Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

kubus1384 30-10-2011 19:55

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
u mnie nie nie świeci się kontrolka świateł mijania, czy to żarówka do wymiany, czy poszła jakaś dioda ?

sokoleokoo2 30-10-2011 20:34

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Witam, u mnie 12V wytrzymują max 2-3 mce szkoda czasu i forsy :619:

Ostatnio wsadziłem niebieskie Diody z Alledrogo za 2.50/szt. - aby zmienić kolor - ale słabo świecą, co dziwne te mniejsze w3w ( w podświetlaniu nawiewów - moźna w zegraach je wsadzić lepszy efekt nisz w5w) zielone świecą lepiej, Niestety te diodki są kiepsko wykonane i lubią się luzować (po 4 m-cach zaczynają latać i mrygać ) ale chociaż się nie palą - zawsze to coś.

Po zimie spróbóje 2 rozwiązań:
1. zastosuje sztuczkę: czyli 4 żaróweczki zwykłe 12 V zlutuje równolegle wsadzę na miesce ale podłącze 2 szt. pod jedno gniazdo a 2 pod drógie - powinno dać radę !
2. zaaplikuje diodki zielone w3w 12V z allegro ale z lutami (pogróbie druciki z dużą zawartością kalafoni) tak aby nie latały bo w5w świecą za słabo - diabli wiedzą czemu ;( - bo diodki 12 V mimo że tańsze od lampek 14.4 V się nie palą tak jak 12V tradycyjne ale latają w gniazdach ;( tak źle i tak nie dobrze.

kubus1384 30-10-2011 20:58

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
u mnie nie nie świeci się kontrolka świateł mijania, czy to żarówka do wymiany, czy poszła jakaś dioda ? pomożecie mi ?

matrog19 31-10-2011 08:50

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
U mnie też nie świeciła i okazało się, że bezpiecznik się przepalił od jednej strony świateł mijania

G0 Mułek 04-12-2011 12:58

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Instrukcja przydatna, ale nie było napisane, że osłona nad kierownicą posiada zatrzaski i czy ją wyjmujemy do góry czy do przodu można je połamać (mi się jeden ułamał). Zegary posiadają u góry również wyprofilowane zaczepy i do ich wyciągnięcia przydaje się coś cienkiego do podważenia. Narzędzia do tego potrzebne to krótki wkrętak z wymiennymi końcówkami, końcówka PZ2 (dolna osłona deski), końcówka T20 (górna osłona kolumny, zegary), kombinerki do wyjęcia i włożenia nowych żarówek.
Mam też problem ponieważ przy składaniu wyskoczyła mi gdzieś spinka do dolnej osłony, ta spinka koło czujnika temperatury wewnętrznej. Gdzie ona jest do dostania, bo wpadła gdzieś pod podłogę za pedałami.

picipolo 28-02-2012 21:52

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Witam, mam pytanie odnośnie licznika Mk3.
Czy idzie zmienić podświetlenie licznika z zielonego na inny kolor (biały)?
I czy komputer również będzie świecił na ten inny kolor?

cosmo80 28-02-2012 22:27

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Tak da się zmienic.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

masa78 21-06-2012 18:23

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
witka , opis ekstra ... dziekuje i pozdrawiam:)

masa78 21-06-2012 18:52

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
opis extra:)

beria 10-07-2012 08:37

Odp: Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Nie znalazłem podobnego tematu, a nie chcę zakładać nowego.

Jak wymienić podkładkę ze skalami? Żeby zamienić angielskie mile na nasze kilometry? Rozebrałem już licznik i stoję w miejscu, bo nie wiem jak zdjąć wskazówki zegarów. Są bardzo delikatne, a ja nie chciałbym ich uszkodzić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.