaniem go do salonu czy klienta. a nawet jaguary czy honda legend czy super range rovery za 500 tys potrafia zaskrzypiec czy takie tam podobne malo mile historie

Lukinho 19-07-2007 00:20

Cytat:

czy kupując kiedys jakieś nowe auto pop przejechaniu 300km zaczęły Wam skrzypieć plastiki |
Tak w kanclerai gdzie obecnie dorabiam jako kierowca psujące sie laguny i mondeo ( m III ) zostały wymieniony na 3 passaty B6 w kazdym skrzypiały plastiki odrazu po wyjechaniu z salonu :fcp7 Czytając forum VW Passata zauwazyłem ze prawie kazdy pasek to ma po dłuzszym lub krótszym czasie.

Z tego co słyszałem tez ( nie wie czy to prawda ) Vectry C z początku liftingu mialy od nowosci błędy w Cin'ie i szalały im kontrolki wszystkie po wyjechaniu z salonu ( oczywiscie nie w każdej )

Zreszta przed kupne Mondeo trzeba bylo poczytac moj temat o wrazeniach z jazdy Mondeo ( tydzien wczesniej to napisałem niz kupiłeś auto )

Na 3 Mondeo które były w FrankCars w Częstochowie zadne nie było w 100 % ( zacinające sie szyby, wycieraczki sie same włanczały )

gercons 22-07-2007 23:42

Kupiłem dziś żonie Citroena C3 za 45 tys.....
czy mam coś napisać o jakości wykonania i użytych materiałów
czy wszystko jasne?

żenujący jest obecnie poziom wykonania samochodów.
Miałem Legenda z 1992 r i 2 Sonaty z 2000 ale poziom użytych tam materiałow
a tych w obecnych samochoda to niebo i ziemia

Czy aby obecnie większoość podzespołów wnętrza nie jest klepana w Chinach ?

tomiscorpio 23-07-2007 00:19

Dlatego sie jezdzi scorpiem wielorybkiem, metalowe klamki , miekka deska. Przy 230 tys imitacja drewna zaczela skrzypiec lekko , sciagniecie, za kilka zlotyszy kupno spreyu z teflonem troche popryskac tu i tam zalozone cisza.

Czasami mi sie wydaje ze dobre fordy skonczyly sie na scorpio,escorcie focusie 1 i mondeo mk2

Takie sobie to te do teraz mondeo mk3 cmaxy i te inne. Mam obawy ze nowy mundek zapoczatkuje ere kiczu i festynu.

A co do innych firm to juz dawno padly, np dla wiekszosci mega VW niestety musialem tymi autami przez rok jezdzic, takim padalstwem juz dawno nie jezdzilem.
Glownie modele passat i golf. Pierw jezdzilem paskiem z 2005r jak byl nowy, nowe jak nowe cisza niestety diesel albo wmiare pracowal. Usiadlem do tego samochodu po 120tys. Wszystko czeszczalo co mozliwe po odpaleniu jeden klekot wszystko sie trzesie skrzypi.

ford_driver 23-07-2007 06:27

Cytat:

Napisał gercons
Czy aby obecnie większoość podzespołów wnętrza nie jest klepana w Chinach ?

jest klepana w Polsce

Scorpio to bylo auto :-)

gercons tak na przykladzie focusow ktore mam to skrzypienie jeszcze przed toba
byc moze mondeo mk IV nie podazy droga Focusa II, przez 17 lat mialem tylko fordy i z tego co widze dziadostwa ktorymi teraz jezdze beda juz ostatnimi fordami
ale ogolnie auta dziadzieja sa coraz gorsze

pozdrowienia

ford_driver

frompoland 23-07-2007 06:40

a ja tam mojego mkII naprawdę lubię choć ost. moja była oberwała w nim wydech (Jacek coś wie na ten temat :fcp27 ) Tani w eksploatacji itp. Teraz poluje na mera clk kabrio i też zaczynam mieć obawy... taka już jest obecna motoryzacja :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.