Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268703)

jadja 25-08-2017 21:04

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Znacznie taniej kupisz na Aliexpress. Montaż nie jest trudny, właściwie plug&play. A potem dodatkowe "trudności" to montaż kamery wstecznej (warto), anteny telewizyjnej (ja ją mam - DBTV), dodatkowego mikrofonu, anteny GPS ( u mnie jest za radiem). Ale tak naprawdę, to żadne trudności, ale duża satysfakcja.

rychlakdesign 25-08-2017 21:20

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał Masterjam (Post 2849429)
a moduł bluetooth gada po polsku ?

Tak, ten moduł co kupiłem (CS7T-14D212-AC) "mówi" po polsku. Są jeszcze jakieś starsze typu 8M5T-19C112-XX i one podobno j. polskiego nie mają.

Voice Control nie wykorzystuje, bo nie mam na kierownicy przycisków - to może w późniejszym czasie :)

Masterjam 26-08-2017 17:44

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Dzięki za info, ja mam voice control i jestem już pewny że te moduły są ok . Mam ten 8M5T lub BM8T i mam kilka języków ale polskiego nie uświadczyłem i męczę się z angielskim który jest ok ale sms odczytuje masakrycznie :)

edmun 26-08-2017 17:58

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał Masterjam (Post 2849783)
ale sms odczytuje masakrycznie

Myślałem, że BT+VC w Focusie MK3 nie odczytywał smsów tylko robił to Sync1 i późniejsze wersje?
Coś mnie pominęło?

Masterjam 26-08-2017 18:02

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
No właśnie mam jakąś pokręcona wersję, Sync 1 + VC , no i odczytuje mi smsy tyle że po angielsku

rychlakdesign 30-08-2017 13:22

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Koledzy dalej nie poradziłem sobie z 2 błędami po podmianie radia i dołożeniu BT/VC.

===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna
Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio
===END ACM DTC U2101:00-2F===

===ACM DTC B1D55:15-2F===
Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny
Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty
Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio


W sprawie 1 błędu myślałem, że wybrałem zły rodzaj radia w focccus (dałem wcześniej 3000nt ice pack). W tej chwili zmieniłem tą pozycję na "HI LEVEL FM/CD ...", jednak po skasowaniu błędów te dwa pozostają.

Może coś nie do końca dobrze zrobiłem w FOCCCUS? Procedura była taka:
- odczyt BCM i zapisanie w razie czego kopii do pliku
- zmiana ustawień dotyczących AUDIO jak we wcześniejszym poście
- zapis do BCM
- wyłączenie stacyjki
- ponowne włączenie, odpalenie FORSCAN i skasowanie błędów

Tutaj mam pytanie, czy jak zmieniłem konfigurację w BCM, to muszę to jakoś zapisać do IPC? Jeżeli tak, to jak to zrobić prawidłowo? Odczytać BCM i dać wprost zapisz do IPC?

Wszystko działa jak należy, ale chciałbym mieć czysto z błędami.

Ostatnia sprawa, czy po moich modyfikacjach łatwo jest dołożyć jeszcze pilota do Voice Control i co do tego potrzebuję?

boncio 04-09-2017 15:33

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 2851511)
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Musisz zapisać kopię konfiguracji do IPC. Nie pomogę jak.

Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 2851511)
Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny
Dodatkowe symptomy usterki:
- Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty
Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

Zapewne masz jeden kabel antenowy, a Sony ma podwójną antenę, stad ten błąd.

I jeszcze korekta:
Cytat:

Napisał edmun (Post 2849350)
With Display - No Touchscreen, Colour-TFT, MFD-5

to jest opcja z nawigacją i 5" wyswietlaczem.
kolega podał wcześniej poprawnie:
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 2849009)
with display, no touchscreen, color-TFT, MFD-4

Zdjęcie tyłu Sony załaczam. Pilot od VC zależy od modułu BT. Fabrycznie rocznik 2011 miał dla Sony dwa piloty po prawej stronie kierownicy.

rychlakdesign 04-09-2017 15:41

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2853728)
Musisz zapisać kopię konfiguracji do IPC. Nie pomogę jak.


Zapewne masz jeden kabel antenowy, a Sony ma podwójną antenę, stad ten błąd.

I jeszcze korekta:
to jest opcja z nawigacją i 5" wyswietlaczem.
kolega podał wcześniej poprawnie:

Zdjęcie tyłu Sony załaczam. Pilot od VC zależy od modułu BT.

Wtedy jak pisałem, nie miałem konfiguracji BCM zapisanej do IPC. Zrobiłem to kilka dni temu, przy zmianie licznika na ten z dużym wyświetlaczem.

Niestety ten błąd z radiem został i doszedł mi jeszcze błąd taki sam z IPC (po zmianie tego licznika). Z tym licznikiem teraz mam tak, że nie pokazuje mi prędkości średniej, chwilowej i zasięgu. To już chyba grubsze sprawy i sam forscanem i focccusem nie ogarnę.

Próbuje się kontaktować z kolegami z forum, którzy świadczą usługi aktualizacji itd. Mam nadzieję, że uda mi się z kimś ustawić bo to wszystko doprowadzić do końca :)

Ale, podsumowując wszystkie zmiany, teraz w końcu auto ładnie wygląda w środku :) dwa duże wyświetlacze robią robotę.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

SRS 04-09-2017 18:23

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 2851511)
===ACM DTC U2101:00-2F=== Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio ===END ACM DTC U2101:00-2F===

trzeba w CCC ustawić właściwy rodzaj radia ( mało znaczący błąd z nim będzie rado będzie pracowało )
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 2851511)
===ACM DTC B1D55:15-2F=== Kod: B1D55 - Obwód 2 anteny Dodatkowe symptomy usterki: - Obwód zwarty do akumulatora lub otwarty

jak by nie było trzeba podłączyć 2 antenę z wzmacniaczem znajdującą się na szybie tylnej bocznej
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 2853731)
Z tym licznikiem teraz mam tak, że nie pokazuje mi prędkości średniej, chwilowej i zasięgu.

trzeba by sprawdzić czy jeszcze masz w CCC włączony komputer , lub jaki jest soft w liczniku czy przypadkiem nie trzeba go zaktualizować

rychlakdesign 04-09-2017 18:40

Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2853790)
trzeba w CCC ustawić właściwy rodzaj radia (mało znaczący błąd z nim będzie rado będzie pracowało )

Próbowałem już 3000nt series ice pack, teraz mam ustawione Hi level cd and AM/FM radio. Na obu ustawieniach ten sam błąd.

Cytat:

Napisał SRS (Post 2853790)
trzeba by sprawdzić czy jeszcze masz w CCC włączony komputer , lub jaki jest soft w liczniku czy przypadkiem nie trzeba go zaktualizować

W wiadomych programach miałem i mam ustawione: TRIP COMPUTER AND ECO-SCOUT. Wgrałem także kopię z BCM do IPC.
Podejrzewam, że coś trzeba dograć/zaktualizować.

Z takich moich amatorskich obserwacji zauważyłem, że przy dołożonym radiu i liczniku, jak przeglądam konfigurację z FORSCANA to brakuje "kalibracji". Każdy inny moduł ma nr części, strategię i kalibrację. To co ja dołożyłem nie ma właśnie kalibracji. Tak to wyglądało wyciągnięte z FORSCANA:

ACM - Moduł sterujący sprzętu audio
Nr części: CM5T-18C815-XJ (latest known: CM5T-18C815-XK)
Strategia: AM5T-14C044-HK

IPC - Moduł sterujący tablicą rozdzielczą
Nr części: BM5T-10849-JV (latest known: BM5T-10849-BJK)
Strategia: BM5T-14C026-BS


Najważniejsze dla mnie to przywrócić te 3 pozycje z komputera pokładowego: spalanie średnie, chwilowe i zasięg.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.