Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Błąd P0420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszanka Pb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273707)

kln1920 07-12-2017 23:00

Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Maver2 (Post 2898209)
No właśnie kolego, informacja o napięciach raczej nie podaje prawidłowego zakresu Min. i Max TYLKO ZMIERZONY oraz wartość napięcia / prądu ???? na sondzie, tak to przynajmniej wygląda.
Tak jak pisałem, najprawdopodobniej pojawił Ci się błąd pierwszej sondy lambda wskutek jakiejś małej usterki, może jakiś niewielki nagar na sondzie, może styli przewodów, a może coś jeszcze innego. Skasowałeś błąd, skoro się nie pojawia powtórnie tzn, że jeszcze chyba nie jest tak tragicznie, ale to nie oznacza że wszystko jest OK. Mnie by to zastanowiło i sprawdził bym przy najbliższej okazji w dobrym warsztacie na porządnym sprzęcie z wykresami pracę sondy.
Być może to jednorazowa sprawa a być może nie. Informacja podaje, że sensor, (sonda) zmierzyła, dostała (wysokie) napięcie przekraczające stały próg (normę??), nie znam dokładnie angielskiego, ale coś w tym stylu.
Powodów mogło być kilka np. chwilowe zatkanie dopływu powietrza do cylindrów było podawana bardzo bogata mieszanka ( to tak z sufitu) żeby zobrazować, ale najczęściej jest to wina sondy.

Przejechałem się trochę autem rejestrując napięcia sond lambda, co sądzisz o wykresach? Według mnie sondy nie powinny się pokrywać, wygląda jakby katalizator przepuszczał wszystko jak leci. Gdzieś na forum wyczytałem jednak, że Forscan może przekłamywać wartości, sprawdzę jeszcze normalnie na kompie

Blutut16 07-12-2017 23:16

Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2
 
Nie powinny. Druga sonda powinna mieć amplitudę w okolicach 0.4V. Masz coś z wydechem, najpewniej Katalizator. Wiem, sam przez to przechodzę, chyba dwie strony nazad jest temat o błędzie P0420

kln1920 08-12-2017 22:06

Odp: Błąd przy teście samochodu pod OBD2
 
Cytat:

Napisał Blutut16 (Post 2898416)
Nie powinny. Druga sonda powinna mieć amplitudę w okolicach 0.4V. Masz coś z wydechem, najpewniej Katalizator. Wiem, sam przez to przechodzę, chyba dwie strony nazad jest temat o błędzie P0420

Pojechałem sprawdzić skład spalin, wszystko w normie, współczynnik lambda też. Błędów przy skanowaniu pojazdu brak. Chyba pora olać temat

Sekan 12-12-2017 18:56

Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszanka Pb
 
Witam serdecznie,
mam mały kłopot z Foczką :) 1.6 16 V- 100KM, 169 000 km, 2009 rok.
A więc od pewnego czasu wyskakuje mi check engine a w nim błąd PO420 czyli "Zdolność konwertera katalitycznego do usuwania poniżej wartości szkodliwych składników...."
Z moim mechanikiem nie za wiele uzgodniłem ale sam dochodzę do następujących wniosków: jeżdżę na krótkich dystansach po Wawie, a spalanie skoczyło mi z 9 na 11, a potem zaczął pokazywać się Błąd który opisałem wyżej.
Emisja spalin na SKP jest książkowa z jednym wyjątkiem, sonda ma zaniżone parametry wg Pana diagnosty, i podaje wynik 0,97-0,98, pozostałe jak CO, CO2 itp są w zakresach.
To może sugerować zbyt bogatą mieszankę paliwa, które dostaje się do katalizatora, ten go spala w podwyższonej temperaturze i daje taki Błąd.
Sprawdziłem więc czy z powietrzem nie ma na filtrze problemu, ale nie, i teraz mam takie pytania:
1. czy to może być lejący wtrysk (wyższe spalanie i kat z błędem)
2. a może przepływomierz (komp źle czyta dawkę powietrza i wzbogaca mieszankę)
3. a może ktoś z Was miał podobny problem i wie jak w Warszawie mógłbym sobie z nim poradzić?
Dzięki i pozdrawiam.
Seba.

karloss 12-12-2017 19:12

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Czy odczytywales temperaturę silnika? Może niedogrzewa?

Sekan 12-12-2017 19:32

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Hmm, niestety nie odczytywałem, ale fakt że nagrzewa się bardzo szybko, wystarczy 1 może 2 km i już ma temperaturę na wskaźniku. Jeszcze żadne moje auto, a miałem ich już 11, nie grzało się tak szybko...

Autopros 12-12-2017 19:58

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Poszukaj na forum pod hasłem P0420, był temat ostatnio dość szeroko opisywany. Wzrost spalania, czyli regulacyjna sonda Lambda do wymiany. Jeśli masz już P0420, to zapewne katalizator został już faktycznie wykończony, a to oznacza wymianę, razem z sondą kontrolną, albo tanią alternatywę, jaką jest tulejka.

karloss 12-12-2017 20:15

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Cytat:

Napisał Sekan (Post 2900572)
Hmm, niestety nie odczytywałem, ale fakt że nagrzewa się bardzo szybko, wystarczy 1 może 2 km i już ma temperaturę na wskaźniku. Jeszcze żadne moje auto, a miałem ich już 11, nie grzało się tak szybko...

Nie patrz na wskaźnik bo to żadne miarodajne odzwierciedlenie rzeczywistej temperatury. Oczywiście dobrze byłoby zobaczyć jak pracują obie sondy to co Kolega wyżej napisał. Osobiście kata bym jeszcze nie przekreslal.

Sekan 12-12-2017 20:40

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
O rany...czyli że łatwo i tanio nie bedzie...
Autopros, a co to za sposób z tulejką?

Bump: Ok, dokopałem się żę chodzi o emulator kątowy.
Dziękuję za pomoc.
Najpierw sprawdzę sondę, jeśli padnięta to wymienię a jakby nadal się pojawiało to emulator i tyle.

karloss 12-12-2017 20:50

Odp: Błąd PO420 i inne z tym związane,katalizator, sonda lambda, zbyt bogata mieszank
 
Cytat:

Napisał Sekan (Post 2900626)
O rany...czyli że łatwo i tanio nie bedzie...
Autopros, a co to za sposób z tulejką?

Bump: Ok, dokopałem się żę chodzi o emulator kątowy.
Dziękuję za pomoc.
Najpierw sprawdzę sondę, jeśli padnięta to wymienię a jakby nadal się pojawiało to emulator i tyle.

Wpisz w Google i wszystko będzie jasne. Generalnie to taki mechaniczny "emulator" sondy.
Ps. Zdazyles w między czasie sobie sam odpowiedzieć :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.