Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   MKIII-Stuki w przednim zawieszeniu-jakie części? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=17671)

kreml 29-10-2006 08:51

Sprawdzałem auto na stacji diagnostycznej i niby wszystko nówka sztuka.Żadnych luzów.A łupie tak że hej.Niskie dudnienie niosące się po całej karoserii. Tak że prawdopodobnie to jednak będą łożyska amortyzatora. Pozdrawiam

ziutekk 30-10-2006 10:19

Coś dorzucę od siebie. Nie wymieiałbym samych tulei w wahaczu. Zrobiłem tak i wytrzymały ze 4 mieiące. Cała tuleja zaczęła się ruszać w wahaczu. Chyba lepiej kupić kompletny wahacz. Znalazłem taki na Allegro za 170 pln, oczywiście zamiennik, ale nowy, produkowany w Niemczech. Oryginał w ASO to wydatek rzędu 400 pln. :fcp24

Jędrek67 30-10-2006 10:40

Jeżeli masz zjechane tj. cienkie tarcze hamulcowe i cienkie klocki to powodem tych styków może być sam zacisk , który na poprzecznych nierównościach ( pralce ) drga i wywołuje nieprzyjemne wrażenie rozpadającego się zawieszenia.
U mnie sama wymiana tarcz dała pozytywny efekt tj. zero stuków.
Co do wymiany gumowej tuleji drążka stabilizatora to rzeczywiście trzeba opuścić sanki bo z prawej strony nie wymienisz tej gumy - wymieniałem ją gdyż nie mogłem określić miejsca postawania stuków o których mowa w poście.
Droga do prawdy zazwyczaj jest kręta.

bumbum 30-10-2006 12:10

No właśnie jak chamuje to piszczy mi w tym kole,szczególnie po dłuzszej jeździe,a mechanik powiedział mi że mam szlifowane tarcze więc moze sa cienkie.tarcze zresztą mam w nie najlepszym stanie z tego co widziałem i jestem świadom ze muszę je w najblizszym czasie wymienić ale czy faktycznie od tego moze byc ten zgrzyt?

Rafał 04-12-2006 14:37

Byłem na stacji diagnostycznej - wyszła gałka układu kierowniczego
stuki zmalały bardzo - ale jak się wsłucham to dalej przy bujaniu stuka - co teraz sprawdzić - ?

bryg 13-12-2006 07:30

Mój mechanik, to pierwsze co sprawdza przy luzach w układzie kierowniczym to przeguby na drążkach kierowniczych. Nie chodzi o końcówki przy zwrotnicach ale od strony przekładni kierowniczej. Przeważnie jak ktoś naprawia ten układ, to wymieniakońcówki drążków i łączniki stabilizatora a tego co napisałem nie rusza. Jeszcze pozostają luzy na łożyskach. Mogą być.

A tak apropos Czy w przekładni kierowniczej jest regulacja luzów? Czy też może (najbardziej prawdopodobne) działa mechanizm samoistnego kasowania luzów?

Pzdr
Bryg

diament_29 09-01-2007 20:32

Witam, a wie ktoś może czy z tyłu w tych płaskich wahaczach można wymienić tylko tuleje?

ziutekk 10-01-2007 04:42

Cytat:

Napisał diament_29
Witam, a wie ktoś może czy z tyłu w tych płaskich wahaczach można wymienić tylko tuleje?

Można, ale się nie opłaca, bo szybko łapią luzy i stuka jak stukało. Lepiej zainwestować w kompletne zamienniki wahaczy. Kupiłem na Allegro niemieckie zamienniki, niedrogo i porządnie zrobione.

waldek11 10-01-2007 10:42

A ja właśnie przed chwilą odebrałem autko z warsztatu ( podstawili pod dom :fcp1 :fcp1 ).
Też miałem stuki z przodu, na szarpakach wyszło, że są tylko małe luzy na prawym łączniku stabilizatora a mój mechanik organoleptycznie stwierdził, że są duże luzy na obydwu stabilizaorach oraz na lewej końcówce drążka kierowniczego.
Po wymianie obydwu łączników stabilizatora, gum oraz obydwu końcówek drążka kierowniczego samochodzik płynie po jezdni, jest cicho i nic nie stuka.
Teraz tylko ( po wymianie końcówek drążka kierowniczego ) zostało sprawdzenie i ustawienie zbieżności i to by było na tyle.

diament_29 10-01-2007 18:18

Cytat:

Napisał ziutekk
Cytat:

Napisał diament_29
Witam, a wie ktoś może czy z tyłu w tych płaskich wahaczach można wymienić tylko tuleje?

Można, ale się nie opłaca, bo szybko łapią luzy i stuka jak stukało. Lepiej zainwestować w kompletne zamienniki wahaczy. Kupiłem na Allegro niemieckie zamienniki, niedrogo i porządnie zrobione.

niedrogo to po ile? nic nie mogłem znaleść na allegro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.