Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164923)

salom 11-11-2013 13:20

Odp: Ford zgasł na autostradzie
 
Nie ma skutku bez przyczyny.

kicaj 11-11-2013 13:59

Odp: Ford zgasł na autostradzie
 
ja bym sprawdził pompę paliwa czy ciśnienie jest OK, czujnik położenia wałka rozrządu oraz wlot/droge powietrza do silnika

kaczor99 11-11-2013 18:07

Odp: Ford zgasł na autostradzie
 
Na początek proponuje skorzystać z narzędzi diagnostycznych. Zapewne posiadasz telefon z Androidem ,więc kup sobie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i do tego z Aledrogo moduł OBD za 60 dych masz komplet.
Wymiana filtra paliwa powinna pomóc w 95% , jeżeli wyłapie błąd P0087
to zobacz ten wątek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Nie potrzeba być wróżką jak koledzy powyżej.

defrex13121 11-11-2013 18:47

Odp: Samochód zgasł na autostradzie
 
Ja bym zaczął od filtra, skoro przy niższej stałej prędkości problem nie wystąpił.

klimas13 23-01-2014 08:07

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Witam
Piszę w tej sprawie ponieważ mam te same objawy co kolega rozpoczynający ten temat. Przy wyprzedzaniu jest naprawdę niebezpieczne.
Czy ktoś może rozwiązał ten problem, lub miał do czynienia z tymi USTERKAMI?
Proszę o pomoc.

Matych 23-01-2014 08:39

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Takich tematów jest tu dziesiątki (jest zimno więc jest to najprawdopodobniej zapchany filtr paliwa) na przyszłość użyj opcji szukaj wymień filtr lej depresator i tankuj na dobrych stacjach.

danielsan51 23-01-2014 10:50

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
dokladnie wymien fitr paliwa kiedys to przerabialem 3 tys obrotow i silnik gasl po wymianie wszystko ok, kilka dni temu podobna sytuacja ale przejechalem na filtrze 2 lata 40 tys km po wymianie znow moge mocniej depnac :)

bankarobert 23-01-2014 11:29

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Ja jakieś 2 tyg temu natomiast miałem taką sytuacje, a mianowicie wracając z Lublina pokusiłem się na ropę z 5,19 na stacji krzak i podczas wyprzedzania tira zaczął się dławić, zredukowałem bieg żeby go wkręcić na wyższe obroty i też to samo. Jakoś udało się wyprzedzić tego tira. Potem jechałem spokojnie ze stałą prędkością i nic się nie działo. I znowu wyprzedzanie i sytuacja się powtórzyła. Jadąc spokojnie nic się nie dzieje, przyspieszając dławi się. 2 tygodnie już jeżdżę na tym paliwie i na początku dławił się a teraz nic i też przypuszczam że filtr się przypchał no i trzeba dziada wymienić.

klimas13 23-01-2014 12:34

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Dostałem informację że jednak jest to czujnik położenia wału korbowego.
Przy wyprzedzaniu ok 100km/h autko zgaslo uff.
Czy ktoś ma może rysunek, przekrój silnika co gdzie się znajduje? .
Muszę przeczyscic wtyczkę, jeśli nie to zakup nowego kabelka.

Matych 23-01-2014 15:41

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
A kto ci tak dobrze poradził ? A jak my mówimy (kilka osób)że to filtr paliwa to nie bierzesz tego pod uwagę ,więc czyść wtyczki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.