Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Auto samo się zamyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113769)

kage0 02-11-2010 20:39

Odp: Auto samo się zamyka
 
moja strzała robi tak samo tylko na zimnym silniku zamyka sie i otwiera, prawdziwa loteria czy jestem w środku czy zamykam garaż

Krzys. 03-11-2010 12:09

Odp: Auto samo się zamyka
 
Po rozdzieleniu części mechanicznej i elektrycznej należy wymienić mikroprzełącznik zaznaczony kolorem czerwonym. To on odpowiada za zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi. Steruje nim cięgno rygla z klamki wewnątrz auta. Żeby wyjąć ten mikroprzełącznik trzeba wydłubać trochę masy zabezpieczającej złącze elektryczne mikroprzełącznika ( jego "nóżki" ).
Fotkę zapożyczyłem z sąsiedniego forum.
http://img1.fotoshare.info/userpimages/o/oo1.jpg

mch12 03-11-2010 14:50

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1533306)
u mnie sie sam zamyka ale tylko wtedy gdy otworze go z pilota i nie otworze zadnych drzwi, wtedy po chwili sam sie zamyka, to takie zabezpieczenie jak bys sobie niechcaco kluczyk wcisnal w kieszeni lub jakims cudem kod z innego pilota przypasowal by do Twojego i otworzyl auto.

u mnie jest tak samo i jest OK
też mi sie kiedyś zamykał samoczynnie ale usunałem te opcje u mechanika - nie wiem co zrobił ale już sie nie zamyuka
musiałem tak poczynić bo mam tylko jeden kluczyk !!!

machol 07-11-2010 20:01

Odp: Auto samo się zamyka
 
witam. ostatnio w moim mondeo mk3 przestał działac centralny a dokładnie tylko zamek drzwi kierowcy. nie działa z pilota tylko z kluczyka, pozostałe drzwi otwieraja sie norlamnie. jak zamykam tez musze kluczykiem bo z pilota nie chca sie zamkną drzwi od kierowcy i pozostałe od razu sie otwieraja. co to moze byc ewentualnie jak mam zresetowac central czy moge zdjąc klemy z aku jak mam alarm czy cos mi sie rozkoduje. prosze o podpowiedzi

maestro06 07-11-2010 22:37

Odp: Auto samo się zamyka
 
szukajka nie gryzie, rozłączenie aku spowoduje jeśli masz seryjne radio, ze będziesz musiał wklepać kod
a co do drzwi jak wyżej "mikrostyk"
odłączenie od zasilania nic Ci nie da

incognitus 19-12-2010 20:21

Odp: Auto samo się zamyka
 
mi kiedys zamknal na postoju - na szczescie mialem kluczyki przy sobie jak bylem na zewnatrz. zaczalem sie pilnowac. zamykac zaczal w czasie jazdy. klapy czasami nie pozwalal otworzyc. po jakims czasie padl mi zamek drzwi kierowcy. wymienilem. teraz nie zdarza mu sie to.

hefi 20-12-2010 01:00

Odp: Auto samo się zamyka
 
Cytat:

Napisał mch12 (Post 1534148)
u mnie jest tak samo i jest OK
też mi sie kiedyś zamykał samoczynnie ale usunałem te opcje u mechanika - nie wiem co zrobił ale już sie nie zamyuka
musiałem tak poczynić bo mam tylko jeden kluczyk !!!


za ta funkcje tzn - otwierasz z pilota i nie dotykasz klamek, a po 30-40 sekundach auto automatycznie sie zamyka (nie rygluje) odpowiedzialny jest gem

matrog19 20-01-2011 20:02

Odp: Auto samo się zamyka
 
Śniegi odeszły to przyszła chęć do pracy. Zamówiłem mikrostyk i jutro biorę się za prace. Trzymajcie kciuki. Daje tez dla potomności link z tym jak naprawić ten zamek... [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

metmusic 21-01-2011 23:57

Odp: Auto samo się zamyka
 
Czy te mikrostyki z TME są identyczne jak oryginalne?

schusi 23-01-2011 20:38

Odp: Auto samo się zamyka
 
wiecie ludkowie , jak czytam te posty to w czary zaczynam wierzyć albo w połączenie Hamerykanskiej techniki na korbę z Japońską techniką na sake i wyjdzie nam Ford jakim jeździmy .
Powiem tak , niedawno stałem się nabywcą mk2 z 2000 r i autko zamyka się czasem samo , według nie określonych reguł, złapałem sie na na zamknięte auto raz i teraz nosze zapasowy kluczyk w kieszenie bo nikt ani nic nie wie kiedy centralny zamek się zamknie .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.