Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

1olek 20-08-2010 07:31

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
La lapie kombinerkami za boczna scianke uchwyt ktorym sa przykrecone zegary, te 2 kwadraciki u dolu zegarow co wykrecasz z nich srube zeby zegary wyjac. Lekko ciagniesz i wychodza.

zabut 31-08-2010 11:06

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1492321)
szczerze to już nie pamiętam dokładnie ale chyba po wymontowaniu całej płytki z lcd (tej w której się montuje żarówki) zdejmuje się ramkę wokół LCD i wtedy nożykiem od spodu lcd odkleja się filtr zielony (przyklejony dookoła lcd krawędziami. z tego filtra delikatnie zdrapuje się zieloną farbę i podkleja nową folię (nie pełną tylko transparentną. jeśli efekt jest za słaby to następną warstwę). jeśli chcesz żeby w ciągu dnia beż żarówek lcd były białe to kleisz od spodu a jeśli chcesz żeby miały delikatny kolor to od frontu filtra.

Też myślę o wymianie podświetlenia, jakoś nie podoba mi się to zielone. W konsoli już się udało wymienić na białe i jest ładnie, teraz czas na zegary.

Jendrekmak skąd wziąc tą nową folie?
Wsadzić tam diody czy normalne żarówki?
Masz może fotki tego jak wyszła całość?

jendrekmak 31-08-2010 14:00

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
folia transparentna jest do dostania w EuroPapier Impap od strony ul. Żelaznej w Swede Center przy al. Jerozolimskich. są tam różne kolory, ja kupiłem pomarańczową.

zabut 31-08-2010 14:19

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Dzięki za info.
Ja się skusze na białą.

Powiedz mi jeszcze proszę co zrobiłeś z miejscem gdzie są dane z komputera i z przebiegiem?

A wysłałbyś mi fotki już efektu końcowego?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 31-08-2010 14:24

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
do koloru białego nie jest potrzebna folia tylko trzeba zdrapać filtr zielony i to wszystko.
folia transparentna to jest taka folia przeźroczysta prawie jak szyba tylko w jakimś kolorze. białej nie ma bo przy foliach transparentnych to jest po prostu bezbarwna. może być jeszcze folia tzw "mrożona" czyli bezbarwna "mleczna" (innych kolorów folii mrożonej nie ma)

zabut 31-08-2010 15:25

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Ok, dzięki za info.

A co z tymi dwoma małymi ekranikami z temp./spalaniem itd.. oraz z przebiegiem?

jendrekmak 31-08-2010 16:19

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
tak samo jak z resztą, należy zdrapać zielony filtr

AKuba 01-09-2010 08:15

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1499829)
tak samo jak z resztą, należy zdrapać zielony filtr

Czy przy tym drapaniu można coś zepsuć ?

jendrekmak 01-09-2010 10:11

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
LCD opisałem na poprzedniej stronie. generalnie jak to ze szklanym LCD, zawsze trzeba uważać żeby coś się nie ukruszyło. filtrów nie wolno drapać ostrą krawędzią (końcówka noża itp) tylko np nożem a w zasadzie samym ostrzem łamanym/wysuwanym ale długą krawędzią (tak jak szpachelką, ciągniemy krawędź a nie pchamy). trudno to wytłumaczyć ale mam nadzieję, że pomoże.

scr55 22-09-2010 17:32

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
1 załącznik(i)
Witam,
dzwonilem dzis do ASO w sprawie żarówek i dowiedziałem się, że są 2 rodzaje żarówek 3W i albo jedne albo drugie będą pasować. Trochę już zgłupiałem i nie chce mi się rozkręcać zegarów 2 razy dlatego zamierzam kupić samą żarówkę. Dlatego proszę o pomoc czy mam szukać żarówek takich jak na zdjęciu? (14V 3W) Ma ktoś może zdjęcie tych mniejszych. A może zna ktoś jakiś fajny sklep elektroniczno-elektryczny w Gdańsku z żarówkami?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.