Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58390)

BogoWroc 13-01-2009 18:38

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
Ja zakladalem ze silnik 1.6 bedzie palil ok 10l/100 km w miescie (przy normalnym uzytkowaniu - obr do max. 3500 - 4000). Jak na razie mieszcze sie mniej wiecej w tych zalozeniach. Nigdy nie wierzylem w bajki ze samochod wazacy 1300 kg z silnikiem > 100 KM bedzie palil <10l w miescie. Tak to tylko w erze no albo w dieslu (choc i tu sa wyjatki). Kurcze ale gdyby przy moim stylu jazdy samochod palil mi 12 - 13l /100 km to bym chyba sie :565:

kalaschny 13-01-2009 19:03

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
Oczywiście nie zakładałem że będzie palił poniżej 10 bo też w cuda nie wieże i jestem realistą pod tym względem i nawet te 11,5 było by do przyjęcia ale jednak to 13 troszke mnie rozczarowało mimo że to wynik gorszy od kolegi tylko o 1,5 litra ale jednak.

mihal 14-01-2009 09:44

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
Cytat:

Napisał BogoWroc
Nigdy nie wierzylem w bajki ze samochod wazacy 1300 kg z silnikiem > 100 KM bedzie palil <10l w miescie. Tak to tylko w erze no albo w dieslu (choc i tu sa wyjatki).

no popatrz a mi pali 9. oczywiscie nie w te mrozy.

Wasylis 14-01-2009 10:30

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
Gratuluję spalania. 9 litrów - brawo. Ja śr. 9 litrów na 100 km uzyskuję w Krakowie jedynie w weekendy. W dni powszednie spalanie dobija do 12 litrów i nijak nie można zejść w dół (albo ja nie potrafię). Pozdro!

BogoWroc 14-01-2009 19:22

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
Do mihal

- po pierwsze z twojego profilu nie wynika ze ze masz silnik Ti-VCT
- po drugie mi tez udalo sie zejsc we Wrocku w zimie temp. ok -2 st ze spalaniem do 9,3l/100km, tyle tylko ze nie bylo korkow i jechalem trasa gdzie nie bylo swiatel, zatem odrzucilem ten wynik poniewaz nie odzwierciedlal on rzeczywistej trasy po zatloczonym miescie.

mihal 15-01-2009 10:14

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
no wiec tym bardziej powinien palic wiecej. w tivct zuzycie mialo byc zmniejszone.

Wasylis 15-01-2009 11:36

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
A tak z ciekawości: jaką kolega mihal ma średnią prędkość na kompie? Pytam z ciekawości, gdyż chętnie porównam ze swoją. Pozdrawiam!

mihal 15-01-2009 13:30

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
jakies 36 - 37

Wasylis 15-01-2009 14:19

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
Sorki, ale w takim razie Twoje twierdzenie, iż jeżdząc w mieście masz średnie spalanie 9 litrów na 100 km, jest nieprawdziwe. Przynajmniej w zakresie słów "w mieście". Zerknąłem sobie na Twój profil i widzę, że masz wpisaną Warszawę i Otwock. Powiedz szczerze ile Ty jeździsz po tej Warszawie? Bo po Otwocku to pewnie więcej niż sporo. A najpewniej kilometry tłuczesz na przejazdy pomiędzy Otwockiem a Warszawą.
Ja jeżdzę wyłącznie po Krakowie i mój samochód pali 11,5-12 litrów na 100 km. A średnia prędkość wskazywana przez komputer, to UWAGA... 16-18 km na godzinę. I to jest prawdziwa jazda w zakorkowanym mieście. Gdybym miał średnią prędkość taką jak Ty, to spalanie na poziomi 9 litrów byłoby absolutnie normalne i osiągalne.

Więc nie pisz proszę z ironią "no popatrz a mi pali 9. oczywiscie nie w te mrozy." tylko uwzględnij, że ludzie stoją i palą mnóstwo benzyny w korkach, zaś Ty pomykasz sobie szosą i twierdzisz, że to jazda "w mieście".

mihal 15-01-2009 18:56

Re: FF II FL 1.6 Ti-VCT spalanie
 
kolego po otwocku nie jezdze w ogole, bo nie mam po co. pracuje w warszawie i tylko tam sie poruszam. uwierz mi, ze dojazd z podwarszawskiej miejscowosci do centrum w-wy nie ma nic wspolnego z pomykaniem sobie po szosie. czesto stoje po prawie 40 minut w korku.
to, ze ty praktycznie w ogole nie jezdzisz tylko caly czas stoisz w miejscu tez nie jest zadnym wyznacznikiem.
fakt faktem, ze droga do i z domu nie jest typowo miejska jazda ale jest to tylko ulamek odleglosci jakie pokonuje. moze gdybym sie przemieszczal na odcinakch rzedu 10 km i co chwila swiatla to tez bym mial powyzej 10. niemniej jednak 12 czy 13 nie jest raczej normalne. lexus V8 prawie 400 KM pali jakies 17 w typowo miejskiej jezdzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.