Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie łapie temepratury (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174229)

WisniaGTC 16-11-2016 19:54

2.0 TDDI - silnik cały czas jest niedogrzany
 
Witam. Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 rok, nie dogrzewa się silnik, wskaźnik temperatury cały czas oscyluje w granicach drugiej kreski, po jakimś czasie dochodzi do połowy po czym znowu spada. Zostały już wymienione dwa termostaty, a problem wciąż występuje. Był problem z poziomem płynu chłodniczego, ale okazało się że uciekał poprzez uszkodzony termostat. Any idea dlaczego tak się może dziać?

mkalak 19-11-2016 14:04

Odp: nie łapie temepratury
 
Nie wiem czy Cię to pocieszy ale ja dopiero po wymianie pompy wody miałem kreskę w pionie.Po wymianie małego termostatu odzyskałem ciepełko w kabinie.

Rychcik 20-11-2016 11:51

Spadająca temperatura mondeo mk3 2.2 tdci
 
Witam. Jestem pierwszy raz na forum, ponieważ niedawno stałem się posiadaczem pierwszego w karierze forda. Mam problem z utrzymaniem temperatury silnika w tak zwanym pionie. Auto przy obecnej temperaturze nagrzewa się po jakims czasie - szybciej sie to dzieje przy agresywniejszej jeździe, lecz przy jezdzie z predkoscią 100 km/h na 6 biegu (obroty wtedy okolo 1,5 tys) wyraźnie spada w dół. Zauważyłem ze rura idąca po prawej stronie, docierająca do chłodnicy(ta rura łączy sie z chlodnicą mniej wiecej w połowie jej) robi się ciepła a następnie temperatury rownież nabiera chłodnica - a wszystko to jest zauważalne gdy samochód nie osiągnie nawet 60 stopni. Wyglądało mi to na uszkodzony termostat który puszcza na chłodnicę, ale został on wymieniony i dalej to samo. Proszę o pomoc, co może być tego przyczyną.

sebollo69 20-11-2016 13:47

Odp: nie łapie temepratury
 
kolego Rychcik w mondeo termostaty są 2..duży od głównego obiegu i mały tzw. olejowy najczęściej on ulega awarii,a wymieniając je zaleca się kupienie oryginałów..zamienniki niestety nie trzymają parametrów i później różne cyrki się dzieją..

Jerzy1Wu 09-01-2017 17:10

Odp: nie łapie temepratury
 
To może coś nowego :)

Jest cieplutko ale wskaźnik temperatury pokazuje zero !

Maro03 22-01-2017 16:02

Odp: nie łapie temepratury
 
Również i u mnie występuje problem z długim nagrzewaniem się samochodu, gdzie fusion w 1.4 TDCI łapie temp. w 1/4 przebytej drogi porównując do mondeo mk3. Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem to fakt, że przewód od dużego termostatu robi sie cieplutki od samego uruchomienia silnika. Więc jestem zmuszony do wymiany wspomnianego- dużego.
Dodatkowo zastanawiam się nad zakupem dolnej osłony silnika. I tu pojawia się pytanko, czy istnieje różnica między osłonami przed 03r. a po tym roku?
Czy jest ona zamienna diesel a benzynka?

Ogólnie potrzebuję dwóch taki osłon, do mk3 z 02r. i mk3 z 06r.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mariusz 22-01-2017 17:56

Odp: nie łapie temepratury
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - bardzo dobrej jakości produkty

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszair 16-12-2018 20:12

Odp: nie łapie temepratury
 
Witam

Panowie a ja w swoim Mondeo mam taki problem,a mianowicie na początku włączając ogrzewanie i jeżdżąc po mieście samochód tracił temperaturę, kiedy wyjeżdzałem w trasę i dostawał obrotów to temperatura rosła do 90st. Oddałem auto do mechanika padło na termostat i został wymieniony na Gates z obudową(297zł) i faktycznie jeżdząc po mieście wreszcie włączając ogrzewanie samochód nie tracił temperatury do momentu wyjazdu w trasę...... Teraz sytuacja jest odwrotna jadąc z prędkością 140 wzwyż temperatura silnika mi spada oddałem ponownie do mechanika i stwierdził że to czujnik i jest jakiś błąd w komunikacji i załączał się wentylator na 2 biegu tak twierdzil. Ja myślę że jest to wina tego termostatu bo wymienił ten czujnik a problem nadal występuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.