Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Płyn chłodniczy pod dywanikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167063)

mondeoczios 30-05-2016 15:47

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Sam oring mozna dokupic. W serwisie forda koszt okolo 15 zlotych. Wymiana jest prosta, tylko trzeba troche posmarowac, zeby byl lepszy poslizg. Nie moglem zapiac opaski, jak sie okazalo gumke lepiej wlozyc do srodka i pozniej dociagnac(moglem sie pomylic i moze lepiej zalozyc na rurke od nagrzewnicy) nie pamietam juz ;)

connect 30-05-2016 20:27

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
1 załącznik(i)
Dzięki za info. Dzwoniłem do serwisu (Rewo Lubin) i nie mogli znaleźć. Wpierano mi nawet, że są tam gumowe przewody zamiast aluminiowych i że nie ma żadnych oringów... Poszperałem troszkę i na oprogramowaniu serwisowym (którego nazwy nie będę reklamował) znalazłem schemat:)

mondeoczios 30-05-2016 21:48

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Dokładnie
szukaj tej czesci w serwisie 19E889
napewno jest dostępna(kupowałem w Holandii) wiem ,że sa tam dwie rurki ale nie trzeba wymieniać dwóch oringów(jeden jest od klimatyzacji) i lepiej zrobić to szybko...ja musiałem dolać 5 litrów płynu i szybko uciekał, a poźniej już nie tak łatwo się go pozbyć z tapicerki

Rift 30-05-2016 23:12

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Ja na te dziadoskie łączenie naciągnąłem gumowe rury i ścisnąłem opaskami na chwilę obecna jest OK.

miedzianek 31-05-2016 09:44

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Hmm, ja zastąpiłem to jakimś innym oringiem-pasował, to wziąłem:)

Najlepiej nasadzić na rurę i wtedy łączyć, gdy włożysz do środka i będziesz drugą rurą napierał-możesz uszczelkę wcisnąć do środka i nawet nie będziesz wiedziało tym-dopóki nie zaleje Ci tapicerki;)

slawekz1 09-06-2016 22:02

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Oring wkładamy do środka smarujemy płynem do naczyń i wsuwamy drugą rurę. Jeśli założymy oring na rurę bardzo ciężko jest zapiąć plastikową obejmę.

connect 02-07-2016 19:37

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
5 załącznik(i)
W serwisie koszt oringu 17 zł. Na wszelki wypadek dokupiłem jeszcze klip spinający za 14,50 zł. Wymiana prosta pod warunkiem, że się przeczyta wcześniejsze porady: posmarować oring płynem do naczyń i wsunąć w środek tej szerszej rurki. Inaczej mogą puścić nerwy:) W załączeniu zdjęcie, ponieważ faktycznie oring można dobrać.

fufok 21-08-2016 21:46

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Witam
i mnie dopadł problem kapania z tych rurek...
Odebrałem auto z regeneracji przekładni i w ten sam dzień kapu kap. Myślałem, że warsztat coś sknocił ale podobno przy demontażu przekładni po tej stronie nic nie ruszają.
Dzięki za zdjęcia, bardzo przydatne:)

Pewnie nie obejdzie się bez spuszczenia płynu z układu.

Edit:

A może wystarczy rozpiąć rurki nad miską żeby ilość płynu będąca powyżej poziomu rozcięcia spłynęła do miski a reszta niech sobie siedzi w silniku, wymienić oringi, potem wlać spowrotem płyn w układ i odpowietrzyć?

daverro 17-09-2016 13:14

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
witam,
oczywiscie podpinajac sie pod ten artykul mam ten sam problem,panowie pomozcie, posiadam jakies oringi kupilem w fordzie ale nie oryginalne i za "dziada"nie dam rady ich usadzic w odpowiednim miejscu, moze sa za szerokie? grube ? albo nie wiem co.. nakladam na ciensza rurke i nie moge zapiac tego klipsa, natomiast jak dam do srodka grubszej to rozwalilem jedna uszczelke a druga poprostu mi weszla jak na moje oko za gladko, gdzie moge zamowic oryginalne ? na stronie forda w sklepie maja ? tu jakis kolega zamiescil oryginalne, gdzie to kolego zamawiales ? kurcze nameczylem sie dzisiaj ze 3 godz i nic z tego..wyciagacie schowek zeby je zamontowac? odkrecacie sruby mocujace bezpieczniki ? odpinacie bezpieczniki- jesli tak to jak zrobic zeby pozniej nie wywalilo mi bledow w aucie..posiadam forda focusa 1.6 115 km 2005r.
pomozcie mi panowie jak to zrobi bo juz nie mam sily do tego ;/
pozdrawiam

connect 17-09-2016 18:13

Odp: Płyn chłodniczy pod dywanikiem
 
Cytat:

Napisał fufok (Post 2646093)
Witam
i mnie dopadł problem kapania z tych rurek...
Odebrałem auto z regeneracji przekładni i w ten sam dzień kapu kap. Myślałem, że warsztat coś sknocił ale podobno przy demontażu przekładni po tej stronie nic nie ruszają.
Dzięki za zdjęcia, bardzo przydatne:)

Pewnie nie obejdzie się bez spuszczenia płynu z układu.

Edit:

A może wystarczy rozpiąć rurki nad miską żeby ilość płynu będąca powyżej poziomu rozcięcia spłynęła do miski a reszta niech sobie siedzi w silniku, wymienić oringi, potem wlać spowrotem płyn w układ i odpowietrzyć?

Polecam spuszczenie płynu z chłodnicy, aby nie zachlapać tapicerki:) W chłodnicy jest korek spustowy, ale jeśli auto świeżo po jeździe uwaga na poparzenia:)

Bump:
Cytat:

Napisał daverro (Post 2660310)
witam,
oczywiscie podpinajac sie pod ten artykul mam ten sam problem,panowie pomozcie, posiadam jakies oringi kupilem w fordzie ale nie oryginalne i za "dziada"nie dam rady ich usadzic w odpowiednim miejscu, moze sa za szerokie? grube ? albo nie wiem co.. nakladam na ciensza rurke i nie moge zapiac tego klipsa, natomiast jak dam do srodka grubszej to rozwalilem jedna uszczelke a druga poprostu mi weszla jak na moje oko za gladko, gdzie moge zamowic oryginalne ? na stronie forda w sklepie maja ? tu jakis kolega zamiescil oryginalne, gdzie to kolego zamawiales ? kurcze nameczylem sie dzisiaj ze 3 godz i nic z tego..wyciagacie schowek zeby je zamontowac? odkrecacie sruby mocujace bezpieczniki ? odpinacie bezpieczniki- jesli tak to jak zrobic zeby pozniej nie wywalilo mi bledow w aucie..posiadam forda focusa 1.6 115 km 2005r.
pomozcie mi panowie jak to zrobi bo juz nie mam sily do tego ;/
pozdrawiam

Proponuję dokładnie przeczytać poprzednie posty. Jest opisane dokładnie. Na zdjęciach są nawet oryginalne numery części. Ja kupowałem w serwisie Forda w Lubinie. Osobiście polecam metodę z płynem do naczyń i włożeniem uszczelki w większą rurkę. Przed odpięciem kostek od GEM-a proponuję odłączyć akumulator. Schowek demontowałem w celu lepszego dojścia i widoczności. Trzymam kciuki:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.