Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Awaria systemu adblue (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320531)

Marcin-Prezes 27-05-2021 05:45

Odp: Awaria systemu adblue po wyjeździe z salonu
 
Przejechane mam swoim autem ponad 20 tys ale nie moge marnego slowa powiedziec. Ad blue po wyschnieciu np na lejku lub korku krystalizuje sie w postaci bialego nalotu. Wylej troszke na spodek ( tak zeby byl tylko zwilzony) zostaw i na drugi dzien bedziesz mial taki nalot. Ja u siebie profilaktycznie uzupelniam co ok 5 tys i dolewam do pelna. Daj znac co zdiagnozowali u Ciebie

MONDU 28-05-2021 21:45

Odp: Awaria systemu adblue po wyjeździe z salonu
 
Witaj Marcin -Prezes ,możesz odpowiedzieć ile wlewasz ad blue na 5000 km, ja miałem fabrycznie zalany pełny stan.Mało się nim poruszam dopiero 12000 przejechałem, ale stan pokazuje ok.60procent. W ogóle ciekawe jaka jest pojemność zbiornika, coś słyszałem ,że 13 litrów?

pietryspol 31-05-2021 14:43

Odp: Awaria systemu adblue po wyjeździe z salonu
 
Mi w salonie powiedzieli, że pojemność adblue to 17 l. W książce i necie nie znalazłem żadnej informacji na ten temat. Po wspomnianej awarii dolałem płynu, ale weszło tylko ok. 5 litrów, więc w salonie musieli wlać dość sporo. Ostatnio zacząłem również czuć zapach adblue przez kratki nawiewowe - zdarza się to rzadko, ale jednak. Myślę więc, że może być gdzieś nieszczelność.

Dam znać co powiedzą w ASO. Jutro termin.

MONDU 31-05-2021 19:35

Odp: Awaria systemu adblue po wyjeździe z salonu
 
Pietryspol widzę . ten sam silnik u Ciebie co ja mam .. piszesz o zapachu z nawiewów .Ja miałem taką awarie u siebie tylko po uruchomieniu auta czułem zapach spalin na zimnym silniku .Po rozgrzaniu zanikał.Pojechałem do aso i stwierdzili nieszczelność wtrysku ad blue , który po dwóch tygodniach wymienili na nowy.Zasugeruj im ,.wtryskiwacz niech sprawdzą adblue

pietryspol 02-06-2021 16:37

Odp: Awaria systemu adblue po wyjeździe z salonu
 
Mondu dzięki ��

U mnie podobno nie był dokręcony jakiś przewód doprowadzający adblue. Przy wtryskiwanou wylatywało na zewnątrz. Dokręcili i wyczyścili silnik gdyż był trochę pobrudzony płynem. Na razie Ok.

MONDU 27-06-2021 10:57

Odp: Awaria systemu adblue po wyjeździe z salonu
 
Powracając do wątku ad blue ,mam pytanie czy wyświetlił się wam komunikat o potrzebie dolania ad blue,i ewentualnie przy jakim zasięgu do przejechania się wam pojawił.

adamo128 16-01-2024 20:17

System Adblue awaria serwis
 
Dzień dobry. Wyświetla się komunikat taki jak w tytule i pali się lampka żółty silnik i od filtra Dpf ,informacja pokazuje ze płynu jest na około 5000 km. Wyświetla się też komunikat System Adblue silnik unieruchomiony za 800 km ale sie resetuje jakby po około 20-30 km i od nowa pokazuje 800 km ,co może być przyczyną ?

maniunio 17-01-2024 09:25

Odp: Awaria systemu adblue
 
Może płyn zamarza? Ostatnio zimno a ten płyn raczej dosyć szybko potrafi zamarznąć

SAR37 17-01-2024 13:42

Odp: Awaria systemu adblue
 
Cytat:

Napisał maniunio (Post 3481922)
Może płyn zamarza? Ostatnio zimno a ten płyn raczej dosyć szybko potrafi zamarznąć

Płyn tzw. „Adblue”, czyli 32,5% wodny roztwór mocznika, zamarza przy temperaturze -11,5*C, ale… dotyczy nowego płynu. Jeśli masz w zbiorniku płyn, który wielokrotnie zamarzał/rozmarzał lub osiągał temperatury ponad 25*C (bo wysokie temperatury również działają degenerująco) to może okazać się, że nie spełnia założonych parametrów chemicznych. Warto więc uzupełniać zbiornik mocznika względnie nowym płynem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.