Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309883)

tedi_k 10-06-2020 08:29

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał r2d2_dawid (Post 3257353)
Tak czy siak zadzwoniłbym do serwisu....

A z ciekawości PO CO???
Przecież w ASO nie ma żadnej szansy to zrobić w wydanym aucie... Nie ma na to procedury Forda i rzecz nie do załatwienia.:568::569:
Gdyby auto było przed wydaniem - to ogarniają to najprostszą metpdą - jak są ze Ślaska - to dzwonią do mnie, a jak z innego regionu to do jakiegoś innego Kolegi-"znajomego"...8)

skrzypekps 10-06-2020 08:45

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
tak jak tedi_k napisał, serwis nie ma procedur (i chyba wiedzy też) na temat dokładania czegokolwiek i aktywowania tego w aucie. Np. jak nie masz z tyłu wiązki haka zapomnij, że założą Ci go z oryginalnym modułem. I chyba tylko aktywację modułu haka mają w opcji bo jak się kiedyś przy mk3 pytałem o inne proste modyfikacje to powiedzieli, że takich rzeczy nie można zrobić w tym aucie (chodziło o czujnik deszczu i zmierzchu), a o zwiększeniu mocy na oryginalnym sofcie nie wspomnę .

Wracając do tematu, z aktywacją centrowania pasa ruchu może być też ten problem, iż oglądając jak to działa, w kierownicy musi być jakiś czujnik ponieważ pilnuje on czy ręce są na kierownicy ... po zdjęciu rąk z kierownicy w trakcie jazdy na centrowaniu pasa włącza się ostrzeżenie.

potraff 10-06-2020 18:39

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
O będę śledził temat. Jakby co, to Katowice mam za rogatkami :)

tedi_k 10-06-2020 18:50

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 3257482)
O będę śledził temat. ...

A co tu śledzić? Standardowa procedura. Zrobione, sprawdzone, działające - na kilku sztukach. W manualu adaptacyjny tempomat działa zaskakująco dobrze!:568: Szczególnie jeśli w przypadku 1.0EB zmieni się moc na 125KM...8)

Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 3257375)
...w kierownicy musi być jakiś czujnik ponieważ pilnuje on czy ręce są na kierownicy ... po zdjęciu rąk z kierownicy w trakcie jazdy na centrowaniu pasa włącza się ostrzeżenie.

Nie ma żadnego czujnika. Elektryczne wspomaganie wyczuwa czy ma opór na kole kierownicy (wykonując mikroruchy mniejsze niż przy wibracjach od utrzymania pasa ruch). Jak brak oporu, to brak rąk na kierownicy.

pmis 10-06-2020 19:31

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Kurcze jakby to była tylko kwestia wymiany przycisków i kodowania to chyba bym się skusił. Zna ktoś.moze numer części? W sieci znalazłem tylko przyciski do standardowego.

Mam ACC w drugim aucie i na polskich autostradach to duże udogodnienie.

ucieszko 10-06-2020 20:08

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał skrzypekps (Post 3257265)
na pewnym rosyjskim forum nie udało się uruchomić na manualu centrowania...

Manual nie ma właśnie centrowania, tylko system zapobiegający zjechaniu z pasa. Takie minimum na potrzeby testów NCAP chyba. I to działa słabo. Ze dwa razy odbija, a potem wali prosto przed siebie.
Manual nie ma też asystenta jazdy w korku (to rozumiem) oraz inteligentnego tempomatu (tego nie rozumiem, bo limiter inteligentny już ma).
Pytanie czy nie ma i już, czy jest opcja uruchomienia?

tedi_k 10-06-2020 20:14

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał ucieszko (Post 3257502)
...Manual nie ma też ... inteligentnego tempomatu (tego nie rozumiem, bo limiter inteligentny już ma).
...

Napisałem wyraźnie wyżej - może mieć bez najmniejszych problemów. Zarówno adaptacyjny jak i inteligentny tempomat - jeśli tylko ma system antykolizyjny z radarem (chyba, że się chce radar dokładać...).
Inteligentny tempomat adaptacyjny "średnio rajcuje" w normalnym uźyciu, więc tak czy inaczej raczej adaptacyjny będzie włączony niż inteligentny...8)

Choć w polskim tłumaczeniu softu zegarów FF4 oba tempomaty są "inteligentne" i przez chwilę trzeba zgadywać który jest który...;)

Cytat:

Napisał pmis (Post 3257494)
...Zna ktoś.moze numer części? ...

Adaptacyjny tempomat FF4 bez 'line centeringu' - FINIS 2127979

ucieszko 10-06-2020 20:40

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3257504)
Inteligentny tempomat adaptacyjny "średnio rajcuje" w normalnym uźyciu, więc tak czy inaczej raczej adaptacyjny będzie włączony niż inteligentny...8)

Też tak myślę, zwłaszcza kiedy widzę rozpoznane ograniczenie do 30 na środku autostrady[emoji33]
A jakieś doświadczenia z uruchomieniem centrowania w manualu? To by się przydało.

tedi_k 10-06-2020 20:49

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał ucieszko (Post 3257516)
...
A jakieś doświadczenia z uruchomieniem centrowania w manualu? ...

Nie było zamówienia, nie próbowałem.

potraff 10-06-2020 23:00

Odp: Dołożenie aktywnego tempomatu. Czy ktoś już to robił ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3257484)
Szczególnie jeśli w przypadku 1.0EB zmieni się moc na 125KM...

Hmmm, mój ma 125KM.
Można na priv poprosić o koszta :) ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.