Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112584)

grafmarr 20-10-2010 07:36

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 1525871)
...a ile trwa wgranie softu programatorem przez OBD? Są jakieś restrykcje na ten proces?

W przypadku Bluefina restrykcji nie ma jeśli chodzi o ilość, a operacja przeprogramowania trwa kilka minut. Jednak nie wyobrażam sobie, żebym za każdym razem kiedy wyjeżdżam np. poza miasto programował "zwiększenie mocy i momentu", a kiedy wjeżdżam do miasta programował "zmniejszenie mocy i momentu".
Na pewno nie jest to funkcjonalne, a na dodatek jak to napisałem wcześniej, u mnie podniesienie mocy i momentu skutkuje zmniejszonym spalaniem w korkach.

Alecki 20-10-2010 08:46

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Napisał grafmarr (Post 1526279)
Taniej będzie kupić używany samochód o małym "litrażu" (oszczędny) do jazdy po mieście w korkach.

Mam jeszcze Avensis 1,6, używana sporadycznie, bo żona na wychowawczym siedzi, i mogę się w nią przesiąść w każdej chwili.

Tylko chodzi o to, że ja naprawdę baaardzo lubię swoje autko, i wolę dołożyć kilka zł to paliwa, niż jeździć czymś innym...

Ja cały czas jeżdżę (a raczej stoję) w mieście, co drugi weekend wypadam za miasto, ale wtedy nie widzę problemu by poświęcić kilka minut na przeprogramowanie.

Choć z ekonomicznego punktu widzenia inwestycja jest chyba blisko granicy opłacalności (i nie wiem, z której strony blisko). Operacja miałaby sens ekonomiczny przy obniżeniu średniego spalania o około 15% (wtedy chwilowe, przy ruszaniu musiało by być niższe pewnie ze 40%) przy kosztach rzędu 3 tys zł. Jeśli pod względem technicznym jest to możliwe, to taka inwestycja zwróciłaby się po 2-3 latach.

Pozdrawiajka,
Alek

Komor 20-10-2010 11:21

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Chwilowe też mam duże bo 25-30 l/100 km w 1.8 TDCi na boxie. Tym się nie przejmuj, w korku ile ma spalić tyle spali, nic nie zrobisz. Pozostaje tylko eko jazda, tym zaoszczędzisz swoje stracone w korku litry.

Alecki 20-10-2010 12:13

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Mam lekką nogę i samochody pode mną palą mało. Średnie spalanie 15,6 to wynik ekojazdy. Gramoląc się w korku pali 16,5 - 17,2 (przy delikatnym ruszaniu). Ale w korku nie mogę specjalnie pohamować silnikiem - za niskie prędkości i za małe odległości.
Do ekojazdy - trzeba jeździć, a nie stać :(
...chyba, że będę robił jeszcze manualne start/stop :)

W wakacje - jak nie było masakrycznych korków i na wielu odcinkach jechało się od świateł do świateł w miarę płynnie - to palił mi 13,5 - 14,0 l/100 km, a w jeździe poza szczytem komunikacyjnym poniżej 12 l/100km.

Snajper_881 20-10-2010 18:52

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Cytat:

Wtedy turbina nie pracuje i spalanie jest na poziomie zwykłego silnika (u mnie średnie jest na poziomie 11,5 jeżeli nie wyjeżdżam poza miasto).
A jak się wyłącza turbinę??
Niestety kolego, turbina pracuje zawsze. No dobra, nie zawsze, bo w końcu silnik się gasi :)

m_g 20-10-2010 19:04

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Ja może coś powiem ,za co mogę zostać zlinczowany itp ,no ale cóż trudno. Ja wiem że są zwolennicy tej metody i przeciwnicy. Ale zamiast pisać program i wydawać na chipy inne wynalazki , po prostu założyć gazunek , tak wiem teraz dostanie mi się, ale to może będzie jakieś rozwiązanie :).


Od razu mówię, nie wiem jak to od strony technicznej wygląda,ale stoisz w korku jeździsz na gazie, wyjeżdżasz w trasę przełączasz się na benzin :).


Przepraszam jeżeli uraziłem posiadaczy vałek :wink:

Komor 20-10-2010 19:12

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Prawda, że też na to nie wpadłem ;)
Teraz też bym gaz założył ale firma dała diesla :D

2.5T jeździ na gazie dobrze.

Snajper_881 20-10-2010 19:14

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Oszczędne Diesle wg mnie teraz to już przeszłość. To TDCi bardziej mi daje frajdę z jazdy niż oszczędność. Szczególnie po CHIPIE :one: Teraz to najlepiej mocną benzynę połączoną z zawieszeniem i układem kierowniczym FORDa i na podtlenek LPG przerobić i po ptakach. Nie pchać się w DIESLE, chociaż mój jest bezawaryjny póki co.

m_g 20-10-2010 19:20

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Dzięki za poparcie :). Ja też uważam że gaz nie jest taki straszny,aczkolwiek byłem przeciwnikiem kiedyś tej metody ,ale zmieniłem zdanie. Snajper masz rację warto kupić teraz mocną benzynę i gazunek i śmigasz za psie pieniądze :) hehe :D

Komor 20-10-2010 19:22

Odp: 2,5T - czy jest możliwy program obniżający spalanie?
 
Za śmieszne to może nie, ale niech Ci spali w przeliczeniu 9-10 litrow benzyny przy upalaniu to i tak dobrze :)

Kolega właśnie wychodzi z tego założenia i ma 3,7 V8 z LPG, pali mu średnio 18-20 litrow gazu a nie jeździ wcale wolno ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.