Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] DPF nowy/używany/zamiennik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339019)

Pyietro 21-02-2024 08:15

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
3 załącznik(i)
mały update

byłem w aso, podłączyli kompa - oczywiście wymagana aktualizacja "to może pomóc" 600 zł skasowane. Jeżeli check się znowu zaświeci to znaczy ,że trzeba wymienić DPF. Oczywiście się zaświecił. Nie poddając się znalazłem warsztat i oddałem filtr do czyszczenia. Po czyszczeniu check wyskoczył po przejechaniu 20 kolemetrów, warsztat zalecił mi jeszcze wymianę uszczelek we wtryskach bo podobno 2 z 4 są uszkodzone i to generuje nadmierne spaliny. Niby to ma już pomóc na 100% jednak chyba troche straciłem wiarę w możliwości naprawy tego niższym kosztem i trzeba będzie wyłożyć kolejne 10,000 na nowego DPF.

Jeszcze jedna sprawa, po czyszczeniu filtra duzo bardziej smierdzi dieslem przy odpalaniu czy to normalne?

Przed czyszczeniem DPF nie występował błąd P24AE

Mariusz.S 21-02-2024 11:08

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Nie wiem czy się kieruje autor postu, ale po co są chaotycznie wrzucane dane z losowych PID-ów ??? Że im więcej tym lepiej ?
Byłeś w "ASO" zostawiłeś im $$$ to jedź do nich i ich męcz pytaniami, a my co? Mamy za darmo zgadywać i robić za doktor Hausa?
To nie jest złośliwość z mojej strony tylko moja dobra rada.

Pyietro 21-02-2024 12:21

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


raczej updatuje to dla osób które mają ten sam/ podobny problem i szukają odpowiedzi. Foty wrzucane gdyby ktoś chciał porównać ze swoimi (sam szukałem tego na forach)

"Byłeś w "ASO" zostawiłeś im $$$ to jedź do nich i ich męcz pytaniami, a my co? Mamy za darmo zgadywać i robić za doktor Hausa?"

ASO każdemu powie ,że ma wymienić na nowy i tyle chyba po to jest forum żeby odnaleźć inne rozwiązania prawda? Jeżeli ktoś miał takie doświadczenia jak ja i będzie chciał odpowiedzieć to odpowie, nikt Cię o to nie prosi. Nie trać niepotrzebnie czasu jeżeli nie interesuje Cię ten temat. To nie jest złośliwość z mojej strony tylko moja dobra rada.

klocolus 21-02-2024 12:27

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3485645)
Po czyszczeniu (filtr był bardo zapcahny) check wyskoczył po przejechaniu 20 kolemetrów, warsztat zalecił mi jeszcze wymianę uszczelek we wtryskach bo podobno 2 z 4 są uszkodzone i to generuje nadmierne spaliny.

W 20km cieżko uwierzyć w zapełnienie dpf, to musiałby mega walić spalinami.

Czujniki sprawdzone od dpfa? Ten P24AE to może być błąd czujnika różnicowego od dpfa. Trzeba by zobaczyć bieżące parametry w czasie jazdy.

Cytat:

Napisał Sztoki (Post 3482630)
W pierwszej kolejności podjedź do autoryzowanego serwisu Forda i niech oni to sprawdzą , szkoda katować auto jak nie jest do końca sprawne .

Ehe, oni to zalecą wymianę wszystkiego po kolei, za którymś razem w końcu trafią w przyczynę :one:

Pyietro 21-02-2024 12:31

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Sorry źle to opisałem. Filtr był bardzo zapchany przed czyszczeniem po czyszczeniu przepustowość jest OK. Zedytuję poprzednią wiadomość żeby nie wprowadzać w błąd. Czujników jeszcze nie sprawdzałem bo nie było z nimi problemu. Jutro jadę wymienić wcześniej wspomniane uszczelki to poproszę o sprawdzenie czujnika

klocolus 21-02-2024 12:36

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3485671)
Jutro jadę wymienić wcześniej wspomniane uszczelki to poproszę o sprawdzenie czunika

Po czyszczeniu też warto by skasować adaptacje czujnika oraz dpfa i zaznaczyć że został wsadzony "nowy", komp liczy sobie jakby zużycie od nowa. Warsztat powinien to wiedzieć ale warto zwrócic na to uwagę.

Do tego podczas jazdy trzeba zerknąć jak ten czujnik (jak i inne) się zachowują.

Inna sprawa, egr sprawny? Jeśli popuszcza spaliny wtedy kiedy nie powinien to dpf będzie bardzo szybko się zapychać. Zerknąć na AFR podczas przyspieszania. Kiedyś sprawdzałem jednego i podczas przyspieszania miał AFR 0.9 w dieslu i dziwił się czemu mu się zapełnia :P Powinien być minimalnie z 1.1 w chipowanym aucie fabrycznie raczej poniżej 1.2 nie schodzi chyba że na ułamek sekundy po depnięciu. Auto mimo błędów jedzie dobrze obecnie? Zawsze zaczynam od stwierdzenia, czy dpf jest przyczyną (rzadko tak się zdarza) czy jego zapychanie/błędy są skutkiem innych niedomagań (większość przypadków).

Pyietro 21-02-2024 12:46

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Sprawdzałem już około 4 warsztaty plus ASO, nikt nie stwierdził problemów z EGR ale poproszę jutro o sprawdzenie jak będą mieli czas. Ten AFR sprawdzę w FORSCANIE?

Auto jędzie dobrze, przyśpiesza dobrze, nie puszcza dymu. Gdyby nie check to nie daje po sobie poznać ,że coś jest nie tak.

kln1920 21-02-2024 12:57

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3485675)
nie puszcza dymu

I nie puści, bo zostaje w DPF jak coś :)

klocolus 21-02-2024 15:11

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3485675)
Ten AFR sprawdzę w FORSCANIE?

Raczej tak, w dw10c i dw10f jest.

Cytat:

Napisał Pyietro (Post 3485675)
nikt nie stwierdził problemów z EGR

Zawsze można zrobić test zaślepić na próbę i zobaczyć co się stanie, błąd od egra wywali ale może nagle dpf przestanie sie zapełniać w takim tempie. Przy okazji sprawdzić przepływ powietrza i ciśnienie doładowania, jak np. silnik nie dostaje odpowiednio dużo powietrza przez zabity układ dolotowy czy inne niedomagania to w teorii powinien się zaadaptować do tego, ale jak już coś wychodzi poza granice to też może schodzić jeździć za bogato. Albo bardzo mała nieszczelność w układzie doładowania, na tyle mała aby komputer nie zauważył. Coś większego to pewnie by sypał błędami.

Barto80 21-02-2024 15:36

Odp: DPF nowy/używany/zamiennik
 
Tak to niestety dziś jest że operacje warsztatów i niestety też ASO opierają się na tym że podłącza się tester i na ślepo wierzy temu co tam jest napisane.
Na początek jedna rzecz - ciśnienie różnicowe na DPF na biegu jałowym i podczas obciążenia.
Jeżeli filtr jest fizycznie nieuszkodzony (bo przecież chyba go "prześwietlili" przy czyszczeniu), to musi działać czyli wyłapywać sadzę. I raczej tak się dzieje bo twierdzisz że nie kopci.
Druga sprawa, jeżeli filtr zapycha się często to coś musi być nie tak z samym silnikiem - nieprawidłowe spalanie paliwa - dużo sadzy. Tym bardziej jeżeli twierdzisz że bardzo "czuć dizlem" no to wydaje mi się że problem leży bardziej po stronie samego silnika niż filtra. Czyli do sprawdzenia układ zasilania paliwem i dolot powietrza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.