Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Na gazie nie pali na dwa cylindry (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226176)

darmodziej 15-06-2015 19:14

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Też już była podmieniana, pisałem o tym.

Karwos00 16-06-2015 21:29

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Uruchom silnik w ciemnym pomieszczeniu rozgrzej do temp roboczej z podniesioną maską a następnie delikatnym spryskiwaczem spryskuj silnik w okolicach świec przewodów, cewki itp - stary sposób jak świat ale już będzie można coś powiedzieć czy są jakieś przebicia. I sprawdź napięcie na aku na wyłączonym i włączonym silniku.

darmodziej 17-06-2015 18:45

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Zrobię to w weekend, bo teraz nie mam dostępu do auta. Przewody nowe, ale może gdzieś indziej jest przebicie, np. przy cewce.

darmodziej 19-06-2015 21:16

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Zmierzyłem napięcie przed uruchomieniem silnika, było 12,4V, a po uruchomieniu 14,05V. Przy lekkim spryskiwaniu przewodów zapłonowych i cewki nie było żadnych iskierek, dopiero gdy już całe przewody ociekały wodą, pojawiały się delikatne iskierki, ale silnik na gazie pracował normalnie, czyli na wszystkich cylindrach.

Karwos00 20-06-2015 13:32

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Tak czy inaczej jak są iskry - znaczy że trzeba się tym zająć. No chyba że się lubi Disco :D

darmodziej 20-06-2015 14:21

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Cytat:

Napisał Karwos00 (Post 2418053)
trzeba się tym zająć

Czyli co, wyrzucić nowe przewody? Przecież napisałem, że przewody były zupełnie mokre, kapała z nich woda, a silnik ciągle pracował na wszystkich cylindrach. Gdybyś zrobił to u siebie, też byłoby to samo.

morus 20-06-2015 19:39

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Na Twoim miejscu wymieniłbym silnik...:roll:

darmodziej 20-06-2015 21:38

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
Dobre, ale nie wchodzi w rachubę. Chyba, że razem z nadwoziem. Ale lubię to auto.

darmodziej 10-08-2015 17:15

Odp: Na gazie nie pali na dwa cylindry
 
No i po problemie. Okazało się, że powodem były zimne luty w emulatorze wtryskiwaczy, co powodowało nierozłączanie wtryskiwaczy na cylindrach 3 i 4. Teraz autko śmiga ładnie, szkoda tylko, że niepotrzebnie kupowałem nową cewkę zapłonową, na której zrobiłem tylko około 8 km. Może uda się sprzedać, choć pewno nie będzie to łatwe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.