Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Brak świateł STOP. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194051)

PabloUK 24-11-2013 11:35

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Dzięki bardzo panowie.
Odpiecie akumulatora nie pomaga niestety :-(
Zaraz jadę do Forda gdyż mam problem z rozladowujacym sie akumulatorem takze zapytam o te światła przy okazji.

Co kilka tygodni akumulator rozladowywuje sie do zera mimo tego, ze auto jest jezdzone w dokładnie taki sam sposób każdego dnia. Wieczorem parkuje auto a rano jest martwy i muszę na kable odpalac. Akumulator nowy a i alternator sprawdzony. Wszystko OK.
Wyczytałem, ze roczniki 2006-07 maja fabryczny błąd związany z alarmem co powoduje "padanie aku". Konieczne jest wgranie/zaktualizowanie nowego oprogramowania.
Mam nadzieje, ze Ford zrobi to za darmo (wada fabryczna, takze...) i ten brak swiatel ma cos z tym wspólnego.

Pozdrawiam Paweł

Gregonio 24-11-2013 12:37

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Wszystko wskazuje na to ze masz jakies zwarcie zwiazane z tylnymi swialami. Miales moze naprawy blacharskie tylnej czesci samochodu?

PabloUK 24-11-2013 17:52

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Witam.
Mamy ten samochód od roku i jak na moje oko nic z blacharka nie było robione a przynajmniej nic na to nie wskazuje. Wszystkie zewnętrzne czesci sa oryginalne i nic nie posiada żadnych śladów jakichkolwiek napraw blacharskich.
Jutro nam wizytę w salonie Forda takze zobaczymy co w trawie piszczy :-)

cliner 25-11-2013 15:36

Odp: Brak swiatel STOP.
 
1 załącznik(i)
To ten biuletyn.

uszyd 26-11-2013 18:47

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Witam,
Dzisiaj udało mi się zlokalizować dokładnie taką samą usterkę jaką opisujesz - brak bocznych świateł stop. W moim przypadku po wymianie uszkodzonej żarówki cały czas miałem komunikat o usterce świateł stop, nie dawałem za wygraną i po kolejnej rozbiórce światła okazało się że element do którego montowana jest żarówka ma uszkodzone zaczepy - takie wycięcia w metalowej części gdzie wchodzą boczne ząbki żarówki. Po wizycie w sklepie gdzie dostałem informację że może to kosztować 100 zł postanowiłem że sam dokonam naprawy. Po przygięciu trochę blaszek-styków do góry problem zniknął. Nie wiem na jak długo to rozwiązanie wystarczy ale do momentu zakupu używanej części powinno być ok.

Pozdrawiam wszystkich

PabloUK 26-11-2013 23:10

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Hmmm... ???
Sprawdze, sprawdze :-) Dzieki za podpowiedź kolego, ale czy defekt gniazda żarówki z jednej strony ma wpływ na nie działanie obu swiatel ? Przecież jak przepala sie jedna zarowka to druga działa bez problemu. Chyba, ze mówisz, ze u ciebie gniazda obu żarówek wymagały lekkiej korekty ??

Tak czy inaczej auto jest umówione na poniedziałek w ASO gdzie zrobią podstawowe badanie samochodu (bez opłaty) i jeżeli stwierdza, ze wymagana jest aktualizacja systemu, gdzie pan mechanik stwierdził, ze najprawdopodobniej tak, kosztować mnie to bedzie jedyne £57 takze jak najbardziej OK :-)
Odezwę sie w przyszłym tygodniu i dam znać co i jak ze sprawa akumulatora a jutro zajmie sie sprawdzeniem lamp.

Pozdrawiam i dziękuje.

dolhobrody 30-11-2013 10:41

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Witam
Mam S Max-a z 2007 i miałem identyczne objawy (poza rozładowywaniem sie akumulatora). Oddałem do eklektyka i po naprawie stwierdził że na wysokości tylnej kanapy przetarła się wiązka prowadząca do świateł tylnych.
Pozdr.

adam_p1 19-07-2018 12:09

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cytat:

Napisał PabloUK (Post 2114554)
Hmmm... ???
Sprawdze, sprawdze :-) Dzieki za podpowiedź kolego, ale czy defekt gniazda żarówki z jednej strony ma wpływ na nie działanie obu swiatel ? Przecież jak przepala sie jedna zarowka to druga działa bez problemu. Chyba, ze mówisz, ze u ciebie gniazda obu żarówek wymagały lekkiej korekty ??

Tak czy inaczej auto jest umówione na poniedziałek w ASO gdzie zrobią podstawowe badanie samochodu (bez opłaty) i jeżeli stwierdza, ze wymagana jest aktualizacja systemu, gdzie pan mechanik stwierdził, ze najprawdopodobniej tak, kosztować mnie to bedzie jedyne £57 takze jak najbardziej OK :-)
Odezwę sie w przyszłym tygodniu i dam znać co i jak ze sprawa akumulatora a jutro zajmie sie sprawdzeniem lamp.

Pozdrawiam i dziękuje.


jakies informacje z aso? mam to samo brak swiatel stop

ultrafilter 29-10-2020 10:26

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 2112269)
starym dobrym sposobem na bolączki spróbuj odpiąć na chwilę akumulator

To jest rozwiązanie tego problemu, pomogło od razu, komunikat zniknął a światła działają.
Jeszcze przypomnę jakie były objawy przed / zapewne dotyczy to wszystkich fordów /
Po przekręceniu kluczyka pojawia się komunikat: "Usterka żarów. świateł hamow." /pisownia oryginalna/
boczne stopy nie świecą po wciśnięciu hamulca, stop na szybie świeci.

odłączenie akumulatora na chwilę rozwiązało ten problem.

ricky01 02-03-2021 09:53

Odp: Brak swiatel STOP.
 
Witam wszystkich.
Podepnę się pod ten temat, żeby nie tworzyć kolejnych podobnych.
Mam problem z jednym, a konkretnie z lewym stopem. Swego czasu pokazał mi się jednorazowo komunikat o awarii. Robiąc okresowy przegląd mechanik został poproszony o wyjaśnienie tego, ale skończyło się na tym, że profilaktycznie wymienił wszystkie żarówki i stwierdził, że wszystko jest ok. Dodatkową atrakcją jak się teraz okazało jest uszkodzony przycisk blokujący wypadnięcie wtyczki, dzięki temu nie ma w tej chwili możliwości jej wypięcia :(, ale do rzeczy. Po niecałych 2 m-cach komunikat się pojawił ponownie i tym razem faktycznie nie ma lewego stopu. sprawdzone na 4 nowych żarówkach. Co ciekawe, jeżeli jakieś drzwi są otwarte komunikatu brak, pojawia się dopiero po zamknięciu drzwi ( być może tak powinno być?).
Znajomy starał się pomóc, podłączył kompa i zrobił test i w program nie wychwycił żadnego błędu, badanie miernikiem wykazało, że we wtyczce bez wkręconej żarówki prąd jest, w momencie wpięcia żarówki prąd ginie. Zagadką jest, że światła świecą wszystkie, nie ma tylko lewego stopu. Pomóżcie proszę, bo mechanik do 9 na urlopie, a auto niezbędne do pracy i jestem w potrzasku :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.