Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Kierunki przepływu chłodziwa w wężach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122290)

Probo 11-03-2011 14:07

Odp: Kierunki przepływu chłodziwa w wężach
 
Cytat:

Napisał AKuba (Post 1615579)
No dzieki, długo nikt nie odpowiadał.

Wybacz... nie mogłem się doszukać starego węża a nie chciałem z głowy pisać by w błąd nie wprowadzić.

Cytat:

Czyli przepływ z góry na dół, tak?
Dokładnie tak

Cytat:

A kulka jest luźna czy jest jakaś sprężyna?
Jest sprężynka ( nie wiem jaka , nie rozbierałem ) , która dociska kulkę do otworu przelotowego. Można tą kulkę czymś popchnąć - przesuwa się płynnie i bez większych oporów , jednak ludzkie płuca są zbyt słabe by przedmuchać :D

Cytat:

Jak sądzisz, czy przy sprawnej nagrzewnicy płyn płynie tylko przez nagrzewnicę czy również przez ten zawór kulowy/kierunkowy czyli równolegle?
Moim zdaniem ten " dodatkowy obieg " przydaje się również przy wysokich obrotach silnika.Gdy pompa tłoczy dużą ilość płynu pod większym ciśnieniem ,nagrzewnica może nie być w stanie tego " odebrać " i wtedy nadmiar ją omija właśnie przez ten odcinek węża. Jednak to tylko moja teoria :wink:

AKuba 11-03-2011 14:16

Odp: Kierunki przepływu chłodziwa w wężach
 
Cytat:

Napisał Probo (Post 1615750)
Moim zdaniem ten " dodatkowy obieg

To kluczowe informacje8), i Twoja teoria ma sens. Jakie jest twoje zdanie, jakbym wmontował w obieg pompkę obiegową (aby grzać przed uruchomieniem silnika) bo nie wiem czy ona musiałaby chodzić non stop czy wyłączona (po uruchomieniu silnika) przepuszczałaby płyn wystarczająco?
Czy sa jakieś zawory przynagrzewnicowe w obiegu chłodziwa? Podobno nie ma.

Probo 11-03-2011 14:27

Odp: Kierunki przepływu chłodziwa w wężach
 
Cytat:

Napisał AKuba (Post 1615752)
czy wyłączona (po uruchomieniu silnika) przepuszczałaby płyn wystarczająco?

Hmmm to zależy jakiej konstrukcji pompę użyjesz...

Cytat:

Czy sa jakieś zawory przynagrzewnicowe w obiegu chłodziwa? Podobno nie ma.
Z tego co mi wiadomo to nie ma. To pompa wymusza obieg nadając cieczy kierunek przepływu.Zaworki w nagrzewnicy nie są potrzebne.

AKuba 11-03-2011 14:29

Odp: Kierunki przepływu chłodziwa w wężach
 
Cytat:

Napisał Probo (Post 1615761)
Zaworki w nagrzewnicy nie są potrzebne

Ale inne marki/silniki stosują zaworki, więc trzeba wiedzieć przy przeróbkach.

Probo 11-03-2011 15:46

Odp: Kierunki przepływu chłodziwa w wężach
 
Hmmm , nawet gdyby były zaworki to i tak nie ma problemu bo znasz kierunek przepływu płynu :wink:

Snajper_881 11-03-2011 16:07

Odp: Kierunki przepływu chłodziwa w wężach
 
Odpowiadając na Twoje pytanie z obrazka, wg mnie nie ma szans na przegrzanie tego silnika nawet w lato. Nigdy nie włączył mi się wentylator w tym aucie (nie mylić z AC), nawet po jeździe na autostradzie przy prędkościach rzędu......200km/h (ciiiicho). To są kurewsko zimne diesle...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.