Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=13111)

mszary 08-07-2010 20:04

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Panowie te żarówki do wymiany co oświetlają prędkościomierz i obrotomierz to w końcu jaki symbol mają? bo już zbaraniałem od tych waszych postów :|
Czy można je kupić na stacji czy tylko do ASO trzeba śmigać?

Radlog 12-07-2010 18:21

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał KrzychuK (Post 1359014)
Dzieki wielkie za porady. Instrukcja super mi pomogła i dziś się z tym uporałem. Zamontowałem zwykłe żarówki w3w Kupiłem opakowanie 10 sztuk za jakieś 8zl ( tak na zapas)
U mnie ( mondeo po lifcie) kostka od zegarów była troszkę inna i miała inna dźwigienkę) ale to żaden problem.

Przy okazji jak ściągałem ten plastik na wysokości kolan zauważyłem że jest normalnie podprowadzona cała instalacja z gniazdem na żarówkę do podświetlania pedałów. Tylko żarówki brak. Włożyłem zwykła w5w ( taka jak do pozycyjnych) Można tez w3w tylko będzie słabiej świecić i mam super podświetlanie pedałów. Analogicznie od strony pasażera pod schowkiem tez wystarczy wpiąć żarówkę i świeci. Super sprawa. Dodam że moje mondeo to zwykłe ambinate po lifcie.

Ok działa tylko świeci cały czas. Też tak masz?

AKuba 17-08-2010 10:48

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał 1olek (Post 1233913)
jako ze mam w domu drugie zegary to Ci sprawdzilem :)

- 4 duze zarowki 14V 3 W bezcokolowe (na zarowce pisze jeszcze VCH C2 b)
- 2 male zarowki 14V 50 mA bezcokolowe (na zarowce pisze jeszcze VCH 01G)

Czy można zmienić kolor LCD poprzez zmianę koloru żarówki?

jendrekmak 17-08-2010 11:30

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
można chociaż ładnego koloru nie uzyskasz bo zielony filtr pozostaje. powinno się wymienić zielony filtr pod LCD na inny kolor i wtedy będzie odpowiedni kolor na normalnych żarówkach. a jaki kolor chcesz dobrać do zielonego? bo jakoś nie wyobrażam sobie żeby coś pasowało

AKuba 17-08-2010 11:36

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1492243)
żeby coś pasowało

No fakt,że dla mnie ty masz ideał, ale mysłałem o biało-zółtym-srebrnym.moze miodowym.Czyli odklejam folie/płytkę (bez problemów?) od LCD i naklejam jakąś inną metodą prób, tak?

jendrekmak 17-08-2010 14:17

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Cytat:

Napisał AKuba (Post 1492245)
Czyli odklejam folie/płytkę (bez problemów?) od LCD

szczerze to już nie pamiętam dokładnie ale chyba po wymontowaniu całej płytki z lcd (tej w której się montuje żarówki) zdejmuje się ramkę wokół LCD i wtedy nożykiem od spodu lcd odkleja się filtr zielony (przyklejony dookoła lcd krawędziami. z tego filtra delikatnie zdrapuje się zieloną farbę i podkleja nową folię (nie pełną tylko transparentną. jeśli efekt jest za słaby to następną warstwę). jeśli chcesz żeby w ciągu dnia beż żarówek lcd były białe to kleisz od spodu a jeśli chcesz żeby miały delikatny kolor to od frontu filtra.

szaman 17-08-2010 19:28

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
dzieki wielkie duzo pomógł tak dobry opis

Paweł 123 19-08-2010 13:08

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Zgodnie ze wskazówkami wykręciłem ostatnie 2 śruby mocujące zespół wskaźników i nie mogę wyjąc wskaźników, nie chce robić tega na siłę
Gdzie złapać, jak pociągnąć aby wyciągnąć wskaźniki ???

bluebob 19-08-2010 22:11

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Możesz zrobić tak: włóż obie ręce od spodu i palcami wypchnij spód zegarów do siebie (palce mnie więcej na wysokości tych dwóch śrub) lub to samo ale od góry. Troszkę siły i wyskoczą.

Paweł 123 20-08-2010 00:30

Odp: [Mk3] Instrukcja -> wymiana zarowek w zegarach
 
Dzięki za podpowiedź.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.