Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Disel-jakie paliwo na duże mrozy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89407)

gumiskrosno 22-01-2010 18:40

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał marwyk (Post 1340162)
Lektura od sprzedawcy to demagogia.
Juz nie jeden mechanik nie zaleca lać tych lepszych paliw, ale wasza wola i kasa

Podaj przynajmniej dwie konkretne przyczyny jakie podali Tobie ci "mechanicy" ???

jblack 22-01-2010 19:29

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
moj kolega duzo jezdzi TIR-em i jego szef daje zawsze na zime taki dodatek do paliwa by niezamarzalo jak bede znal nazwe to napisze jest super jedna flaszeczka na 500l i praktycznie do -30 nie ma prawa zamarznac chociaz tutaj jest zimowa ropa na stacjach do -22 stopni wiec sie nie martwie tym zabardzo.

Kowalu 22-01-2010 20:37

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Ataman101 (Post 1339803)

Polecam lekturę a pózniej się wypowiadaj:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To nie jest zadna lektura tylko zwykła reklama. Co mieli Ci napisac...kup to bo fajnie jest zapłacic więcej za paliwo? kazdy cos wymysli zeby sprzedac swój produkt

amocox 22-01-2010 21:28

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał Kowalu (Post 1340329)
To nie jest zadna lektura tylko zwykła reklama. Co mieli Ci napisac...kup to bo fajnie jest zapłacic więcej za paliwo? kazdy cos wymysli zeby sprzedac swój produkt



Nie zgodze się z tym. Dziś zatankowałem przy pustym baku Ultimate i zapierdziela jak dzik.Zupełnie inna praca, szybciej wchodzi na obroty , lepsza elastyczność, cichsza praca. Oczywiście są lepsze i gorsze stacje. Ja trafiłem chyba na niezłą ale to i tak nie to co w Niemczech jednak lepsze niż Neste.
Pozdr,

RafałB 23-01-2010 09:34

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
No widzisz a ja tankująć na BP zwykły ON nie widze różnicy w jeździe na Ultimate,jak chodzi dobrze i jest ok wszystko z silnikiem to ma być ok na zwykłym ON (dobrej jakości).

marwyk 23-01-2010 10:01

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał amocox (Post 1340379)
Nie zgodze się z tym. Dziś zatankowałem przy pustym baku Ultimate i zapierdziela jak dzik.Zupełnie inna praca, szybciej wchodzi na obroty , lepsza elastyczność, cichsza praca. Oczywiście są lepsze i gorsze stacje. Ja trafiłem chyba na niezłą ale to i tak nie to co w Niemczech jednak lepsze niż Neste.
Pozdr,

Oczywiście że w zimie przy niskich temeraturach jak auto się rozgrzeje to lepiej wchodzi na obroty, lepsze jest napełnienie cylindra itd. Kiedyś też tak myslałem że to lepsze paliwo jest lepsze. Do czasu jak wyciągnąłem świece żarowe całe czarne, przeanalizowałem wcześniejsze spalania i stwierdziłem ze ta ropa wcale nie jest lepsza. Spalania sa porównywalne, rózne od techniki jazdy, warunków atmosferycznych, warunków na drodze. Porozmawiałem z róznymi kolegami silnikowcami i ich zdanie co do tankowania lepszej ropy było takie że ona nic nie daje. Ważne jest lać na pewnej stacji zwykła ropę. Jedź do Forda czy VWi spytaj czy lac lepsze paliwo to ci wyciągna instrukcje i pokażą. Paliwo bez żadnych dodatków.
Z tego co wiem to te dodatki powodują że temperatura krzepniecia ropy jest bliżej 0 niz zwykłego oleju napedowego zimowego, dlatego na to paliwo w zmie przy duzych mrozach robią promocje np. 4 punkty za litr na karte na Shellu lub cos w tym stylu.
Na koniec dodam tylko nie zamierzam nikogo przekonywać do tanszego tankowania jak dla kogoś bez różnicy czy paliwo kosztuje 4 zł czy 4.3 bo robi w miesiącu np. kilka dziesiat lub set kilometrów to niech tankuje te lepsze paliwo.

A tak cąłkeim na onie cto dawnej ropa -On - to był DIESEL, teraz to samo to EXTRA (SUPER) DIESLE i lepsze VPOWER-y ciekaw jestem co wymyśla za kilkanaście lat

RafałB 23-01-2010 10:09

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Droższe paliwa dają głównie 2 rzeczy:większy zarobek CPN-iarzom i lepszu humor właścicielom starych diesli ;)

P.S.Może troche przerysowałęm to ale to moje skromne zdanie...

devaluator 23-01-2010 12:25

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
a co powiecie na metodę syberyjską? 0,5L płynu hamulcowego na 1000L paliwa. Płyn hamulcowy ma właściwości higroskopijne. Myślę, że jak na bak wlać 50ml to by było spoko. Przecież na Syberii po -50 bywa i jakoś jeżdżą.

RafałB 23-01-2010 12:32

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Cytat:

Napisał devaluator (Post 1340734)
na Syberii po -50 bywa i jakoś jeżdżą.

Mnie ciekawi bardziej CZYM tam jeżdżą :)

Ataman101 23-01-2010 12:42

Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy
 
Prawda, każdy jeździ na takim paliwie na jakie go stać, pozdro dla oszczędzających 10zł na baku i lejących denaturat :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.