Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Komunikat awaria silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=149961)

M&M_wawa 07-02-2012 07:25

Odp: Komunikat awaria silnika
 
U mnie wczoraj była ta sama sytuacja co opisujecie. Odpalam samochód, pojawił się komunikat "Awaria silnika" natomiast żadna inna kontrolka się nie zapaliła. Samochód jeździ codziennie ok. 50 - 100 km po trasie więc ma spokojnie okazję do przepalenia DPF. Dzisiaj po włączeniu na ok. 30 sek samej elektryki a dopiero później po odpaleniu samochodu Awaria silnika się już nie pojawiła. Dodam jeszcze że zawsze tankuje dobre paliwo, nierzadko paliwo klasy premium, zwłaszcza w zimę. To moja pierwsza zima z tym samochodem a rocznik marzec 2011 - przebieg 19tyś km.. Już jestem umówiony na serwis ale zobaczymy co się dalej będzie działo. Samochód jeszcze roku nie ma a już ma jakieś problemy :/ Nie mniej jednak jestem bardzo z niego zadowolony.

Z tego co widzę macie starsze roczniki i ten problem występuje u wszystkich jak temp spadnie poniżej -15stC ? Być może nasze Kugi są pozbawione podgrzewacza filtra paliwa i w tym może być problem?

Miraks 07-02-2012 09:44

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał M&M_wawa (Post 1779507)
Z tego co widzę macie starsze roczniki i ten problem występuje u wszystkich jak temp spadnie poniżej -15stC ? Być może nasze Kugi są pozbawione podgrzewacza filtra paliwa i w tym może być problem?

Oj nie lubi Kuga zimy, nie lubi :). U mnie, chociaż autko stoi cały czas pod chmurką, w temacie komunikatu "Awaria silnika" spokój i niech tak zostanie :). Co do podgrzewania filtra paliwa - nie wiem czego dotyczy komunikat na ekranie koma "Podgrzewanie wstępne". Pojawia się on zawsze, gdy na dworze temperatura jest < 0 i jest wyświetlany po pierwszym naciśnięciu przycisku Start.

krzys2a 07-02-2012 19:07

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Nie dlaczego "nie lubi". Mam Kuge już 4 zimę i wcześniej nie miałem takich problemów z samochodem również tankuję "lepsze" paliwo i trzymam pod chmurką, a zimy są porządne w kraju już ze trzy lata wstecz- czyli coś jest na rzeczy z tymi czujnikami lub niedopracowaną technologią filtra spalin.

M&M_wawa 08-02-2012 03:10

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 1779577)
Co do podgrzewania filtra paliwa - nie wiem czego dotyczy komunikat na ekranie koma "Podgrzewanie wstępne". Pojawia się on zawsze, gdy na dworze temperatura jest < 0 i jest wyświetlany po pierwszym naciśnięciu przycisku Start.

Mi się nie zdarzyło ani razu ujrzeć taki komunikat. Możesz coś więcej na ten temat napisać? Równie dobrze świece może "podgrzewać". Myślę że w temacie podgrzewania powinien wypowiedzieć się jakiś specjalista.

Na szczęście mróz zelżał i problemów być nie powinno. Dzisiaj w nocy w Warszawie -8stC ;)

Miraks 08-02-2012 08:30

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Hmm, nie wiem co mam wiecej napisać. Kugę odpalam zgodnie z instrukcją dwustopniowo: naciskam przycisk Start, gdy sprzegło nie jest wciśnięte (czyli pozycja "1" klasycznego kluczyka). Czekam aż zgasną kontrolki na zegarach, a na kompie pojawi się komunikat "Wciśnij sprzęgło, aby uruchomić silnik". Wtedy wciskam sprzęgło i drugi raz przycisk Start. Zimą, przy niskich temepraturach (< 0) po pierwszym wciśnięciu przycisku Start na ekranie komputera pojawia się komunikat "Podgrzewanie wstępne", a po 3-4 sekundach dopiero komunikat "Wciśnij sprzęgło, aby uruchomić silnik". Inni nie widzą tego komunikatu?

zbig67 08-02-2012 10:07

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Miraks, może Twoje autko posiada nagrzewnicę.
Ja takowej nie mam i komunikatu też nie widziałem nigdy.
Pamiętam, że w opcjach były wymienione dwa rodzaje nagrzewnicy.

b@rth 08-02-2012 12:22

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 1780232)
...Inni nie widzą tego komunikatu?

U mnie takze nigdy nic takiego sie nie pojawilo

b@rth 09-02-2012 11:40

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1778046)
...
Nie chce zapeszac, ale w tygodniu sie okaze czy naprawili czy tylko "naprawili"...

... Minął tydzień (auto z serwisu wyjechało w piątek), na zegarach choinka, wykrzyknik, kontrola trakcji, komunikat o awarii silnika, ale o dziwo brak kontrolki silnika, auto zgaslo podczas jazdy. Auto na bok, wyłączenie, ponowne uruchomienie wszystko ok, jadę po ok 100 metrach dokładnie to samo, auto gaśnie, choinka na zegarach, pikanie...
Dodam tylko ze auto zgaslo przy 140 na liczniku... (na szczęście na autostradzie)
Sorki za błędy ale iPad zmienia czasem sobie słowa, a ja siedzę i właśnie czekam na lawete...
Niecałe 2 tygodnie i 3 wizyta w serwisie... :(

Adam66 09-02-2012 13:02

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1780939)
... Minął tydzień (auto z serwisu wyjechało w piątek), na zegarach choinka, wykrzyknik, kontrola trakcji, komunikat o awarii silnika, ale o dziwo brak kontrolki silnika, auto zgaslo podczas jazdy. Auto na bok, wyłączenie, ponowne uruchomienie wszystko ok, jadę po ok 100 metrach dokładnie to samo, auto gaśnie, choinka na zegarach, pikanie...
Dodam tylko ze auto zgaslo przy 140 na liczniku... (na szczęście na autostradzie)
Sorki za błędy ale iPad zmienia czasem sobie słowa, a ja siedzę i właśnie czekam na lawete...
Niecałe 2 tygodnie i 3 wizyta w serwisie... :(

A czy po wypalaniu DPF serwisowo wymieniono olej i filtr oleju? Jezeli tego nie zrobiono to paliwo podczas wypalania dostalo sie do oleju silnikowego i moglo narozrabiac. jezeli chodzi awarie czujnika roznicowego DPF to FORD powinien wg mnie oglosic akcje serwisowa bo to jest anormalne co z tymi czujnikami sie dzieje.Dodam ze jezeli awaria nastepuje na pracujacym silniku to nie ma to nic wspolnego z filtrem paliwa jak mi to probowal wmowic facet dokonujac diagnozy komputerowej w nieautoryzowanem warsztacie.

Jakoob 09-02-2012 13:30

Odp: Komunikat awaria silnika
 
Odnośnie wymiany oleju po wypalaniu wymuszonym DPF zdania są bardzo mocno podzielone. Osobiście uważam, że nie ma takiej potrzeby. Jak ktoś się bardzo niepokoi może a wręcz powinien sprawdzić poziom oleju przed i po ale jeśli proces przebiegł prawidłowo do oleju nie powinno nic się przedostać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.