Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Dołożenie silniczka do bocznej szyby. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107472)

truckman 29-08-2010 14:20

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
duzo jest "dawców"..jak utargujesz, tak masz......
ja, okazjonalnie i w róznych miejscach z własnym demontazem: silniki po 50-, oslona 30-,
przyciski z panelem 150-, /bedzie silver/...........miła zabawa i fajna funkcja do przewietrzania/na latoooooo/

grzegorz79 29-08-2010 15:28

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Mam pytanie-gdzie szukać wtyczki pod włącznik-rozbierałem panel sterowania i nie rzuciła mi się w oczy żadna wolna wtyczka.Ta do silniczka,jest pod plastykową osłoną słupka?Galaxy tdi 97.Dzięki.

Stefano 29-08-2010 17:02

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Cytat:

Napisał truckman (Post 1498550)
Może ta kwestia to "czarnowidztwo" ale do pełni funkcji potrzebny jest STEROWNIK- wiec posiadacze nowszych Ga,Sh,Al z reguły po 04.1998/kabli tyle co pierwotna OPCJA/ oraz tych egzemplarzy bez jakiejkolwiek elektryki szyb /czyli także JA/ mają wiekszy problem.... bo silniczek- jest,obudowa słupka z "garbem"-jest, kabelki -są, przyciski -są, została kwestia wbudowania własnego nowopowstałego sterownika....KOLEDZY,PROSZE O POMOC: jakis skan schematu, podpowiedzi wszelkie.....

W moim aucie tez niestety nie miałem silniczków w uchylnych szybach, ale dołożyłem i zamontowałem w tylnej prawej. Nie trzeba do tego sterownika, ale musiałem pociagnąć podwójny kabelek od przełącznika na konsoli do silniczka. Zasilanie jest najblizej czyli z kabelków do zapalniczki.
Silniczek i napęd szybki mają taką opcję, że po podaniu ciągłego napiecia 12 V w skrajnych momentach same się wyłączają, czekając na podanie odwróconego biegunowo napięcia, celem 'pojechania' w drugą stronę, a tam znowu automatyczny stop i 'apiat to samo'.
W fabrycznej instalacji może być inne rozwiązanie, ale ja zrobiłem jak wyżej, szybka się uchyla i jest OK.
Pozdr.

Krzyzak-2005 28-10-2010 07:37

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Witam, również założyłem silniczki w trzecim rzędzie (dodam że u mnie nie było fabrycznej instalacji) ale chciałbym żeby szybki same się domykały przy zamykaniu auta. Sprawa wydaje się prosta wystarczyłoby podać plusa z centralnego na silniczek ale tu pojawiają się schody ,w stanie nie ustalonym przełącznika na obu przewodach idących do silniczka jest "-" więc podając + robi się zwarcie. W poprzednim Galaxie miałem fabrycznie domykane więc myślę że odpowiada za to moduł komfortu. Ktoś już przerabiał ten temat?? :568:

Kinalek 28-10-2010 19:28

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Mam to na wyposażeniu. Dobra sprawa.

devaluator 29-10-2010 14:43

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
może to sterowane minusem jest. U mnie wszystkie 5 szyb się domyka - mam tylko 1 uchylną. Lewa tył jest na stałe zamocowana.

dwoje19 13-11-2010 17:30

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Się temat rozwinął...(dawno tu nie zaglądałem).
Więc u mnie instalacja była, podłączyłem przełącznik (wtyczka była głęboko schowana i owinięta gąbką). Silniczki kupiłem dwa ale zamontowałem tylko z prawej strony, z lewej się nie dało bo mam nawiewy w suficie i w lewym słupku idzie tunel powietrzny na sufit.
Więc panowie jak macie nawiewy w sufitach to kupujcie tylko jeden silniczek.
Pozdro.

PS. gdyby ktoś chciał to odsprzedam lewy silniczek, razem z osłonką pod niego. Osłonka jak nowa. 60zł komplet.

grzegorz79 26-01-2011 13:46

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Te dwa kabe w wtyczce silniczka-są plusowe?W zależności na który podano plus to otwierają się lub zamykają?

grzegorz79 31-01-2011 11:53

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Witam!Prosiłbym o pomoc w podłączeniu w.w. szyb-nie mam fabrycznej instalacji.
Szczególnie ważne dla mnie w tej chwili jest identyfikacja kabli w przełączniku.
http://img152.imageshack.us/img152/2646/img1073x.th.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/995/img1074o.th.jpg
Na chwilę obecną wiem,że skrajne kable-niebieski i niebiesko -czarny,oraz żółty i żółto-czarny idą do silniczków.
Podejrzewam,że brązowy-tradycyjnie masa,a biały wyraźnie grubszy-plus.Może ktoś to potwierdzić?
Zostaje szaro-zielony i czarno-żółty-któryś pewnie jest do podświetlenia.
Jak otwieranie działa w orginale-trzeba trzymać cały czas jak otwiera,czy może wystarczy przycisnąć i działa.
Dzięki za wszelakie sugestie.

~miras 07-02-2011 11:25

Odp: Dołożenie silniczka do bocznej szyby.
 
Cytat:

Napisał dwoje19 (Post 1539653)
Się temat rozwinął...(dawno tu nie zaglądałem).
Więc u mnie instalacja była, podłączyłem przełącznik (wtyczka była głęboko schowana i owinięta gąbką). Silniczki kupiłem dwa ale zamontowałem tylko z prawej strony, z lewej się nie dało bo mam nawiewy w suficie i w lewym słupku idzie tunel powietrzny na sufit.
Więc panowie jak macie nawiewy w sufitach to kupujcie tylko jeden silniczek.
Pozdro.

PS. gdyby ktoś chciał to odsprzedam lewy silniczek, razem z osłonką pod niego. Osłonka jak nowa. 60zł komplet.

Witam.
Chętnie bym odkupił,proponuję cenę 50 zł( z dostawą), a wcześniej zdjęcie osłonki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.