Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138160)

EW1 06-06-2019 18:59

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Jeśli wymieniasz to zapamiętaj miejsca w których była mocowana bo dla mnie najdłużej wyszło szukanie otworu na górze i celowanie by założyć . Ale ja miałem w benzynce zerwaną sprężynę więc nie wiedziałem gdzie siedziała . Oczywiście przydaje się wsadzenie monet bądź podkładek między zwoje by wstępnie naciągnąć (wydłużyć) ją ile się da , potem wystarczy nacisnąć pedał sprzęgła i same wypadają . Całość to zabawa na jakąś godzinkę i to w niewygodnej pozycji

adammisiek 02-07-2020 20:53

Odp: Wymiana sprężyny pedału sprzęgła - benzyna
 
Cytat:

Napisał Radek_84 (Post 1700178)
Witam wszystkich, od kilku dn jestem posiadaczem Forda FOCUSA 1,6 115KM - benzyna 3D. To tak w ramach wstępu. Przy kupnie sprzedający powiedział mi że trzeba założyć sprężynę pedału sprzęgła bo mu się zerwała. Myślę sobie nic prostszego, w końcu skończyłem samochodówkę, później polibudę na budowie maszyn :). Okazało się, ze temat nie jest tak prosty"/. Przeszukałem internet i natrafiłem na stronkę na której jest fajnie opisana instrukcja założenia owej sprężynki :) poniżej wkleję link, może sie komuś przyda :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam
PS jutro spróbuje ją założyc

Niedawno pękła mi ta nieszczęsna sprężyna - więc zamówilem na allegro cos takiego - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to jest zestaw naprawczy Forda zawierający dwie sprężyny pedału sprzęgła do Cmaxa i focusa MK2 bodajże.
Jedni tu piszą, że ta z białą czapeczką jest do diesela, a sama duża spręzyna do benzyny.
Więc dzisiaj moj "oswojony" mechanik, bez specjalnego przygotowania i narzędzi przystąpił do wymiany tego gawna - dodam, że u mnie w Cmax 1.6TDCi 109KM, rozpadła się ta z białą czapeczką. - po chwili namierzania i próbach jej montażu mechanik się wk... zdenerwował i postawnowił wyciągnąc caly pedał - i w 10 min go wyciągnął.
Okazuje się, że na spokojnie można w tych plasticzkach pedału i to od ręki zamonotować obie te spręzyny - i już - montaż pedału potrwał ciut dłuzej - i zawierał więcej niecenzuranych słów niż demontaż.

Podsumowując - 50zł zestaw naprawczy + 50 zł mechanik - razem 100zł i po kłopocie.

Bump:
Cytat:

Napisał Radek_84 (Post 1700178)
Witam wszystkich, od kilku dn jestem posiadaczem Forda FOCUSA 1,6 115KM - benzyna 3D. To tak w ramach wstępu. Przy kupnie sprzedający powiedział mi że trzeba założyć sprężynę pedału sprzęgła bo mu się zerwała. Myślę sobie nic prostszego, w końcu skończyłem samochodówkę, później polibudę na budowie maszyn :). Okazało się, ze temat nie jest tak prosty"/. Przeszukałem internet i natrafiłem na stronkę na której jest fajnie opisana instrukcja założenia owej sprężynki :) poniżej wkleję link, może sie komuś przyda :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
pozdrawiam
PS jutro spróbuje ją założyc

Niedawno pękła mi ta nieszczęsna sprężyna - więc zamówilem na allegro cos takiego - https://allegro.pl/oferta/sprezyna-p...MThhNWY4M2E%3D

to jest zestaw naprawczy Forda zawierający dwie sprężyny pedału sprzęgła do Cmaxa i focusa MK2 bodajże.
Jedni tu piszą, że ta z białą czapeczką jest do diesela, a sama duża spręzyna do benzyny.
Więc dzisiaj moj "oswojony" mechanik, bez specjalnego przygotowania i narzędzi przystąpił do wymiany tego gawna - dodam, że u mnie w Cmax 1.6TDCi 109KM, rozpadła się ta z białą czapeczką. - po chwili namierzania i próbach jej montażu mechanik się wk... zdenerwował i postawnowił wyciągnąc caly pedał - i w 10 min go wyciągnął.
Okazuje się, że na spokojnie można w tych plasticzkach pedału i to od ręki zamonotować obie te spręzyny - i już - montaż pedału potrwał ciut dłuzej - i zawierał więcej niecenzuranych słów niż demontaż.

Podsumowując - 50zł zestaw naprawczy + 50 zł mechanik - razem 100zł i po kłopocie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.