Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34227)

radekg32 05-04-2011 16:54

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał szmitu3 (Post 1632005)
To nie wina linki , tylko zacisku. Mondeo MK3 do wrzesnia 2004 r ma taka wade fabryczna. Trzeba rozbierac i czyscic zaciski . Lub najprosciej wymienic na nowsze. Pisza o tym kilka stron wczesniej.

Sprawa zalatwiona juz,podjechalem do mechanika dzis,sciagnal kolo i okazalo sie ze jednak to nie linka ani zacisk,tylko zapikło sie ciegno do zahaczania linki.Pan przeczyscil posmarowal,potem auto na walce w celu sprawdzenia hamulcow i narazie ok;pewnie do nastepnego razu az sie znowu nie zapiecze ;)

Ar2rB 05-04-2011 17:18

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
czyli kilka tygodni - standard :-). ja założyłem między uchwyt pancerza a ramię (uchwyt linki) sprężynkę od jakiego¶ kombajnu hehe i poki co ideał. Zacisk wraca do samego końca, natychmiast po puszczeniu dĽwigni hamulca recznego.

radekg32 05-04-2011 18:55

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał Ar2rB (Post 1632446)
czyli kilka tygodni - standard :-). ja założyłem między uchwyt pancerza a ramię (uchwyt linki) sprężynkę od jakiego¶ kombajnu hehe i poki co ideał. Zacisk wraca do samego końca, natychmiast po puszczeniu dĽwigni hamulca recznego.

Czyli zamiast tej oryginalnej spreżynki ?

Ar2rB 05-04-2011 19:08

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
oryginalna została. Założyłem dodatkowa. Między mocowanie pancerza a mocowanie linki (linka idzie ¶rodkiem sprężynki). Gdzie¶ na forum były nawet zdjęcia tej przeróbki :-). Sprężynka przy zaciskaniu hamulca (zaci±ganiu) jest ¶ciskana. Jak się zwolni hamulec to sprężynka odpycha dĽwigienkę.

radekg32 05-04-2011 19:20

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Cytat:

Napisał Ar2rB (Post 1632531)
oryginalna została. Założyłem dodatkowa. Między mocowanie pancerza a mocowanie linki (linka idzie ¶rodkiem sprężynki). Gdzie¶ na forum były nawet zdjęcia tej przeróbki :-). Sprężynka przy zaciskaniu hamulca (zaci±ganiu) jest ¶ciskana. Jak się zwolni hamulec to sprężynka odpycha dĽwigienkę.

Nie bardzo sobie to wyobrazam jak ma byc.......Masz jakies namiary na te zdjecia ?

Ar2rB 05-04-2011 19:26

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
odkręcasz koło, odpinasz linkę, na linke zakladasz sprezynkę, zapinasz linke na miejsce, przykręcasz kolo. da się to zrobić bez odkrecania zacisku (wymagane troche sprytu ;-). Koszt na jedno koło - 95 groszy. Zacisk oczywi¶cie musi być wyczyszczony i nie może być w stanie agonalnym ale to wiadomo.

było o tym na forum już kilka ładnych razy (z fotkami).

A to taka pierwsza lepsza jak± namierzyłem:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kris8484 12-04-2011 09:39

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
Witam
Ja tez mam od niedawna problem z recznym. Jakis miesiac temu wymienilem linki do recznego w moim MK3 i reczny dzialal jak marzenie. Od tygodnia zauwazylem ze bierze coraz wyzej i jak jestem na górce i zaciagne reczny to nie trzyma dobrze (auto delikatnie leci do tyłu). Wczoraj byłem na stacji diagnostycznej bo cos mi zajebiscie stukalo z tylu (tulejki stabilizatora-wymienilem wczoraj). Na stacji podczas testów ręcznego wyszło ze tylnie lewe koło nie trzyma recznego. Podczas wymiany tulejek wypialem linke z ramienia sprawdzilem ja i w pancerzu dziala poprawnie. Ale zacisk nie odbija. Psiknalem WD40 w koło ramienia, trosze juz ramie zaczelo pracowac ale nie tak jak powinno. Mam pytanie jak rozebrac ten zacisk zeby go przeczyscic. Wiem ze jest zestaw naprawczy do tego ale czy on jest potrzebny odrazu jak zadnych dziur w gumkach nie widac bo wczoraj troche z kasa poplynalem i jak da sie to zrobic bez dodatkowych kosztow to byloby super a jak nie to co zrobic :) Znalazlem na jednym forum taki opis ze zdjeciami
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ale gdzies czytalem ze nie polecaja odkrecac tej sruby z 3go zdjecia bo niby pozniej jest straszny problem z zlozeniem tulejki z powrotem (jakies sruty tam sa czy cos takiego??) i tu pytanie do kolegow ktorzy to robili czy to prawda?? Bo jak nie to zabieram sie jutro za to. Prosze o porady jak sie da z fotkami to bede wdzieczny.
pozdrawiam:D

bolek-tarnow 12-04-2011 10:39

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
taka reanimacja moze na zbyt dlugo nie pomoc - wada fabryczna tych zaciskow. najlepiej zmienic na te po 09.2004 wraz z jazmami i klockami. jesli reczny zaczyna lapac coraz wyzej moga to byc pierwsze oznaki awarii samoregulatora dzwigni recznego (o ile takowa posiadasz).

kris8484 12-04-2011 10:45

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
dzieki za odp

narazie wolalbym to naprawic i zobacze co sie bedzie dzialo jak bedzie nawalac to wtedy wymienie. tylko czy tak moge zrobic jak na tych fotkach co podalem ponizej w linku?

maximus999 12-04-2011 11:55

Odp: Hamulec ręczny -jak naciagn±ć? co wymienić? jaki zacisk?
 
zrób... jak nie masz kompletnie dwóch lewych r±k to zrobisz.. jest mnóstwo zdjęć i opisów - więc dasz rade. Na jaki¶ czas pewnie starczy.
Jedna uwaga - do tej ¶ruby potrzebny jest specjalny klucz - pięciok±tny. Można spróbować nabijać jaki¶ oczkowy - ale różnie to bywa.

I chyba powiniene¶ się dobrać to dĽwigni ręcznego. Tam jest w mechanizmie taka blokada-jak j± odegniesz trochę do góry to zacznie lepiej działać. Bo tak to Ci nie skraca linki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.