Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Jakie opony zimowe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190282)

Ricz1927 25-09-2013 20:19

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Podpinam się pod temat. Mam takie pytanie. Mam zamiar kupić sobie NOWE zimówki Nokian WR D3 205/60R16 92 H :mrgreen: ale zastanawiam się czy profil nie będzie za wysoki? Fabrycznie jest 55, a 60 to nie duża różnica, zastanawiam się czy nie będą trzeć o nadkola i czy przy skręcaniu nie będzie problemu? Czekam na odpowiedź!

Ricz1927 25-09-2013 22:10

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2081229)
Zastanawia mnie podejście firm ubezpieczeniowych, na forum był już poruszany taki temat. Raz miałem małą kolizję i rzeczoznawca bardzo dokładnie zrobił opis kół. Dlatego chyba jest to ważne przy większej wartości pojazdu.

Chłopaki, jak macie np. indeks "H" czyli 210km/h to szybciej na tych oponach nie pojedziecie niż te 210km/h! a tak na marginesie, to kto normalny w zimę tyle zasuwa???:shock:

slick 25-09-2013 22:44

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Chłopie po co kombinować, daj jak fabryka napisała i tyle. Pamiętaj o poprawnych indeksach prędkości i nośności.

Pozdro!

jankowalski973 26-09-2013 09:07

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał Ricz1927 (Post 2081330)
Chłopaki, jak macie np. indeks "H" czyli 210km/h to szybciej na tych oponach nie pojedziecie niż te 210km/h! a tak na marginesie, to kto normalny w zimę tyle zasuwa???:shock:


Indeks opon nowej Kugi jest V - zgodnie ze świadectwem zgodności WE (czytaj wszystkie wpisy a nie tylko ostatni). Tu nie jest mowa o prędkości jaką rozwijasz bo nie znaczy to że jeżeli jeździsz max 140 to kupisz opony o takim indeksie "N" . Samochód ma gwarancję i AC. Nie każdy kupując nowe opony zwróci na to uwagę i w tym rzecz aby uniknąć później jakichkolwiek problemów.
Swoją drogą zima nie zawsze oznacza zasypane i oblodzone drogi.

PS. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lep 26-09-2013 16:50

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2081475)
Indeks opon nowej Kugi jest V - zgodnie ze świadectwem zgodności WE (czytaj wszystkie wpisy a nie tylko ostatni). Tu nie jest mowa o prędkości jaką rozwijasz bo nie znaczy to że jeżeli jeździsz max 140 to kupisz opony o takim indeksie "N" . Samochód ma gwarancję i AC. Nie każdy kupując nowe opony zwróci na to uwagę i w tym rzecz aby uniknąć później jakichkolwiek problemów.
Swoją drogą zima nie zawsze oznacza zasypane i oblodzone drogi.

PS. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Może rzeczywiście tak jest jak mówisz bo ubezpieczalnie lubią robić problemy:)
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi takie opony:
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 99H
Fulda KRISTALL 4X4 103H XL
Nokian WR A3 103V XL

Jak widzisz w dwóch pierwszych jest indeks H a więc gdyby stwarzali mi z tego powodu problemy to pokażę im maila od nich samych:D

Nie masz się co martwić:)

jankowalski973 26-09-2013 19:07

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2081701)
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi...

To nie jest rozmiar żeby nie pasowały.
Jeżeli jesteś właścicielem auta świadectwo powinni Ci wydać z pozostałymi dokumentami.
Opony proponują takie jakie mają.

karole 27-09-2013 13:07

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał tbos (Post 2080028)
Ja jeżdżę na Nokian WR A3 235/55R17 103 V

Rozumiem, że piszesz o Nokian WR A3 235/55R17 103 V XL ?

One mają rant ochronny na felgę? Bo nie znajduję...

arttk 27-09-2013 20:15

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2081701)
Może rzeczywiście tak jest jak mówisz bo ubezpieczalnie lubią robić problemy:)
Nie zgodzę się jednak że do Nowej Kugi pasują tylko V. Nie znam świadectwa zgodności ale pisałem do kilku salonów forda. Oni sami zaproponowali mi takie opony:
Dunlop SP WINTER SPORT 3D 99H
Fulda KRISTALL 4X4 103H XL
Nokian WR A3 103V XL

Jak widzisz w dwóch pierwszych jest indeks H a więc gdyby stwarzali mi z tego powodu problemy to pokażę im maila od nich samych:D

Nie masz się co martwić:)

Raczej było wielokrotnie wałkowane:
- letnie opony muszą mieć indeks prędkości zgodny z homologacją,
- zimowe mogą mieć indeks mniejszy (nie mniejszy niż 160 km/h) ale jeśli zimą masz indeks mniejszy niż homologacja samochodu, to w samochodzie w widocznym dla kierowcy miejscu musi być nalepka z napisaną maksymalną prędkością.

jankowalski973 27-09-2013 21:16

Odp: Jakie opony zimowe?
 
No to sprawa indeksu załatwiona. Maże ktoś zaproponuje jakieś "kółka":p

Lep 28-09-2013 11:26

Odp: Jakie opony zimowe?
 
Ja właśnie odebrałem moje Bridgestone Blizzak LM80 EVO 235/55 R17 99 H :D

Felgi też już zamówione, za 3 tygodnie przekładka i jak tylko pojeżdżę trochę po śniegu to od razu napiszę co i jak:D Ale pewnie to będzie dopiero styczeń nie wiem czy to was ratuje:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.