Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Dostęp do nagrzewnicy PTC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168575)

luki6262 30-10-2012 23:05

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
na fordetis jest to oznaczone jako nagrzewnica pomocnicza?

tedi_k 30-10-2012 23:17

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Tak - cytat "Z dod. nagrzewn."

bosiek 31-10-2012 08:58

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
tedi k a co myślisz o tym:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oprócz ceny (ok. 1000zł) czy jest to realne?:lol:

luki6262 31-10-2012 09:35

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
kuguar1989 jak Ty montowałeś grzałke jeżeli jej też fabrycznie nie miałeś?

co do tej grzałki- jeżeli jej nie mam fabrycznie, to czy jest tam może instalacja podciągnięta pod nią? Da się taką grzałkę kupić osobno, tzn. bez kupowania całej nagrzewnicy z grzałką?

kuguar1989 31-10-2012 10:52

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
nie montowałem ale biorę się za to już posiadam całą niezbędną wiedzę( co jak i gdzie dzięki Tedi_k ) tylko musze znaleźć troche wolnego czasu . A co do wiązek to różnie bywa ja akurat w swoim niemam i musze to zrobić ale słyszałem że w niektórych jest są już gotowe kostki. :)

tedi_k 31-10-2012 11:04

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał bosiek (Post 1897866)
tedi k a co myślisz o tym:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oprócz ceny (ok. 1000zł) czy jest to realne?:lol:

Jak się dokładniej poczyta na tej ich stronie, to okazuje się, że jest to rodzaj webasto (dodatkowej nagrzewnicy na paliwo, podgrzewającej albo płyn chłodzący albo wprost powietrze).
Oczywiście montaż webasto do FF2/C-maxa jest realny - tylko musi to zrobić jakiś warsztat. Cenę już sam podałeś i to jest z tych zadziwiająco niskich...:one:

Dla diesla dużo prościej i dużo taniej dołożyć jest oryginalną elektryczną nagrzewnicę powietrza. Efekt nie jest oczywiście taki sam jak dla webasto (nie ma programowania załączania nagrzewania samochodu bez uruchomienia silnika), ale praktycznie zaspokaja podstawową potrzebę, aby robiło się ciepło w ciągu kilku pierwszych minut jazdy...

Jedno ważne wyjaśnienie dla wszystkich zainteresowanych dołożeniem nagrzewnicy.
Dodatkowa elektryczna nagrzewnica powietrza jest jedynym elementem instalacji elektrycznej FF2/C-max, posiadającym zmienną moc. GEM steruje nagrzewnicą przy pomocy sygnału modulowanego zarządzającego aktualną mocą nagrzewnicy w pełnym zakresie jej mocy od 0 do 100%. Oznacza to, że GEM analizując aktualną rezerwę mocy może wysterować nagrzewnicę jedynie na 10% jej mocy (mimo, że jest bardzo zimno) bo nie ma więcej prądu do dyspozycji. Bierze się to stąd, że GEM wie o włączonych urządzeniach (podzespoły elektryczne silnika, światła, ogrzewane szyby itp.) i ma przydzielone poszczególnym włączonym urządzeniom ich standardowe zapotrzebowanie na prąd. GEM wie także jaki mamy alternator (120A czy 150A) i rozdysponowuje dostępną z alternatora moc pomiędzy włączone urządzenia o stałej, zaprogramowanej mocy i resztę dopiero przeznacza dla nagrzewnicy elektrycznej.
Oznacza to, że szczególnie posiadacze słabszego alternatora mogą nie do końca być usatysfakcjonowani, gdy włączą światła, grzanie przedniej i tylnej szyby i do tego mają jeszcze rozładowany z jakichś powodów akumulator. W takich warunkach GEM może przydzielić nagrzewnicy niewielką moc i ciepło będziemy mieli w samochodzie dopiero po 15 minutach na przykład…

bosiek 31-10-2012 11:33

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
dzięki za odpowiedź.
Zastanawiłem się nad montażem ale.....mam nagrzewnicę PTC i już przy -2 stopniach pokazało na co ją stać! :):diabel2:
także pytanie było z "czystej ciekawości".
Fajnie objaśniłeś cały ten dochodzący prąd itd. Już wiem, że od razu będę wyłączał ogrzewanie tylnej szyby g:okulary

tedi_k 31-10-2012 11:59

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
1 załącznik(i)
Dla "ciekawskich" istnieje w ELMconfigu możliwość ustawienia w zegarach poliftowych (tzw. "poziom 2" albo "poziom 3") parametru, aby była pokazywana aktulnie wysterowana moc nagrzewnicy wtedy, gdy jest ona włączona przez GEM.
Załączam stosowny zrzut ekranu.
Nie do końca jest sprawdzone, czy funkacja ta działa z wszystkimi GEMami: ja mam GEM (poliftowy) z końcówką -FB oraz zegary poliftowe "poziom 3" (z dużym wyświetlaczem) i działa to bardzo dobrze. Natomiast nie ma ryzyka sprawdzenia czy to działa - najwyżej trzeba będzie wyłączyć i tyle.

Jak sobie ustawimy ten parametr, to natychmiast i cały czas widać czy nagrzewnica grzeje "na full" czy też GEMowi brak prądu i coś innego warto wyłączyć...

luki6262 31-10-2012 18:36

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
dzisiaj otworzyłem skrzynkę z bezpiecznikami aby popatrzeć czy są bezpieczniki od grzałki. Nie ma bezpiecznika f5 80A ( widać miedziany styk, możliwe że coś już jest przygotowane) ale jest bezpiecznik f24 15A ale ten chyba jest od podgrzewacza paliwa. Patrzałem też pod wykładzinę pasażera czy aby tam nie ma luźnych kabli. Niestety nie ma, jest duża wiązka i okrągły kawał jakiegoś żelastwa, nie wiem co to (?):P
kuguar1989 jak skończysz to daj znać co, gdzie i jak robiłeś, taki mini tutorial jakby się dało:)

Btw. jak jest poniżej 4st. to automatycznie włączają mi się podgrzewane lusterka oraz tylna szyba. Może już coś jest przygotowane pod tą grzałkę a nie zamontowane?

tedi_k 31-10-2012 20:25

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Szyby i lusterka nie mają związku z nagrzewnicą - w GEM jest parametr do automatycznego włączania grzania szyb, a lusterka są sprzężone z tylną szybą. Parametr ten daje się ustawić/wyłączyć ELMconfigiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.