Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193034)

czeslaw555 23-12-2013 14:11

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał RedFord (Post 2128129)
Kupowałam auto z Polski, będąc w urzędzie zapytano się mnie czy zostawiamy blachy czy nadajemy nowe numery. Ja zostałam na starych poprzedniego właściciela, no numer był łatwy do zapamiętania

i można kupić auto z Poznania (PO) mieszkając w Warszawie (WI) i pozostawić tablice "PO" ? coś mi się wydaje że chyba nie , rejestrujesz w Warszawie to dostaniesz zaczynające się na "W" no chyba że coś się zmieniło ale nic nie wiem o tym

kael82 23-12-2013 14:37

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał RedFord (Post 2128129)
Kupowałam auto z Polski, będąc w urzędzie zapytano się mnie czy zostawiamy blachy czy nadajemy nowe numery.

No ciekawy przypadek :wink:. Przyznam szczerze, że pierwszy raz słyszę o czymś takim.

RedFord 23-12-2013 14:42

Przepraszam, nie dodałam że w tym samym mieście.. Blondynka, proszę uznać post za niebyły.

Wysłane z Latającego Holendra ;)

kael82 23-12-2013 14:52

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Aaaaaaa wiiiiidzisz... Teraz wszystko jasne :wink:.

Roman_Gie 23-12-2013 19:28

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

. Ja bym powiedział, że raczej idzie zgłosić sprzedaż
dokładnie, ciężko to nazwać wyrejestrowaniem :p
nyna1980, podałeś głupi przykład. O ile za niezarejestrowanie na siebie w terminie 30 dni samochodu nie ma sankcji, o tyle za poruszanie samochodem bez rejestracji (nawet jak ma OC) sankcje już są. Żeby Twój przykład miał rację bytu musiałbyś obciąć róg dowodu rejestracyjnego, zerwać naklejki legalizacyjne z polskich tablic itd.
Nie neguję możliwości wykupienia OC na obce tablice, tablice celne, wyklejanki etc. bo sam takie OC wykupuję. Ostatnio też sprzedałem samochód na zjazdówkach i kupiłem dla nabywcy OC krótkoterminowe na te tablice- oczywiście powiedziałem im, że w razie W wesoło może nie być. Ale mimo to zaryzykowali. Głupie jest PL prawo- komisy nie mają swoich tablic, kupujący nie może zarej. czasowo w innym niż swój WK :p

jarhel74 23-12-2013 20:04

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Blachy można zostawić, jeśli kupujemy auto ze "swojego" powiatu (czyli literki sa takie same). Jeśli zamiast gwiazdek unijnych mamy na blachach jeszcze flagę biało czerwoną, mimo że auto z tego samego powiatu, trzeba już wyrobić nowe blachy.
Z autopsji wiem,że w Polsce można wyrejestrować auto, tylko złomując je (i wtedy przestajemy płacić dopiero OC). Jeśli sprzedajemy auto, zgłaszamy w WK tylko zmianę właściciela, jak to już ktoś napisał. A następnie z adnotacją na umowie zgłaszamy się do ubezpieczyciela i wtedy możemy dopiero przestać płacić OC.
I tu też kłaniają się nasze chore przepisy. Niemiec może sobie wykupić ubezpieczenie kabrioletu tylko na 4 miesiące , bo tylko tyle nim jeździ.
Jestem tylko ciekawy, jak jest z wypłatą ubezpieczenia , jeśli jeździmy nie przerejestrowaniem na siebie autem. Może ktoś miał taki przypadek i podzieli się wiedzą? Tylko nie agent ubezpieczeniowy, bo on na pewno powie ,że nie będzie żadnych problemów. A życie później to weryfikuje.

kael82 23-12-2013 22:52

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 2128284)
Jestem tylko ciekawy, jak jest z wypłatą ubezpieczenia , jeśli jeździmy nie przerejestrowaniem na siebie autem.

Generalnie to po sprzedaży auta zbywca idzie - oprócz WK - też do ubezpieczyciela zgłosić sprzedaż. Tam robiona jest kopia umowy i w tym momencie firma ubezpieczeniowa robi aneks do ubezpieczenia i przesyła nowemu nabywcy (w zależności od tego, ile ma zniżek to albo nic nie dopłaca, albo - jeśli zniżek ma mniej niż ten, który poprzednio ubezpieczał auto - dopłaca różnicę). Może ten nowy nabywca wypowiedzieć tę starą polisę, ale zakładamy, że jej nie wypowiada. W tym momencie ubezpieczyciel - pomimo nieprzerejestrowania auta - posiada wszelka wiedzę do działania w przypadku szkody. To w teorii, a jak wiadomo teoria z praktyką często nie idą w parze.
Moim zdaniem absolutnie nie powinno być to powodem do odmowy wypłacenia odszkodowania i też w sumie jestem ciekaw tego, o co pyta jarhel74 - czyli jak to wszystko wygląda w praktyce podczas ewentualnej szkody :?:. Znalazł się ktoś w takiej sytuacji :?:.

jarhel74 23-12-2013 23:16

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Właśnie o to mi chodzi, że na polisie jest nasze nazwisko, a w dowodzie rejestracyjnym byłego właściciela. Poza tym wg. przepisów mamy 30 dni na przerejestrowanie, czyli teoretycznie złamaliśmy prawo.

dobo_28 19-01-2014 20:44

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
nyna1980 coś ucichłeś w temacie czyżby argumentów tobie zabrakło do negowania wypowiedzi innych czyli Policja każe bogu ducha ludzi z autami z wyklejanką posiadających polskie OC :619:

Cytat:

Napisał nyna1980 (Post 2126317)
Tak wszyscy łamią prawo specjalnie dla mnie:wink: Ty musisz mieć bardzo ciężko w życiu z takim podejściem. Widać było po Twoim temacie na temat kupna s-maxa, współczuje.

Jedyne co było ciężkie w w/w temacie to brak możliwości bezpośredniego zakupu auta. Na resztę nie mam powodu narzekać, a wypowiadam się na tematy na które posiadam wiedzę i możliwości skonsultowania u źródła jak znajomy diagnosta.

Co do zakupionego auta nie mam podstaw do narzekania po przejechaniu 3000km w niecały miesiąc od zakupu oraz znajomy diagnosta nie znalazł w nim nic niepokojącego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.