Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Automatyczne otwieranie klapy z pilota (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220738)

japim 03-03-2015 09:18

Re: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Czyli co? Pozostaje tylko silownik elektryczny? Nowy C-max i Kuga to maja, a takie kolosy jak Galaxy lub S-max juz nie... Wkurza mnie koniecznosc unoszenia ciezkiej klapy a szczegolnie to ze dzieci albo malzonka maja z tym problem.

Hipos 03-03-2015 10:51

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
To ja wolę mieć prostą klapę z niewyrwanymi mocowaniami.
Szczerze to nie zastanawiałem się nad tym wcześniej i przyznaję rację Waszym argumentom.

marek197879 03-03-2015 10:55

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
zastanawiałem się nad innym rozwiązaniem coś typu wymiany siłowników tak aby skok do podniesienia był mniejszy z jakimś patentem połączonym z zamkiem cos co odbije klapę sprzężone z zamkiem raczej mechanicznego niż elektrycznego bo raczej siłowniki wmontowanie przerabianie i to wszystko żeby jeszcze zgrało sie z kompem samochodu może nie niemożliwe ale bardzo gruba sprawa:)

japim 03-03-2015 11:14

Re: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Kiedys widzialem przerobke w Golfie, polegajaca na zmianie geometrii. Tam byly odbojniki takie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Tylko zeby zmienic geometrie nalezaloby dorobic jakies ustrojstwo przesuwajace punkty mocowania na karoserii/klapie a jednoczesnie przykrecac je w istniejace otwory montazowe. Do kompletu informacji: Silownik gazowy Kuga: Skok 275, sila 480N, dlugosc 657mm, Silownik gazowy C-max: skok 240, sila 460N, dlugosc 570mm. Moze sie okazac ze patent z DE za 44 EUR to wcale nie tak duzo, chyba ze nam sie uda dobrac podobny system.

uki23 03-03-2015 20:50

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
ja założę te sprężynki i zobacze jak to sie sprawuje...

pspot 04-03-2015 08:19

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Dla mnie te siłowniki to również porażka - zauważ, że w klapach otwieranych elektrycznie są czujniki (przynajmniej w autach z którymi miałem do czynienia były czujniki) i klapa w parkingu podziemnym nie walnie Ci w sufit. Tu jak żona w Tesco na parkingu podziemnym otworzy to po poru razach masz klapę do malowania. No i przy elektrycznej klapie klapa sama się zamyka, a tu trzeba ciągnąc w dół, pewnie też z większą siłą.

bialy023 05-03-2015 06:08

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Klapa w sufit na parkingu podziemnym???? ? :shock: Jeszcze na takim nie byłem. A może po prostu nie należy parkować w miejscach wyłączonych np. pod wentylatorami. To takie miejsca z żółtymi przekreśleniami, no tam jest faktycznie nisko. 8)

pspot 05-03-2015 16:00

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Być może na niewielu byłeś - np. w Wawie w CH Reduta na podziemnym jest kilka miejsc (może kilkanaście - nie liczyłem) które na całej długości mają może 2 m, więc klapa mogłaby się obić, chyba że sobie "tyłek" auta wystawisz, wtedy nie... na wszelki wypadek żona ma tam kategoryczny zakaz parkowania :razz:

bialy023 06-03-2015 08:56

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Na kilku zdarzyło mi się być :lol: jednak z tak niskimi sufitami żeby bagażnika nie można było otworzyć nigdy się nie spotkałem. Być może miałem takie szczęście że udawało mi się do tej pory parkować wyłącznie w "wysokich" częściach :P będę w przyszłości zwracał baczną uwagę na tego typu różnice w wysokościach. Jak odnajdę takowe dam znać :D

japim 06-03-2015 13:38

Odp: Automatyczne otwieranie klapy z pilota
 
Chlopaki,
Dyskutujecie nt potencjalnego spotkania klapy z garazem/sufitem, a nadal nie ma pomyslu (oprocz niemieckiego) na otwieranie klapy. Moze najpierw rozwiazmy problem z samoczynnym otwieraniem, a potem bedziemy sie zastanawiac jakie to ma zagrozenia.
W sumie podoba mi sie pomysl HIPOS'a aby nasunac sprezyne na zewnatrz cylindra. W budzie S-maxa ciezko jest upchac odpowiednio dluga sprezyne gazowa o odpowienio dlugim skoku, aby bylo dosc miejsca na dolozenie dodatkowej klasycznej sprezyny na tloczysko - a wynika to z geometrii umieszczenia uchwytow montazowych. Gdyby RAF moglby zrobic custom spring podobna do V40 (o srednicy wewnetrznej 20mm), ale z drutu V20 to byloby ciekawie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.