Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Odgrzybianie klimatyzacji - jakie preparaty ??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=12874)

llechu 05-05-2006 20:23

A może coś w środku ci śmierdzi, skoro mówisz, że po włączeniu nawiewu smród ustaje. Może ci przecieka gdzieś auto i wykładzina na podłodze się nasączyła wodą i gnije? Albo coś ci wyleciało z siatki na zakupy i nie zauważyłeś... ;)

ace2 05-05-2006 21:14

Żle mnie zrozumiałeś jak wyłącze klime i pozostawie sam nawiew to smierdzi. Jak działa klima to nie. Bez nawiewów to wogóle nic nie śmierdzi.

llechu 06-05-2006 04:42

Jeśli jeszcze dodatkowo bez klimy parują ci szyby, to zajrzyj do filtra przeciwpyłkowego i on najprawdopodobniej jest do wymiany - miałem to samo. Obyło się bez żadnych szuwaksów. Sama wymiana filtra pomogła.

ace2 06-05-2006 06:59

Zamowie ten filtr i go wymienie choc stary nie wyglada na zasyfionego kompletnie.

llechu 06-05-2006 11:11

No nie, mój to był ze 4 lata nie wymieniany. Dmuchawa chodziła bardzo głośno. Nie wymieniałem go sam i nie widziałem naocznie, ale ponoć syf był na nim nieprzeciętny. Więc nie wiem czy sama wymiana w Twoim przypadku pomoże.

ace2 19-05-2006 08:26

Generalnie to nie mam pomyslu i chyba pojade do firmy od klimy zeby mi to zrobili odrzybianie porzadnie ale najpierw wymienie filtr kabinowy choć jak widze wymieniacie go nawet po latach a on u mnie dopiero 5 miesiecy jest założony (przeglad pod koniec grudnia) wiec mysle, ze jednak procedure odgrzybiana zawalilem. Nie wiem tylko dlaczego, przeprowadzilem ja 2 razy zgodnie z rozpiskaod PZY.

Dodam tylko, że koszt odgrzybiania klimatyzacji to 45zł w Rybniku w firmie zajmującej się wyłącznie klimatyzacjami. Także nie warto się pierdzienlić w szukanie dobrych preparatów bo całaoperacja wyniesię cię drożej.

Skolmi 19-05-2006 08:36

Samodzielne ogrzybianie jest skuteczne, gdy robi się to regularnie - co rok.
I na tym mógłbym zakończyć, gdybym nie spojrzał, że Twój mondek jest z 2004 r.,
więc kwestia jakiegoś poważnego zasyfienia odpada.
Pytanie tylko, czy od nowości miałeś filtr pyłkowy, bo Ford wpadł na taki dziwny
zwyczaj, że montuje go dopiero podczas pierwszego przeglądu i do tego czasu, cały
syf leci w układ bez ograniczeń :/

ace2 19-05-2006 08:40

Wiesz wymieniając ten filtr nie stwierdziłem, żeby śmirdział czy wygladał jakoś szczególnie beznadziejnie. Był brudny i go wymieniłem. Prawdę mówiać to zobacze czy smród zniknie teraz.

Bauma 24-06-2006 13:54

gdzies o uszy obila sie mi taka wkladka czy nakladka na filtr przeciw pylkowy ktora dziala odgrzybiajaco caly czas..... wiecie moze cos konkretniejszego???? gdzie kupic za ile itd??

jankikali 24-06-2006 14:44

Witam
Własnie dzisiaj robiłem odgrzybianko w własnym zakresie ,chociaz az tak mocno mi nie smierdziało ale lepiej wczesniej niz dopuscic do całkowiteko zagrzybiania i oczywiscie wymieniłem filtr na nowy , a kupiłem tani preparat na allegro ,cała akcja trwała 10min mi pomogło ładny cytrynowy zapach utrzymywał sie zaraz po odgrzybianiu a taraz nie ma ''sladu ''po zapachu
link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.