Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Typowe awarie i usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73480)

tpmy2k 22-09-2009 13:42

Odp: Awarie Fusiona
 
Revpo, mam nadzieję że nie podzielę twoich doświadczeń, kupiłem właśnie FF, 1.4 TDCI, 130 tys., po wymianie sprzęgła wiec ten problem mam z głowy, plastiki z drzwi zgubiłem na autostradzie w Niemczech, poza tym jest OK, zobaczymy co będzie dalej...

revpo 24-09-2009 23:51

Odp: Awarie Fusiona
 
Tegoz Ci życzę. Niestety rozmawiałem ze znajomym, który serwisuje flotę swojej firmy i mają tam kilka Fusionów. Opisane przezemnie usterki to podobno standard(napewno te silnikowe, silnik podobno Peugota, przynajmnije od jakiegoś HDI kupowłaem wałek rozrządu jak mu się krzywki poprzesuwały). Pozostaje jeszcze kwestia czy jest róznica wykonania flotówek na polskę i np. "cywilnych" na kraje zachodnie.

Gochu 29-09-2009 13:27

Odp: Awarie Fusiona
 
Witam serdecznie fusionistów!
Aż nie do wiary to co czytam o usterkach i awariach tego samochodu. Jeżdżę nim (1,4TDCi-2002) od 1.10.2006, a więc pojutrze będą 3 lata! Kilometraż-120tys. z czego 40tys to mój dorobek! Co mnie spotkało? Wymiana żarówki stop prawej oraz górnej, naprawa pokrętła nawiewu powietrza (działał tylko w jednym położeniu).Czyżby najgorsze było przedemną? Aż strach się bać!!!
Pozdrawiam jednak wszystkich z nutką optymizmu.
PS.A swoją drogą bardzo się z moim samochodem zaprzyjaźniłem!

moophone 01-10-2009 15:53

Odp: Awarie Fusiona
 
Cytat:

Napisał revpo (Post 1244398)
...

-do tego klima odmówiła współpracy na gruncie czujnikowo-pradowo-przesyłowym...

MAM GO DOŚĆ

Czesc,

mozesz rozwinac temat uszkodznej klimy ??
Pamietasz moze jakie to czujniki, ew, koszty naprawy??

pozdr
Mirek

k_mroz 11-10-2009 15:22

Odp: Awarie Fusiona
 
mam pytanie mam forda fusiona 1.4 diesel i nie chce zapalic - jak patrzylam to schodzi paliwo z filtra jak to naprawic i czym to jest spowodowane

szary11 11-10-2009 20:42

Odp: Awarie Fusiona
 
Cytat:

Napisał k_mroz (Post 1262526)
mam pytanie mam forda fusiona 1.4 diesel i nie chce zapalic - jak patrzylam to schodzi paliwo z filtra jak to naprawic i czym to jest spowodowane

Masz gdzieś nieszczelność w układzie. Obstawiłbym przetarcie przewodów paliwowych tuż przy ręcznej pompce (gruszce). Pod nią jest takie miejsce gdzie przewody trą o siebie i z tego co wiem jest to bardzo częstą usterką.

Od tego bym zaczął...

wierus 15-10-2009 14:02

Odp: Awarie Fusiona
 
Witam,
Mam problem z układem kierowniczym. Od kilku dni czasami zdarza sie, ze podczas skrecania (rowniez w czasie jazdy) po zrobieniu okolo pol obrotu kierownicy (180 stopni) (w prawo lub w lewo) czuc opor (a wlasciwie blokade) i nie moge mocniej skrecic kol. Pomaga odkrecenie kierownicy w druga strone. Wowczas mozna obrocic kierownice troche dalej niz poprzednio, ale opor znowu sie pojawia. Piszac opor mam na mysli wlasciwie blokade mozliwosci skretu (jezdzilem przedtem autem bez wspomagania wiec krecic kolkiem umiem:) Zdarza sie raz/dwa na trase. Z ukladu kierowniczego nie dobiegaja zadne niepokojace stukoty ani inne odglosy.
Dodatkowo raz zdazylo sie, ze podczas ruszania kola zaczely buksowac jakby zadzial ABS (choc oczywiscie moja noga byla daleka od hamulca:)
Autko to Fusion 1.4 , 160 k km przebiegu.
Jakies pomysly?
PS: mechanik wlasciwie nic nie znalezl, stwierdzil, ze to pewnie przekladnia i trzeba ja 'profilaktycznie' wymienic. Przed wymiana chcialbym miec pewnosc, ze to pomoze.

revpo 19-10-2009 22:48

Odp: Awarie Fusiona
 
Cytat:

Napisał moophone (Post 1255782)
Czesc,

mozesz rozwinac temat uszkodznej klimy ??
Pamietasz moze jakie to czujniki, ew, koszty naprawy??

pozdr
Mirek

Bardzo chciałbym pomóc, nietylko Tobie, ale i sobie:D Mianowicie, szereg mechaników i elektryków rozłożył ręce. Zimową porą autko zmienia włascieciela i będe mógł znów wychwalać moje pozostałe 2 fordy(tansit i sierra)

ced105 20-10-2009 19:55

Odp: Awarie Fusiona
 
Witam,

Musze niestety sie dolaczyc do listy niezadowolonych uzytkownikow. Pierwsza awaria mojego fufu od 3 lat (83000km) : wyciek plynu chlodniczego od puszki termostatu. na razie tylko mokro tam jest, ale jestem juz umowiony na naprawe...

Ciezko bedzie to zrobic bo trzeba odkrecic cale kolektor ssacy aby sie dostac do tego. zobaczymy.

Pozdrawiam,

ced

Michal_BB 28-10-2009 18:48

Odp: Awarie Fusiona
 
Cześć,

Jak pewnie wielu z Was, ja także notuję sobie wszystkie koszty związane z eksploatacją mojego Fusiona. Auto kupiłem nowe w salonie i 19-ego listopada stuknie mu sześć lat, na liczniku obecnie jest 215 kkm. Naprawy, które miałem w trakcie eksploatacji:

na gwarancji (przy przebiegu ok. 15-20 kkm): wymiana pompy wody i amortyzatorów tył
110 kkm: wymiana cewki, świec i przewodów wn (ASO, 980 zł netto)
134 kkm: wymiana pompy paliwa (ASO, 840 zł netto)
145 kkm: wymiana łożyska półosi, poduszki silnika, pompy paliwa (ASO nie uznało gwarancji na pompę bo mam gaz, naprawa w warsztacie, pompa z Allegro za 100 zł, całość ok. 500 zł)
170 kkm: usuniecie korozji na dole 3 drzwi (ASO, naprawa gwarancyjna)
188 kkm: wymiana amortyzatorów tył (warsztat, 660 zł netto)
209 kkm: konserwacja i nabijanie klimatyzacji (warsztat, 70 zł netto)
212 kkm: naprawa rozrusznika (warsztat, 300 zł netto)
215 kkm: wymiana pompy wody (warsztat, 440 zł)

Wydawać by się mogło, że to dużo, ale to "tylko" ok. 3.800 zł. Piszę "tylko", bo całość eksploatacji za te sześć lat (bez kosztów paliwa i utraty wartosci auta), to 28.600 zł (w tym przeglądy, części eksploatacyjne - klocki, oleje, paski, opony, żarówki etc., ubezpieczenie, montaż i serwisowanie gazu, itp.). Tak więc usuwanie awarii stanowi tylko 13 % kosztów eksploatacyjnych, a uwzględniając koszty paliwa jeszcze mniej. Stąd ja osobiście uważam że Fusion jest stosunkowo mało awaryjnym pojazdem. Dla mnie np. jest szokiem że jeszcze jeżdżę na fabrycznym tłumiku i że na komplecie klocki plus tarcze robi się ok. 100 kkm. Silniczek chodzi równiuteńko. Powiedziałbym nawet, że Fusion zasługuje na uznanie radzieckiej myśli technicznej: "gniotsa, nie łamiotsa..." :-D

Ale next time na pewno coś 4x4 :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.