Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ford Puma - i co sądzicie ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297672)

mskgs 09-12-2023 18:43

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał koval1980 (Post 3478085)
Jeśli chodzi o wymiany oleju silnikowego to czy serwis musi mi wymienić szybciej jeśli ja tego chcę? (Chodzi o interwał 10kkm, a nie 30kkm).

Dziwne pytanie. Skoro jedziesz i płacisz za "nadprogramową" wymianę oleju, to dziwne by było, gdyby nie chcieli zarobić i tego nie zrobić.

Z ciekawostek - jakby ktoś nie zauważył, to od paru miesięcy pojawiają się zdjęcia zamaskowanej Pumy po liftingu. Także prawdopodobnie w przyszłym roku do sprzedaży wejdzie Puma po FL.

kaan1 12-12-2023 10:07

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3478259)
Dziwne pytanie. Skoro jedziesz i płacisz za "nadprogramową" wymianę oleju, to dziwne by było, gdyby nie chcieli zarobić i tego nie zrobić.

Część tych pytań jest zastanawiająca, gdyż będzie to auto służbowe. Więc pewnie jakiś leasing i wtedy jest pytanie czy nie będzie w racie planu serwisowego. Bo jesli tak, to wcześniej oleju raczej nie wymienią. Tylko po co ktos ma płacić z własnej kieszeni za dodatkową wymiane oleju w aucie służbowym - bo ma nadzieję że go nabędzie od firmy na własność poleasingu? i chce mieć zadbane?

kocur 12-12-2023 11:00

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
U mnie spora część osób wykupowała auta po zakończeniu leasingu więc jak ktoś planuje kolejne 5 lat pojeździć to kilka stówek za świeży olej tragedii nie robi :)

ŁukaszD 12-12-2023 19:17

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cześć. Porównując Pumę do Fiesty i Focusa, muszę przyznać, że całkiem fajne auto. Przejechałem takim 1000 kilometrów jako autem zastępczym i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chyba najlepiej wygłuszona ze wspomnianych aut, spalanie silnika 1.0 125 KM na poziome 5,4 litra przy trasie mieszanej ale z odcinkiem autostrady i prędkościami rzędu 140 km/h. Można oczywiście zejść niżej. W delegacji tym autem byłem w 4 dorosłe osoby + bagaże na tydzień i naprawdę było czym jechać do prędkości autostradowych, potem już trochę gorzej przyspieszało. Jakbyś się decydował, bierz światła full led matrycowe no i pakiet winter oczywiście. Reszta, to na co kasa pozwoli. Co do liftu - pewnie będzie tak jak w Focusie, że znikną fizyczne przyciski, co dla niektórych jest zaletą, inni nienawidzą takiego rozwiązania. A to stanie się pewne w przyszłym roku. Co do oleju - można wymienić na własną rękę, niekoniecznie w ASO, byle na oryginalnych częściach, natomiast nie wiem czy potrzeba aż tak często. Pierwszy raz między 3 a 4 tys. kilometrów, potem co 15 tys. W tym silniku nie ma już paska rozrządu, jest łańcuch więc nie ma ryzyka łuszczenia, co też było powodem częstszych wymian oleju. Chyba tyle, powodzenia w zakupie.

mskgs 13-12-2023 08:41

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 3478565)
bierz światła full led matrycowe

Przecież w Pumie nie ma świateł matrycowych... prawdopodobnie po FL się pojawią.

ŁukaszD 13-12-2023 09:08

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3478596)
Przecież w Pumie nie ma świateł matrycowych... prawdopodobnie po FL się pojawią.

W takim wypadku ledowe, automatycznie przełączające się z drogowych na mijania. Ja miałem zwykłe światła i trochę były słabe.

koval1980 13-12-2023 09:27

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 3478519)
Część tych pytań jest zastanawiająca, gdyż będzie to auto służbowe. Więc pewnie jakiś leasing i wtedy jest pytanie czy nie będzie w racie planu serwisowego. Bo jesli tak, to wcześniej oleju raczej nie wymienią.

O widzisz, tego nie wiedziałem, zwrócimy na to uwagę.
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 3478565)
Przejechałem takim 1000 kilometrów jako autem zastępczym i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony

Dziękuję za opinię, mam nadzieję, że uda się dostać z silnikiem 155kM. Niestety to szef szuka i wybiera co będzie jak najszybciej dostępne.

mskgs 14-12-2023 06:30

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 3478598)
W takim wypadku ledowe, automatycznie przełączające się z drogowych na mijania. Ja miałem zwykłe światła i trochę były słabe.

Każda Puma ma w standardzie automatyczne przełączanie mijania/drogowe (prócz wykastrowanych wersji "Design"). Każda też ma w standardzie LED-y mijania i halogenowe drogowe. Za (absurdalną) dopłatą są full led statyczne. Więc nie wiem co masz na myśli pisząc, że miałeś zwykłe światła?

ŁukaszD 14-12-2023 15:29

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3478644)
Każda Puma ma w standardzie automatyczne przełączanie mijania/drogowe (prócz wykastrowanych wersji "Design"). Każda też ma w standardzie LED-y mijania i halogenowe drogowe. Za (absurdalną) dopłatą są full led statyczne. Więc nie wiem co masz na myśli pisząc, że miałeś zwykłe światła?

Być może właśnie te długie źle mi się kojarzą, skoro piszesz, że mijania są LED-owe. Miałem to auto tydzień, po prostu nie wszystko pamiętam. W Fieście mam LED statyczne i wtedy przesiadając się między autami odczułem ogromną różnicę.

autofotograf 05-02-2024 15:07

Odp: Ford Puma - i co sądzicie ?
 
Ładne autko dla kobiety, szczególnie dobrze prezentuje się z tyłu. Zwiększony prześwit to też dobre posunięcie ze strony forda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.