Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207340)

hyper81 30-06-2014 23:09

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
Jednak skłaniam się ku benzynie ale dodatkowo z opcją dorzucenia LPG. Szkoda tylko że taki mały wybór benzyniaków. beribazoo kupiłeś w PL czy w niemczech? Masz link do oferty? Ciekawi mnie czy brałem go pod uwagę bo od jakiegoś czasu wszystkie oferty S-Maxow śledzę :)

beribazoo 01-07-2014 08:32

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
hyper81, znalazłem sobie na mobile.de kilka potencjalnych sztuk. Potem była faza weryfikacji i ostatecznie zakup (nie robiłem tego osobiście - nie miałem czasu i skorzystałem z usług gościa, który ściąga na zamówienie).
Samochód stał u dealera Ford'a w Berlinie, ogłoszenia już dawno nie ma. Tu jest stronka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wbrew pozorom w DE też nie ma wielu interesujących egzemplarzy (ja szukałem do 9500-9750 euro). Jak masz więcej to na pewno coś wynajdziesz ciekawego. Natomiast nie kupuj sprowadzonych w Polskich komisach - z jakiegoś powodu w Polsce stoją po 36000-38000 a w Niemczech takie same chodzą po 39 000 zł.

Cytat:

Napisał RafałB (Post 2234148)
Z tego co wiem 2.0 benza też ma dwumase

Ale nie ma momentu obrotowego, który morduje dwumase.

RafałB 01-07-2014 08:54

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
Cytat:

Napisał beribazoo (Post 2234417)

Ale nie ma momentu obrotowego, który morduje dwumase.

Ale jak jest to prędzej czy później padnie.... :P

A poza tym .... właśnie dzięki temu MOMENTOWI super jeździ się właście TDCi ... ;)

cliner 01-07-2014 09:28

Mialem ten silnik w Mazdzie, zero problemow do 220kkm,blacha sparciala, a silnik jak z innego, nowszego auta.

maniekm 01-07-2014 22:24

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
No właśnie, jak to jest że ściągają z Niemiec i kosztuje mniej niż u nich ten sam rocznik . I jeszcze tak mały przebieg :lol:
Skłaniam się jednak ku Galaxy Mk3 ale chyba coś z gazem. Nie wiem, mam rozterki.

Barjavel 01-07-2014 22:42

Niedawno byłem w podobnej sytuacji. Szukałem SMaxa. Silnik 1.8 diesel szybko wybili mi z głowy mechanicy. Zostało więc szukać albo diesla albo PB.
Kupiłem w listopadzie 2.0 dieselka 140KM. Na początku było elegancko. Wysoki moment robił wrażenie. Jednak z perspektywy czasu poatrząc teraz bez dwóch zdań brałbym uturbioną benzynkę z nastawieniem na LPG. Dość szybko zaczęlo mi brakować mocy

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

maniekm 02-07-2014 05:53

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
Dzięki za konkretną odpowiedź. Ale podobno można go podkręcić do 163 kM.

kocur 02-07-2014 07:53

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
Nie podobno ale bez żadnych problemów :)

A znaleźć s-maxa 2.5T w dobrym stanie to cud nad Wisłą.

Barjavel 05-07-2014 08:48

Cytat:

Napisał maniekm (Post 2234916)
Dzięki za konkretną odpowiedź. Ale podobno można go podkręcić do 163 kM.

Tak wiem że się da. Uturbioną benzynkę też się da ;)
Co do znalezienia "cudu nad wisłą" to nie przesadzajmy - nie wszystkie auta to złomy. Zresztą przecież szukając auta dajemy sobie jakiś czas na znalezienie. Ja w sumie szukałem dwa miesiące i kupiłem taki jach chciałem ( na tamtą chwile) polski salon, nie leasing i pierwszy właściciel. Przebieg 190000 do końca serwisowany z ważną jeszcze 4 miesiące gwarancją. Więc nie przesadzajmy z tymi cudami - jak sie szuka to się znajdzie ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Eryk1 15-07-2016 04:24

Odp: Jaki wybrać silnik Galaxy lub S-max ?
 
A ile spalaja Galaxiaki 2.0 benzyna? W sumie silnik na lancuchu i bezproblemowy w porownaniu do diesla. Na YouTube jest filmik jak 2.0 tdci galaxy przy 90km / h spala 4.7l na 100 km och kusi kusi.

Wysłane z mojego GT-I9505


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.