Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Spadek temperatury na wskażniku na mrozie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197451)

kacper69 22-01-2014 12:51

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
1 załącznik(i)
W załączniku jest informacja , fotka z ekranu komputera.
Wynik osiągnięty dziś na trasie 140 km.
To chyba nie jest dobra informacja?

Atlis 22-01-2014 13:07

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
bylo trzeba benzyne kupic ;) bez tego, bys podal profil trasy nie mozna sie wypowiedziec czy to jest ok czy nie.

m4v3r 22-01-2014 13:39

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2143913)
W załączniku jest informacja , fotka z ekranu komputera.
Wynik osiągnięty dziś na trasie 140 km.
To chyba nie jest dobra informacja?

Pierwszy raz widze takie powiadomienie. Gdzie to Ci wyskoczylo ?

kacper69 22-01-2014 16:10

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Komunikat pojawił się z komputera to jest zdjęcie jego wyświetlacza.
Może u Ciebie m4v3r takie komunikaty się nie pojawiają, bo masz starego Focusa mk3 i stary soft w komputerze?

krindifain 22-01-2014 19:38

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
W moim mk1 1.8 tdci mam podobnie krótkie trasy rzędu 10km temperatura ledwo drgnie choć ciepełko z nadmuchu leci zaczyna grzać po ok 2 km natomiast trasa 200km przy prędkości ok 120-140 km temperatura ok 75 stopni celcjusza ciepełko takie sobie jest jedna rada noga z gazu bedzie cieplej :)

m4v3r 22-01-2014 19:49

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2144035)
Komunikat pojawił się z komputera to jest zdjęcie jego wyświetlacza.
Może u Ciebie m4v3r takie komunikaty się nie pojawiają, bo masz starego Focusa mk3 i stary soft w komputerze?

Szczerze nie wiem czy mam najnowszego softa, ostatnio w aso byłem w maju ale nie na przeglądzie, po skończeniu gwarancji całkowicie zrezygnowałem z ich usług co tylko wyszło na plus

kael82 22-01-2014 22:38

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał krindifain (Post 2144185)
jest jedna rada noga z gazu bedzie cieplej

Chyba jednak zimniej - mniej obciążony silnik Diesla nie oddaje zbyt dużo ciepła do otoczenia z racji właśnie swojej sporej sprawności. Do tego jak ktoś lubi w aucie mieć gorąco jak w saunie to podczas porządnej zimy może być kłopot z osiągnięciem przez silnik książkowej temperatury roboczej 90 stopni C.

boncio 23-01-2014 12:36

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Cytat:

Napisał kacper69 (Post 2143913)
Wynik osiągnięty dziś na trasie 140 km.
To chyba nie jest dobra informacja?

Ten komunikat o % jazdy na zimnym silniku jest w każdym nowym Fordzie z eco mode po 2010r, zarówno benzynowym jak i w dieslu. Kiedyś przy -20 miałem 100% jazdy na zimnym silniku. mimo relatywnie długich tras. Oznacza on tylko tyle, że przez dany procent czasu jazdy silnik nie miał optymalnej temperatury. Nie wliczajac w to czasu potrzebnego na standardowe rozgrzanie po starcie. Przy czym optymalna jak wiadomo nie ma nic wspólnego ze wskazówką w zegarach. Możesz sprawdzić w teście zegarów jaka jest dokładna temperatura silnika.

Cytat:

Napisał Atlis (Post 2143918)
bylo trzeba benzyne kupic ;)

W benzynie jest lepiej, tzn. cieplej w środku, ale też silnik bywa niedogrzany zimą. Ty też masz taki ficzer ;)

eclipse 23-01-2014 12:41

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
Przyczyną może być niesprawny( otwarty ) termostat dużego obiegu do chłodnicy .
Powinieneś łatwo to sprawdzić , należy się zatrzymać i po otwarciu maski złapać dłonią za przewód gumowy który idzie do chłodnicy . Jeśli będzie ciepły to oznacza że obieg jest otwarty i dlatego szybko się schładza płyn .
Jednocześnie zrób sobie test led tam znajdziesz jaką masz aktualną temperature płynu chłodzącego .
Dla przykładu u mnie 73 st C i otwiera się duży obieg .

Atlis 23-01-2014 13:22

Odp: Spadek temperatury na wskażniku na mrozie
 
boncio - kazdy silnik moze byc niedogrzany. tylko te benzyny jakos lepiej sie grzeja... ;) ale pamietam z KA Mk2 jak mi przy -10C wskazowka temperatury silnika opadala jak stalem na swiatlach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.