Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323467)

None 20-09-2021 09:51

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Z tym brakiem komunikatów to ściema. Ostatnio zgłaszałem w ASO błędy o awarii Asystenta wzywania pomocy oraz awarii auto hold. Nie zrobili nic ponieważ niby nie było komunikatów , zapisów błędów . Przed oddaniem auta sprawdziłem w Forscanie i błędy były. Tak że ten tego. Do awarii Asystenta musisz się przyzwyczaić . Dużo aut tak ma.

Bump: Poza tym wszystkie błędy lądują na serwerach Forda poprzez Synca jak ktoś ma .

Focus591 17-05-2023 15:47

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Czy udało się rozwiązać problem?

tom170 18-10-2023 07:23

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Cytat:

Napisał Focus591 (Post 3456736)
Czy udało się rozwiązać problem?

Mam te same problemy auto z 2021 roku kombi st line.

Ktoś w fordzie analizuje dane spływające z samochodów bo ford sam do mnie zadzwonił. Miałem tą usterkę pre-collision assist a potem tryby jazdy są niedostępne i auto jedzie jak 1.0 bez turbo czyli wcale. Przy przekroczeniu 3000 obrotów odłącza przyspieszenie, ciężko się jeździ i jest to niebezpieczne.

Umówiłem serwis wgrali mi jakąś poprawkę niby tylko.
W ciągu tygodnia od tego zdarzenia zacząłem mieć problem z losowo działająca klimatyzacja (nie chciała się uruchomić tj świeciła ale nie chłodziła) i chyba zaczęło coś akumulator wcinać na postoju. Ciągle na ford pass dostawałem informacje powiadomienia że dostęp zdalny niemożliwy I pojazd przeszedł w tryb głębokiego uśpienia by oszczędzać akumulator.

Miałem umówiona wizytę na 24 października by sprawdzić klimę ale już 2dni auto jest w serwisie bo akumulator padł totalnie. Nawet samochodu kluczykiem nie mogłem otworzyć. Auto jezdzone codziennie w weekend jedynie w niedzielę nigdzie nie jechałem.

Zatem dziś będę się upominał o samochód bo chyba go nawet nie ruszyli jeszcze. Powiem im chyba by ładowali akumulator i oddali mi auto że przywiozę je 24tego. Bo zaczynam się wkurzać to chyba będzie mój ostatni ford z poprzednim focusem tylko przeglądy robiłem i 2x aku wymieniałem. Z tym elektronika świruje ewidentnie.

konieczko5 18-10-2023 08:26

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Jak nie minęły 2 lata to rękojmia.

tom170 17-04-2024 09:35

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
Czy ten problem jest powszechny ?

Dziś znów 2x wyskoczył mi ten problem - tak jak piszecie zawsze jest awaria zespołu napędowego + pre-collision assist nieaktywny.

Zwykle mam to przy wyjeżdzaniu z podwórka na wstecznym pod wzniesienie. Start-Stop lubi wyłaczyć silnik gdy ja właśnie chce ruszyć (dzis zapomnialem zdeaktywowac start stop przy wyjezdzaniu z podwórka).

Nie wiem czy to ma znaczenie ale wydaje mi się, że to jeden z momentów gdy to potrafi się wywołać tj start-stop próbuje wyłaczać silnik podczas gdy ja chcę ruszyć (trafiam w moment odłaczenia napędu).

Jednak drugi raz dziś przytrafiło się to już przy odjezdzaniu spod szkoły syna do przedszkola. Jednak samochód był wyłączony tylko na kilka minut moze 3-4.

Zwykle błąd mija gdy wyłącze samochód na chwilkę dłużej i zamknę.

Wkurzające to jest boje się, że przytrafi się gdzieś na trasie i będe z takim mulącym samochodem 1000km od domu.

Dam jeszcze raz na serwis samochód, mijają mi 2 lata od zakupu za 2 tygodnie. Dokupiłem jednak gwarancję 5 letnią nie wiem czy takie problemy będa traktowane póżniej jako*gwarancyjne bo wtedy nie warto do ASO jeździć bo i tak tego nie rozwiążą.

Figur 21-04-2024 20:14

Odp: Komunikat o awarii zespołu napędowego oraz komunikat o ograniczeniu mocy silnika
 
miałem może trochę mniej kłopotów z softem ale dopiero wizyta w ASO jakiegoś lepszego specjalisty pomogła. stawiał kilka godzin nowe oprogramowanie. a w fordpass żadne błędy ci nie wyskakują? bo ja miałem - jakis ślad zostaje. rozszerzona gwarancja jak najbardziej działa, serwis mniej wiecej wyjaśnił co obejmuje, dużo, oprócz typowo eksploatacyjnych tematów typu zawieszenie, hamulce, sprzęgło


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.