Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278457)

SrebnaStrzała 09-12-2013 11:00

Odp: Regeneracja ksenonów LDZ, MAZ
 
Cytat:

Napisał Alecki (Post 2121018)
A po jakim przebiegu wymieniłeś soczewki?

Po co chciałbyś soczewki wymieniać?

Kolego zrobili Cie w balona i to na maxa:)
Czy widziałeś kiedyś aby szkoło się zużywało szczególnie w zamkniętej lampie?
W moim mk3 które ma już 12scie lat soczewki są jak nowe, wystarczyło je tylko wyczyścić:)

kordyl 09-12-2013 11:24

Odp: Regeneracja ksenonów LDZ, MAZ
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 2121060)
Po co chciałbyś soczewki wymieniać?

Źle napisałem, regenerowałem odbłyśniki, ale na wyminę dostałem całość: odbłyśnik z soczewką.

Cytat:

Napisał Alecki (Post 2121018)
A po jakim przebiegu wymieniłeś soczewki?

Pięć lat i 90k km.

SrebnaStrzała 09-12-2013 11:49

Odp: Regeneracja ksenonów LDZ, MAZ
 
No to co innego. Już zwątpiłem:D

Swoja droga jakieś 3 lata temu kupiłem oba nowe odbłyśniki za łącznie 90zł z auta powypadkowego.

nokitel 28-01-2014 19:35

Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
Witam
Od dłuższego czasu jestem posiadaczem MK4 i już po kilku tygodniach używania wiedziałem że Ford nie popisał się tak samo jak w mondeo mk3 ... użyte soczewki są delikatnie mówiąc słabe i ilość światła jaka z nich wychodzi jest nie wystarczająca ... Wymiana całych soczewek na nowe w dużym stopniu rozwiązuje wszystkie problemy światła jest dwu krotnie więcej !!! Nie ma problemów typu "nic nie widzę gdy pada deszcz" lub "gdy nadjeżdża auto z naprzeciwka moje lampy gubią się i nic nie widać"

Od roku testuje swoje nowe soczewki i od niedawna są osoby którym wykonałem takiej podmiany soczewek. Niestety nie mam aparatu którym można by było zrobić dobrej jakości zdjęcia ale poproszę tych znajomych którym już zrobiłem lampy by wypowiedzieli się a jeżeli mają możliwość zrobienia zdjęć by takowe umieścili w tym poście.

Głównym powodem kiepsko świecących świateł mijania jest konstrukcja i materiały z jakich wykonano soczewkę ... odblaśnik wykonano w taki sposób że już jako nowy jest "okrojony" częściowo zamalowany co zabiera niewielką ilość cennego światła. Tworzywo użyte po dłuższym nagrzewaniu odparza się co daje efekt "czarnej plamy" na odblaśniku a soczewka / szkło bardzo szybko robi się białe co zmniejsza ilość światła jakie przez nią przechodzi a na dodatek średnica jest za mała w porównaniu z soczewkami użytymi np. w najnowszych Audi, VW, Mercedes.

Ten sam błąd co w poprzednim modelu nic ich nie nauczył ... dziś już wszyscy wiedzą jak przerobić samemu lampy w mondeo mk3 i osób które już takowej przemiany zrobiły z miesiąca na miesiąc przybywa co cieszy bo zwiększa się bezpieczeństwo. Czemu jednak nikt w fordzie na to nie wpadł przy projektowaniu mondeo mk4 ? w s-max zastosowano jedne z najlepszych soczewek dostępnych na rynku które wielu używa do przeróbki mondziaków.

Chętnych do przerobienia swoich lamp od mondeo mk4 proszę o kontakt meilowy albo telefoniczny 790350540

mm32 28-01-2014 21:20

Odp: Słebo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
Mam pytanie natury technicznej o ile lumenów zmienia się moc strumienia świetlnego lampy przerobionej przez Ciebie ? Robiłeś może takie pomiary ?

kasztan 28-01-2014 21:59

Odp: Słebo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
Kolego nokitel - kojarzę, że już kiedyś na forum opowiadałeś o pomyśle wymiany soczewek. Możesz chociaż trochę opisać co i jak zrobiłeś? Czego użyłeś?

Ja rozumiem, że chcesz na tym zarobić, ale na forum jest parę osób, które może zrobić sobie to samemu (i być może prace wespół w zespół przyniesie jeszcze jakąś optymalizację rozwiązania), a reszta jak będzie chciała to i tak się do Ciebie zgłosi. Zdradzisz coś zatem? :)

nokitel 29-01-2014 13:29

Odp: Słebo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
sposób przerobienia i dopasowania Soczewki mam już tak dograny do perfekcji że nie muszę rozklejać lamp, nie ingeruję w instalację a po wykonaniu wszystkich czynności nawet w serwisie nie zdołają zauważyć że coś było wymieniane kombinowane.

w pierwszej próbie w swoich lampach używałem "skomplikowanych" mocowań do umocowania soczewki, dziś stosuje najnowszych soczewek HELLA (kupowanych jako nowe nie używane) i dokonuje niewielkich zmian w samej soczewce co pozwala mi użyć istniejących mocowań wewnątrz lampy i nie potrzebuję używać już żadnych "rzeźbionych" mocować które rzucają się w oczy po otwarciu lampy. Wszystko trzyma się bardzo pewnie dokładnie tak samo jak oryginalna soczewka. Nie ma mowy o drżeniu na wybojach, o parowaniu lamp gdyż wszystkich ulepszeń dokonuję przez istniejący otwór czyli tylną klapkę.

"kasztan" już na etapie projektowania szukałem chętnych którzy zakupią ze mną używane lampy które będą służyć jako próbnik. Chętni byli ale tylko by zobaczyć efekt końcowy. Kupiłem ogółem 3 lampy od mondeo mk4, kilka uszkodzonych w tym: Audi A6 2013, Mercedes E 2013, Porshe Panamera, Opel Insignia i inne łącznie 6 różnych soczewek. W trakcie prób zniszczyłem 2 lampy do mondeo zanim znalazłem i dopasowałem odpowiednią soczewkę. Wszystkie soczewki z tych aut "dawców" świecą na bardzo zbliżonym poziomie bo w każdej zamontowane są soczewki HELLA tylko różne typy ja wybrałem tą która wymaga najmniejszych ingerencji tak by nie trzeba było "rzeźbić". Przez fakt że nie było nikogo chętnego do wspólnych zakupów dopiero dziś jestem w 100% pewny że wszystkie przemiany są bezpieczne i nie zawodne. Trwało to prawie rok i pociągnęło mnie po kieszeni.

Moc zmierzę w nocy i podam wyniki ...

nokitel 29-01-2014 16:12

Odp: Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
po zapytaniach meilowych w celu sprostowania odpisuje :) to nie jest tak że nic wewnątrz lampy nie zmieniam ... wewnątrz też zmieniam ale już nic nie wiercę ani nie dodaje jakiś blaszek czy innych dziwnych uchwytów. Wykorzystuje to co jest oryginalne w lampie tylko to przystosowuje pod nowe soczewki.

fazik3 29-01-2014 18:32

Odp: Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
nokitel szkoda, że nie mieszkasz bliżej bo na pewno bym się zgłosił do Ciebie. Mam mondka dopiero dwa miesiące i już codziennie przeklinam te xenony. Wyczyściłem odbłyśniki i soczewki, trochę pomogło ale do ideału dalej daleko.

Czy ktoś mi podpowie gdzie lub kto na śląsku może mi coś poczarować z tymi soczewkami?

nokitel 29-01-2014 18:57

Odp: Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła
 
fazik3 niestety mieszkam gdzie mieszkam :) istnieje możliwość że wyśle ci moje osobiste lampy a ty mi swoje jeżeli taki układ cie satysfakcjonuje będzie o wiele szybciej ale z tym to proszę o kontakt tel. lub meilowy

W najbliższych dniach mam zamiar kupić komplet lamp które będę przerabiał i na zasadzie ja wysyłam zrobione własne ty wysyłasz mi swoje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.