Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Ogólne] Gdzie zamontować butlę na LPG ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163033)

kicaj 06-08-2012 15:08

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał greegi (Post 1860758)
Po drugie na pewno nikt tutaj nawet nie pomyślał o gazie w Smaxie.

ja myslałem, ale szybko mnie sprowadzono na ziemię
ze zbiornikiem jest problem bo zgodnie z prawem nie może być najniższym elementem podwozia. szczegółów nie znam ale chyba nie da sie pod autem zamontować.
Dla wersji 7dmio osobowej nie proponuje się instalacji, dla wersji 5osobowej już tak
no i nie ma jeszcze instalacji dla silnika ecoboost - a to mnie interesowało
zdjęcia dla mondeo i smaxa pod koniec strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BTW sa tam 2 smaxy - jeden to 2.5T a drugi? 2.0?

znalazlem jeszcze kiedys cos takiego z vialle [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i tam w komentarzu jest ewidentnie napisane ze 5 osobowy

RafałB 06-08-2012 15:15

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1860859)
BTW sa tam 2 smaxy - jeden to 2.5T a drugi? 2.0?

Albo 2.0 albo.. 2.3 - takie jeszcze były,innej opcji poza 2.5T ni ma ;)

M.A.G. 06-08-2012 20:20

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Ciężka sprawa z miejscem na butlę...

ja znalazłem takie coś - 7 osób, a butla w kufrze :shock:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do wystawania butli to fakt - sam chciałem większą ale "gazownicy" powiedzieli mi, że jeżeli ma być większa niż powinni włożyć to nie biorą odpowiedzialności jak zabiorą mi dowód na przeglądzie technicznym lub przy kontroli - pokrótce: butla musi mieścić się w obrysie auta.

darekska 06-08-2012 21:31

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Dzięki "Kicaj". Super link z umiejscowieniem butli w S-maxie 2,5T. Mam nadzieję że w 7-io i 5-cio osobowych esiach jest taki sam schowek i będzie można schować taką cienką 50 litrową toroidkę. Muszę luknąć na zywca jak wygląda ten schowek w 5 i 7 osobówkach. Ewentualnie proszę o wymiary jakbyście mogli sprawdzić u siebie. No chyba że na tych zdjęciach od Kicaja jest tam sztucznie zrobiony schowek do którego włozono butlę.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc. czyli raczej da sie to zrobić bez zabierania miejsca w bagażniku.

Może cos z tego będzie.

Ale oczywiście jakbyście mieli jeszcze jakieś pomysły (zdjecia) to mile widziane.

Pozdro dla wszystkich.

kicaj 07-08-2012 07:18

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał darekska (Post 1860999)
Mam nadzieję że w 7-io i 5-cio osobowych esiach jest taki sam schowek i będzie można schować taką cienką 50 litrową toroidkę.

w tym sęk że nie - wydaje się że inaczej jest ukształtowana podłoga dla wersji 5 i 7mio osobowej - ciekawe jak w wersji 5cioosobowej, przystosowanej do zamontowania 3ciego rzędu siedzen.
nawet w katalogu viale piszą że gaz tylko w 5cio osobowej wersji...

a co ciekawe właśnie znalazłem że prins oferuje instalacje do 1.6 ecoboost

pxl 07-08-2012 09:28

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1861073)
w tym sęk że nie - wydaje się że inaczej jest ukształtowana podłoga dla wersji 5 i 7mio osobowej - ciekawe jak w wersji 5cioosobowej, przystosowanej do zamontowania 3ciego rzędu siedzen.
nawet w katalogu viale piszą że gaz tylko w 5cio osobowej wersji...

a co ciekawe właśnie znalazłem że prins oferuje instalacje do 1.6 ecoboost

Niestety podłoga zarówno we wersji 7 jak i 5 osobowej jest identyczna -(nawet trudno by sobie wyobrazić by dobie unifikacji jeden model o tej samej bryle nadwoziowej posiadał dwie odrębne wersje płyty podwoziowej) - wersja 7 osobowa różni się jedynie faktem że złożone fotele 3 rzędu w całym zakresie wypełniają dolną cześć bagażnika podnosząc linię dna o jakieś 8-10 cm - natomiast ze zdjęć przedstawianych przez producentów systemów car-lpg wynika że butla z gazem umieszczone zostaje na płaskiej powierzchni dna bagażnika podnosząc jego linie o jakie kilkanaście cm (nawet do lekko ponad 20), a tym samym zajmuje miejsce gdzie we wersji 7 osobowej umieszcza się złożone fotele 3 rzędu.
-jedno wyklucza drugie!
A pamiętaj że we wgłębieniu bagażnika montowane są układy klimatyzacji dla 3 rzędu (to na pewno w galaxy mk3)
pozdro!
XPrzemo

anwod 07-08-2012 09:46

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Podlogi nie sa identyczne. Bylo o tym w innym watku.

pxl 07-08-2012 09:51

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał anwod (Post 1861145)
Podlogi nie sa identyczne. Bylo o tym w innym watku.

Płyty podłogowe są identyczne, różne są wykładziny/ pokrycia bagażnika - różnice są w wytłoczeniach tychże.
To pewne - na podstawie EtisFord i Microcat Ford.
XPrzemo

MAG 07-08-2012 10:28

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Nie wiem, czy przyjrzeliście sie dokładnie zdjęciom tych butli w S-Maxach - one są umieszczone w miejscu wyciętego schowka podłogowego w bagażniku i jest to moim zdaniem jedyne sensowne rozwiązanie jesli chce się zachować 7miejsc.

W przypadku wersji 5-miejscowych, to nie ma wielkiego problemu - albo butla walcowa za tylnymi fotelami (możliwa jest opcja połączenia dwóch lub trzech takich butli o niewielkiej średnicy, po to, aby nie tracić funkcjonalności bagażnika), albo niska, ale za to o dużej średnicy, toroidalna, płasko na podłodze bagażnika (widziałem w ofercie butlę 69litrów o wysokości 19cm i średnicy 68 albo 72cm, ale nie pamiętam, kto był producentem).

Na MKP jest kolega mający Mondeo MkIV 2,5T po chipsie ma 248KM i na gazie ma praktycznie identyczne parametry - spadek mocy czy momentu jest rzędu 1KM i 1Nm, więc na poziomie błedu pomiaru, a krzywe przebiegu zarówno mocy jak i momentu pokrywają się na obu paliwach...

Slartibartfast 07-08-2012 10:46

Odp: Gdzie zamontować butlę na LPG ?
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 1861164)
Nie wiem, czy przyjrzeliście sie dokładnie zdjęciom tych butli w S-Maxach - one są umieszczone w miejscu wyciętego schowka podłogowego w bagażniku

Dokładnie tak jest. Widać to nawet na jednym zdjęciu po fragmencie osłony tylnego zdrzaka, która po zamontowaniu butli już nie jest przykręcona do dna schowka tylko opiera się o butlę.
Mimo wycięcia schowka moim zdaniem butla i tak sporo wystaje...

Płyta podłogowa dla 5os i 7os jest identyczna, różnice są jedynie w wytłoczkach wyściełających podłogę od wewnątrz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.