Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyciszyłem maksia... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66720)

Hit 10-04-2009 18:27

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Na co dzień człowiek o tym nie myśli, ale faktycznie te papierowe głośniki trzeba będzie w końcu wymienić. Pomysł na wytłumienie jest bardzo ciekawy, nie interesowałem się tym nigdy. Pytałem o Poznań, bo czasem tam jeżdżę i wolałbym oddać auto w sprawdzone ręce ale, jeśli to "rutynowa" sprawa w dobrych warsztatach, to faktycznie poszukam na miejscu.

tygrysex 10-04-2009 20:42

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał Hit (Post 1135723)
Na co dzień człowiek o tym nie myśli, ale faktycznie te papierowe głośniki trzeba będzie w końcu wymienić. Pomysł na wytłumienie jest bardzo ciekawy, nie interesowałem się tym nigdy. Pytałem o Poznań, bo czasem tam jeżdżę i wolałbym oddać auto w sprawdzone ręce ale, jeśli to "rutynowa" sprawa w dobrych warsztatach, to faktycznie poszukam na miejscu.

Nie do konca rutynowa... bo w byle jakim warsztacie w najlepszym wypadku zostanie im pare srub po skreceniu wszystkiego na miejsce :P a w najgorszym mi sie nawet myslec nie bardzo chce. Wiec raczej wybralbym sie do profesjonalistow...
Ja robilem w Foczce taka akcje jakies 4 lata temu w pewnej znanej (przynajmniej w moich kregach) firmie w Sosnowcu - mega zadowolony jestem :D tymbardziej, ze pomijajac maty, Foczka zarobila wtedy sprzet grajacy za 9k :D
Ale rok potrzebowalem, zeby w Foczce dojzec do tej akcji, wiec w eSiku tez troche potrwa zanim sie zdecyduje :D

mayak 09-06-2011 21:44

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1135445)
Wygłuszono 4 drzwi + dodatkowo podszybie (Dynamat + wypełniacze pianka itp. w zależności od miejsca), ponieważ przeszkadzało mi specyficzne buczenie z kolektora dolotowego przy 2500 obr./min. przy ustabilizowanej prędkości na tempomacie. Było to o tyle łatwe, że w maksiu w przeciwieństwie do galaxy podszybie jest dwuczęściowe - tą część pod szybą stosunkowo łatwo zdjąć (klipsy).

przymierzam sie do wygłuszenia eSia i interesuje mnie więcej szczegółów nt. wygłuszenia silnika - czy możesz podesłać foty podszybia po zmianach? dzięki

ps.
fotostory globalnego wygłuszenia:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ph71 14-06-2011 10:03

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1667145)
przymierzam sie do wygłuszenia eSia i interesuje mnie więcej szczegółów nt. wygłuszenia silnika - czy możesz podesłać foty podszybia po zmianach? dzięki

Osobiście podszybia nie zdejmowałem, widziałem jak robili to inni.
Próbowałem je zdjąć, ale nowe klipsy się mocno zakleszczyły i póki co nie mogę ruszyć podszybia. Jak to się uda, to dowiesz się pierwszy...:D

treq 16-06-2011 14:49

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
"Wyciszyłem maksia..." - chyba Wyciszyli mi maksia...:D

mayak 22-06-2011 11:06

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał ph71 (Post 1668869)
Osobiście podszybia nie zdejmowałem, widziałem jak robili to inni.
Próbowałem je zdjąć, ale nowe klipsy się mocno zakleszczyły i póki co nie mogę ruszyć podszybia. Jak to się uda, to dowiesz się pierwszy...:D

czy zdejmowali ramiona wycieraczek jak zdejmowali podszybie?

ps.
przyglądałem się fotką i wydaje mi się że podszybia smaxa i galaxy mk3 są takie same, ale to akurat ma małe znaczenie

ph71 29-06-2011 11:06

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 1672819)
czy zdejmowali ramiona wycieraczek jak zdejmowali podszybie?

ps.
przyglądałem się fotką i wydaje mi się że podszybia smaxa i galaxy mk3 są takie same, ale to akurat ma małe znaczenie

Sorry Kolego, ale o takich szczegółach co i jak było czy nie było zdejmowane nie mogę Ci nic konkretnego powiedzieć, ponieważ nie stałem wyciszającym nad głową... Ustaliliśmy co ma być zrobione z użyciem czego i tyle. W końcu oddałem rano auto w ręce ludzi dla których to "chleb powszedni" i odebrałem po południu. Pozostało mi szerzej napisać o subiektywnych odczuciach po całej operacji oraz jej kosztach co uczyniłem zakładając wątek ;)

drtz 29-06-2011 20:51

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał treq (Post 1669942)
"Wyciszyłem maksia..." - chyba Wyciszyli mi maksia...:D

jakby nie zaplacil to by mu nie wyciszyli :P
jakby chciec byc purysta to "dalem wyciszyc" ;)

treq 30-06-2011 07:56

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał drtz (Post 1675969)
jakby chciec byc purysta to "dalem wyciszyc" ;)

Jak już o poprawności języka, to występują polskie znaki jak ąęść..., których należy używać również na forach internetowych :p.
A co do wyciszania, to: "dałem do wyciszenia" -> "wyciszyli mi" -> "mam wyciszonego maksia", a nie "Wyciszyłem maksia"=wziąłem się za wyciszanie i zrobiłem sam całą robotę.

OT

grizzly 30-06-2011 09:00

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
nie nudzi Wam się Panowie ?



sl


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.