Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Migająca sprężynka - po raz kolejny. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=23627)

sarumka 31-08-2018 18:03

Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.
 
Marcin- st super, że chociaż jeden z użytkowników Forda zadowolony w tak prosty sposób. Mam też problem ze sprężynką. Moje pytanie, czy każde Mondeo tdci ma zmienną geometrię, czy jeśli jest tak zwana gruszka na podciśnienie, to wtedy nie ma sterownika elektronicznego? Pozdrawiam

wojtekjanus 06-10-2018 21:16

Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.
 
Cytat:

Napisał sarumka (Post 3024696)
czy jeśli jest tak zwana gruszka na podciśnienie, to wtedy nie ma sterownika elektronicznego?

Jeśli jest gruszka podciśnieniowa, to jej pracą steruje - poprzez elektrozawór podciśnienia - PCM. Nie ma żadnego oddzielnego sterownika turbiny. PCM steruje twornikiem elektrozaworu przy pomocy sygnału PWM. Czyli prawie cały czas twornik wibruje, tylko w ekstremalnych ustawieniach łopatek kierownicy turbiny nie wibruje.
Ale identycznie wyglądająca gruszka - tylko inaczej ustawiona - może być gruszką ciśnieniową, steruje wtedy ona pracą zaworu upustowego (Wastegate), podłączona jest bezpośrednio krótkim wężykiem do wylotu sprężarki. Czyli działa w krótkim sprzężeniu zwrotnym, PCM nie ma wpływu na jej ustawienia.
Mondeo Mk3 2,0 tdci 130 KM ma na pewno gruszkę podciśnieniową, natomiast nie pamiętam już jak jest w modelu 115KM.

Sławek ! 11-08-2021 16:15

Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.
 
1 załącznik(i)
Dzień dobry,
Podłączę sie pod temat.

Ford Mondeo MKIII TDCI 115 km 2003 r. po lifcie.

Auto ciepłe przestało zapalać. Na zimno paliło od strzała. Po miesiącu przestało palić.
Pompa i wytryski po regeneracji. Wymieniłem czujnik położenia wału, czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik ciśnienia MAP.
Oddałem wtryski ponownie do sprawdzenia - jest ok. Auto dalej nie odpala (na plaku pali, ..bez niego gaśnie)

Odbierając wtryski, Pan powiedział, że jak wstawię w tej samej kolejności, to nie muszę programować. Jednak wprowadził bym numerację.
Na forum wskazujecie kolejność 1342 od rozrządu. FORScan podpowiada kolejność 1423 i nie bardzo wiem jak do tego podejść.

Proszę o pomoc i sugestie.

maniek860824 12-08-2021 06:32

Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.
 
1 załącznik(i)
W silniku DW10 kolejność wtrysków od skrzyni jest taka:

Oleqq 22-06-2023 05:41

Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.
 
Przeczytałem sporo na temat migającej sprężynki. Opiszę swój problem, Transit 2.0 tdci, 2004. Robione wtryski i pompa (wysokiego ciśnienia), do tego nowy rozrząd, pompa woda. Był problem z wtryskami, ale zakład co je robił „przyznał” się do błędu. Auto czasem jedzie super, ale zauważyłem, że na 3 i 4 powyżej 2000obr. łapie delikatnego muła. Wczoraj natomiast mignęła sprężynka i dioda immo. Dosłownie na 2s. Wszystko zgasło, zapisał się błąd P1608 i dwa których nie zapisałem, bo przy ponownym odczycie zniknęły, jeden od układu hamulcowego, jeden od skrzyni biegów. Błąd skasowany, nie pojawił się znowu, pokatowałem go trochę, nic cisza. Kilka dni wcześniej jak ruszałem spod sklepu, zgasł po ruszeniu. Postałem 3 min. odpalił i tak jeździł do wczoraj. Czy to może być czujnik położenia wałka rorządu? Przepływomierz? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dzień przed akcją odpinałem akumulator. Dziwne, że te 3 błędy pojawiły się razem. Jakiś chwilowy zanik napięcia?

Kamil199012 11-02-2024 13:24

Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.
 
Przykro mi, że Twój początkowy entuzjazm związany z zakupem Forda Mondeo 2.0 TDCI z 2002 roku szybko opadł. To zawsze frustrujące doświadczenie, kiedy nowo nabywane auto sprawia problemy. Mam nadzieję, że uda Ci się szybko rozwiązać te kłopoty i odzyskać radość z posiadania samochodu. W razie potrzeby, możesz zawsze zasięgnąć porady specjalistów lub doświadczonego mechanika, aby pomóc Ci uporać się z trudnościami. Trzymaj się i powodzenia!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.