Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regulacja reflektorów - xenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246255)

gumis15 05-07-2016 16:10

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Mam pytanie odnośnie czy ktoś wie gdzie można naprawić reflektory xenon? Tzn nie tylko regeneracja odbłyśników ale interesuje mnie także dorobienie od nowa wszystkich uchwytów, tych pokręteł (na imbus) od ustawiania góra/dół, lewo/prawo kręcą się a soczewka ani rusz i jest jeszcze problem z linią światła, jest kompletnie inny kształt niż powinien mieć xenon.

A może ma ktoś do sprzedania xsenony kpl ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (proszę pisać na priv)

kordyl 05-07-2016 17:14

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Kup gołą lampę i przełóż swój osprzęt.
Co do lini odcięcia to masz dobrze włożony palnik?

Golson 05-07-2016 20:36

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Cytat:

Napisał gumis15 (Post 2621709)
ale interesuje mnie także dorobienie od nowa wszystkich uchwytów, tych pokręteł (na imbus) od ustawiania góra/dół, lewo/prawo kręcą się a soczewka ani rusz i jest jeszcze problem z linią światła

To w końcu co chcesz w nich dorabiać? Uchwyty czy nie działa regulacja?

gumis15 06-07-2016 13:30

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Cytat:

Napisał Golson (Post 2621851)
To w końcu co chcesz w nich dorabiać? Uchwyty czy nie działa regulacja?

A więc do naprawienia są uchwyty mocujące lampy, czyli 2 od góry i jeden od dołu, i 2 pokrętła te na imbus od regulacji świateł, kręcą się dookoła więc coś z nimi też jest nie tak i w tej chwili nie mogę ani obniżyć lamp ani nic.

Bump: A pytanie odnośnie jeszcze czy jest możliwość zmiany lamp na bi-xenon, bo mam możliwość takie kupić. Czy będzie to później działać, itp?

kordyl 06-07-2016 13:52

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
W mk4 były tylko bi-ksenonowe.

gumis15 06-07-2016 13:57

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Hmmm dziwne bo u mnie jako światła mijania są xenony a jak włączę drogowe (długie) to świeci zwykła żarówka obok tej soczewki w zwykłej barwie żółtej.

Znalazłem coś takiego :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kordyl 06-07-2016 14:01

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
i jednocześnie otwiera się przesłona w soczewce.

Golson 06-07-2016 17:08

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Cytat:

Napisał gumis15 (Post 2622179)
A więc do naprawienia są uchwyty mocujące lampy, czyli 2 od góry i jeden od dołu, i 2 pokrętła te na imbus od regulacji świateł

Kup sobie nowy komplet lamp... Z ****a bata nie ukręcisz, a mniej więcej na to wychodzi dorabianie uchwytów do lampy...

gumis15 06-07-2016 17:51

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
No, będę się rozglądał za używkami w dobrym stanie.
Jesli ktoś posiada takowe xenony na sprzedaż to pisać na priv.

Pozdrawiam i dzięki.

juri2069 06-07-2016 18:10

Odp: Regulacja reflektorów - xenon
 
Cytat:

Napisał gumis15 (Post 2622191)
u mnie jako światła mijania są xenony a jak włączę drogowe (długie) to świeci zwykła żarówka obok tej soczewki w zwykłej barwie żółtej.

I gaśnie ci wtedy xenon? Nie. Ponieważ bixenon to światła mijania i drogowe, są na jednym żarniku ( na drogowe otwiera się przesłona ) i dodatkowo włączają się dwie kolejne żrówki chyba h1.
Czyli na długich świeci 4 żarówki :) To są bixenony.

Xenon to żarnik bez żadnych otwieranych klapek i świeci tylko na światła mijania.

:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.