Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120956)

wilhelm 27-01-2011 11:18

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Cytat:

Napisał Oktan (Post 1586057)
wilhelm - robiłeś softa po montażu hybrydy ??

v-tech stroił.

heko 27-01-2011 11:46

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
tu mam wyniki, hybryda na serii...hybryda chip...standard chip(inne Mondeo)
...za cholerę nie chciała wcześniej wstawać...no i ta korekta która nie pozwala góra nadmuchać..


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

heko 28-01-2011 19:28

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
...heh..teraz wiem już na pewno...trzeba "zabić" test ECU...Błąd P1000

Polarny 28-01-2011 19:31

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
No ja czekam właśnie aż wilhelm przejedzie się by zrobić test ECU i ciekawi mnie jaki wtedy będzie wynik.

wilhelm 28-01-2011 23:40

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1587216)
...heh..teraz wiem już na pewno...trzeba "zabić" test ECU...Błąd P1000

a wiesz w jaki sposób?

INVERTER 29-01-2011 00:26

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Cytat:

Napisał wilhelm (Post 1587426)
a wiesz w jaki sposób?

Witam, ale P1000 dezaktywuje tylko funkcje overboost, niema on nic do tego jak turbo wstajie i jak trzyma boost :roll: ( ale fakt ze autko gdzie dziala overboost to rakieta w porownaniu do takiego gdzie nie dziala)

To jak turbo wstaje zalezy od wstepnego ustawienia zaluzji na ograniczniku zamkniecia, a to jak trzyma boost od dlugosci sztangi :619:

No i jeszcze od odpowiedniej ilosci podcisnienia w ukladzie podcisnienia, jak niema wystarczajacego podcisnienia to podczas kickdown gruszka niebedzie miala sily wciagnac sztangi, a musi to zrobic w ulamku sekundy :P

SrebnaStrzała 29-01-2011 15:33

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Cytat:

Napisał INVERTER (Post 1587435)
No i jeszcze od odpowiedniej ilosci podcisnienia w ukladzie podcisnienia, jak niema wystarczajacego podcisnienia to podczas kickdown gruszka niebedzie miala sily wciagnac sztangi, a musi to zrobic w ulamku sekundy

Dokładnie jak kolega napisał, stąd nie zawsze osiąga się ciśnienie rzędu 2.5 bar i to nie wynika tylko z overboost ale również -> "odpowiedniej ilosci podcisnienia w ukladzie podcisnienia"
Tak czy owak, zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to możliwe że turbo wypuszcza powietrze podczas zmiany biegów ? Podobno w zmienne geometrii łopatek nie ma wastegate, oraz blow-a?

INVERTER 30-01-2011 01:32

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1587619)
Dokładnie jak kolega napisał, stąd nie zawsze osiąga się ciśnienie rzędu 2.5 bar i to nie wynika tylko z overboost ale również -> "odpowiedniej ilosci podcisnienia w ukladzie podcisnienia"
Tak czy owak, zastanawia mnie jedna rzecz. Jak to możliwe że turbo wypuszcza powietrze podczas zmiany biegów ? Podobno w zmienne geometrii łopatek nie ma wastegate, oraz blow-a?

Turbo nie wypuszcza powietrza tylko powietrze cofa sie przez wirnik !!! Podczas zmiany biegu mamy dwa zjawiska/efekty dzwiekowe:

Jeden gwizd powstaje w kiedy nagle odpuscimy mocno wdepniety pedal gazu w przedziale 1500-2500obr , wynika on z tego ze wirnik turbiny wczesniej rozpedzony przez spaliny nagle zaczyna obracac sie szybniej niz gazy spalin go napedzajace( bezwladnosc wirnika) slychac gwizd z rury wydechowej :619: (Mozna zalozyc ze zaluzja zmiennej geometri to taki wielki zawor !!! )

Drugi to tz MALY SURGE , wstepuje przy obrotach 2000-4500 , nagle odjecie gazu wczesniej wduszonego do oporu powoduje utrate mocy napedowej wirnika( malo gazow spalinowych) nagromadzone w ukladzie dolotowym cisnienie/powietrze cofa sie przez wychamowywany wirnik ktory je wczesniej sprezal, sychac charakterystczne sapniecie w dolocie/obudowie filtra powietrza :619:

No jest jeszcze PRAWDZIWY SURGE, ma on miejsce wtedy gdy rozpedzona na maksa turbina pompuje tyle powietrza ze silnik niejest go w stanie pochlonac ( w 2.0 tdci to zjawisko wystepuje przy okolo 1500obr na 6tym biegu, jak sie ktos uprze to sie uda sie je wywolac :diabelek:) powietrtze raz jest sprezane a za chwile sie cofa przez rozpedzony wirnik, rezonansuje:619: Wskazania MAF sensora skaczom jak oszalale bo powietrze raz jest wciagane raz sie cofa, ECU lapie blad MAF sensora :diabelek: Turbia jeczy jak zazynane prosie :diabelek:

SrebnaStrzała 30-01-2011 09:41

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Inverter zerknij na ten plik audio co podałem w tym temacie i zobacz które to jest zjawisko. Mikrofon był w okolicach akumulatora.

INVERTER 30-01-2011 10:40

Odp: [2.0TDCI] Spada doładowanie na turbo przy 3000 obr. - turbo (hybryda gt18/20)
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1588051)
Inverter zerknij na ten plik audio co podałem w tym temacie i zobacz które to jest zjawisko. Mikrofon był w okolicach akumulatora.

To jest MALY SURGE, unies pokrywe filtra powietrza i zostawa szpare to bedzie go slychac nawed w kabinie :P Bedzie sapac jakby byl blowoff zamontowany :diabelek: Pozatym turbawka juz ci troche wyje ze starosci i chyba pasek troche wibruje , czyli wszystko w normie jak na TDCI :619:

Tu jesy zajebiscie slychac maly surge, jak zmieniam z 2ki na 3ke przy 4000obr (patrz 9-10 sekunda,) !!!
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.